Προς το περιεχόμενο

Προσφορα NOVA - Forthnet Ιουνιου και λογαριασμος


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει πάρει κανείς την πρσφορα της ΝΟΒΑ για τον Ιουνιο για το sportpack?

Θυμιζω οτι για οποιον ειχε double play απο την Forthnet λέγανε οτι με επιπλεον 18 και κατι παιρνεις το πακετο της Νοβα "ολα τα καναλια εκτος απο τα 4 novacinema"

 

Οταν μας το ενεργοποιησαν μας ενημερωσαν οτι στην ουσια παιζει μια εκπτωση 30κατι% και στα 2, δλδ δεν θα ερχεται λογαριασμος ΝΟΒΑ 18€ και Forthnet 40€ αλλα μειωμενη ΝΟΒΑ και μειωμενη Forthnet ωστε το συνολο να βγαζει 58-59€ καπου εκει

 

Ε, σημερα ηρθε η πρωτη ΝΟΒΑ και με εχουν χρεωσει για τον Ιουνιο (5/6 με 30/6) και τον Ιουλιο(1/7-31/7) σωστα μεχρι εδω γιατι μου ειπαν οτι η ΝΟΒΑ προπληρωνεται και οτι ο 1ος λογαριασμος θα ειναι Ιουλιου στην ουσια ΣΥΝ οσες μερες ηταν ενεργοποιημενο για τον Ιουνιο ΑΛΛΑ το προβλημα ειναι οτι βλεπω 44€ για Ιουνιο και 51€ για Ιουλιου που ειναι η κανονικη τιμη, χωρις καμια εκπτωση δλδ

 

Συνεβη σε κανέναν αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια βοηθεια ρε παιδια?

 

EDIT: Έβγαλα ακρη. Είχε να κανει με το ποτε κοπηκε το τιμολογιο και το ποτε πήραν το εγγραφο για την προσφορα(που λενε οτι τους πηγε αφου κοπηκε το τιμολογιο). Εν ολιγοις μου ειπαν οτι αν παω σε καταστημα online(Forthnet, καποια σουπερμαρκετ κτλ) και τους δωσω τον κωδικο συνδρομητη, θα βγει οτι χρωσταω 60τοσα, που ειναι το σωστο ποσο και να αγνοησω τα 95€ που εχει ο λογαριασμος.

Προτεινω να μεινει το τοπικ, μπας και το χρειαστει και καποιος αλλος φιλος που εβαλε ΝΟΒΑ τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ευχαριστώ που δεν σβήσατε το topic. Με βοήθησε να μείνω ψύχραιμη.

 

Έκανα την ίδια συνδρομή στις 19.06. (για Nova Sport Παck προσφορά Ιουνίου), ενώ ήδη είμαι στη Forthnet (2Play εδώ και 3 χρόνια).

Χθες 30.07. (6 εβδομάδες μετά δηλαδή) ήρθε πρώτος λογαριασμός:

Συνδρομή NOVA Sports+Value.....................21/06/10-30/06/10..........17,11

Διόρθωση συνδρομής NOVA Sports+Value........21/06/10-30/06/10.........-17,40

Συνδρομή NOVA Sports+Value με προνόμιο.......21/06/10-31/07/10..........55,68

Συνδρομή NOVA Sports+Value με προνόμιο.......01/08/10-31/08/10..........41,76

Σύνολο Ευρώ..........................................................................97,15

Ημερομηνία έκδοσης: 15/07/10

(Ημερομηνία παραλαβής: 30/07/10)

 

Έχω όμως απορίες.

Γιατί έρχονται χώρια οι λογιαριασμοί και όχι μαζί; Γιατί δεν συγχωνεύονται; Και γιατί με τόση καθυστέρηση; Π.χ. το τιμολόγιο κόπηκε ένα μήνα μετά... Γιατί τώρα πραγματικά δεν ξέρω πως θα βρώ το δίκαιο μου, καθώς μόλις μια μέρα πριν (29.07.) είχα πληρώσει τον λογαριασμό της Forthnet, ο οποίος ήταν κανονικότατος και διόλου μειωμένος. 67,10 Ευρώ προ Φ.Π.Α. για την περίοδο 28.06.10 - 27.08.10 + 14,10 Ευρώ Φ.Π.Α. = Σύνολο 81,20 Ευρουδάκια. Όσα με χρεώνουν κάθε δίμηνο.

Και επίσης... είναι τυχαίο που ο λογαριασμός που έρχεται την Παρασκευή (30.07.), τη Δευτέρα (02.08.) λήγει κιόλας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει ακομα αυτη η προσφορα?Λεει οτι κανει 20% εκπτωσει αλλα εν λεει ποσο ειναι η συνολικη αξια.Κανεις βοηθεια?

Αφηστε το βρηκα.

εγω πληρωνω 40 ευρω το μηνα στην forthnet ,μαζι το full pack ειναι 94 ευρω,δεν συμφεριει καθολου[40+54 ευρω ].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πάρει κανείς την πρσφορα της ΝΟΒΑ για τον Ιουνιο για το sportpack?

Θυμιζω οτι για οποιον ειχε double play απο την Forthnet λέγανε οτι με επιπλεον 18 και κατι παιρνεις το πακετο της Νοβα "ολα τα καναλια εκτος απο τα 4 novacinema"

 

Οταν μας το ενεργοποιησαν μας ενημερωσαν οτι στην ουσια παιζει μια εκπτωση 30κατι% και στα 2, δλδ δεν θα ερχεται λογαριασμος ΝΟΒΑ 18€ και Forthnet 40€ αλλα μειωμενη ΝΟΒΑ και μειωμενη Forthnet ωστε το συνολο να βγαζει 58-59€ καπου εκει

 

Ε, σημερα ηρθε η πρωτη ΝΟΒΑ και με εχουν χρεωσει για τον Ιουνιο (5/6 με 30/6) και τον Ιουλιο(1/7-31/7) σωστα μεχρι εδω γιατι μου ειπαν οτι η ΝΟΒΑ προπληρωνεται και οτι ο 1ος λογαριασμος θα ειναι Ιουλιου στην ουσια ΣΥΝ οσες μερες ηταν ενεργοποιημενο για τον Ιουνιο ΑΛΛΑ το προβλημα ειναι οτι βλεπω 44€ για Ιουνιο και 51€ για Ιουλιου που ειναι η κανονικη τιμη, χωρις καμια εκπτωση δλδ

 

Συνεβη σε κανέναν αλλο?

Καλημερα.Μπορεις να μου απαντησεις σε μερικες ερωτησεις γιατι και εγω εχω ηδη forthnet 2play και σκεφτομαι να βαλω νοβα.

 

Καταρχας πληρωνω στην φορθνετ 41 ευρω/μηνα.Λες οτι με 18 και κατι παραπανω παιρνεις το πακετο sports pack.Oμως εδω βλεπω οτι αυτο βγαινει 33 ευρω παραπανω και αν δεν κανω λαθος ειναι ιδια η προσφορα,δεν εχει αλλαξει

 

http://ebusiness-interactive.forthnet.gr/pronomio/application/index.html

 

Το συνολο δεν βγαινει δηλαδη 58-59 το μηνα αλλα 74.75.Μηπως λες για αλλη προσφορα η οποια εχει ληξει

 

Απο κει και περα επειδη δεν εχω ξαναβαλει νοβα πρεπει να φερω καποιον τεχνικο να μου κανει την εγκατασταση?Η θα μου στειλει καποιον η νοβα τζαμπα?

 

Τhanks :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.Μπορεις να μου απαντησεις σε μερικες ερωτησεις γιατι και εγω εχω ηδη forthnet 2play και σκεφτομαι να βαλω νοβα.

 

Καταρχας πληρωνω στην φορθνετ 41 ευρω/μηνα.Λες οτι με 18 και κατι παραπανω παιρνεις το πακετο sports pack.Oμως εδω βλεπω οτι αυτο βγαινει 33 ευρω παραπανω και αν δεν κανω λαθος ειναι ιδια η προσφορα,δεν εχει αλλαξει

 

http://ebusiness-interactive.forthnet.gr/pronomio/application/index.html

 

Το συνολο δεν βγαινει δηλαδη 58-59 το μηνα αλλα 74.75.Μηπως λες για αλλη προσφορα η οποια εχει ληξει

 

Απο κει και περα επειδη δεν εχω ξαναβαλει νοβα πρεπει να φερω καποιον τεχνικο να μου κανει την εγκατασταση?Η θα μου στειλει καποιον η νοβα τζαμπα?

 

Τhanks :-)

 

Η προσοφρα αυτη ηταν για τον ΙΟΥΛΙΟ οχι για τον ΙΟΥΝΙΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δινει μαζι και τον εξοπλισμο?Καλο αυτο με το start pack.

 

Ναι μαζί με τον εξοπλισμό το αρχικό πακέτο είναι εντελώς δωρεάν.Αυτό έχω βάλει και εγω, μιά που δεν βλέπω τον λόγο να μην το πάρει κάποιος που το δικαιούται.Εχει αρκετά κανάλια ελεύθερα και δωρεάν που μπορεί να κολήσεις.Επίσης γιά τις πρώτες 15 ημέρες ,έδιναν τουλάχιστον τον προηγούμενο μήνα που πήρα το πακέτο, ελεύθερα και τα κανάλια γιά ενηλίκους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cineboy++

Εχω βάλει την προσφορά με το -20% και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Μέχρι 19/8 είναι δωρεάν ο εξοπλισμός.

http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10012420

Δεν είναι τραγική η διαφορά από το double play που είχα και νομίζω αξίζει τον κόπο ειδικά τώρα που η ελευθερη τηλεόραση ειναι $#%#@$@.

Τώρα περιμένω να βγει η nova σε HD που νομίζω θα είναι χάσιμο!

Εχει κανείς ακούσει πότε θα γίνει αυτό? Δεν θυμάμαι που το άκουσα [offtopic]. Μάλλον θα ανοίξω καινούργιο topic :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα τηλεφωνο και τελος η προσφορα για τον τσαμπα εξοπλισμο,καθως εχει τελειωσει.μαρεσε που ο υπαλληλος γελαγε κιολας ,με το που ζητησα τον εξοπλισμο.Παραμυθια,καμια 50αρια ειχαν και τα δωσανε και λενε τσαμπα εξοπλισμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...