Προς το περιεχόμενο

Ανάκτηση κωδικού hotmail


farfan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα δημιουργήσει ένα e-mail στο hotmail.com όμως δεν είχα μπει ποτέ γιατί δεν το χρειαζόμουν.

Σήμερα που προσπαθώ να μπω μου βγάζει «λάθος κωδικός» αν και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι βάζω τον σωστό.Όταν πατάω «επαναφορά κωδικού» δεν μου εμφανίζει την μυστική ερώτηση που είχα βάλλει αλλά έχει ως μόνη επιλογή την αποστολή του κωδικού στο ίδιο e-mail.Τώρα επειδή νευρίασα έκανα αρκετές προσπάθειες και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα: «Πραγματοποιήσατε πολλές προσπάθειες εισόδου με λάθος διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ή κωδικό πρόσβασης.»

 

Μπορώ να κάνω κάτι άλλο για να μπω στον λογαριασμό αυτό;Είναι σημαντικό για εμένα γιατί είναι το e-mail που είχα γράψει στα βιογραφικά που έστελνα άρα αν πάρω απάντηση θα την πάρω σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε μηπως πατησες ελληνικα αντι αγγλικα η το αναποδο επισης κεφαλαια η οχι.

 

Εμενα παντως στην ανακτηση κωδικου μου βγαζει δυο επιλογες μια να μου στειλει τον κωδικο στο εμαιλ οπως λες εσυ που δεν μπορω να καταλαβω ποιος το σκευτηκε αυτο αφου για δεν ξερεις τον κωδικο του εμαιλ σου πως θα μπεις για να δεις τον καινουριο... οτι ναναι αλλα μου εχει και δευτερη επιλογη της μυστικης ερωτησης.

 

Δεν ξερω τι αλλο μπορεις να κανεις σε αυτη την περιπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για την ιστορια τον κωδικο τον στελνει σε εναλλακτικο μεηλ που του εχεις ορισει εσυ. Οχι στο ιδιο για τους προφανεις λογους :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε μηπως πατησες ελληνικα αντι αγγλικα η το αναποδο επισης κεφαλαια η οχι.

Όχι δεν κάνω τέτοιο λάθος.

 

Χρησιμοποιουσες firefox για να μπεις ? Αν ναι και τον ειχες αποθηκευσει τοτε μπορει να τον βρεις απο το tools-options-security-saved passwords

Δυστυχώς δεν είχα μπει ποτέ σε αυτό το email αφού δεν το χρειαζόμουν.Τώρα που άρχισα να στέλνω βιογραφικά πήγα να μπω μήπως πήρα κάποια απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ερωτηση για το reset συνηθως ειναι πολυ απλη - καποια πολη

 

Ελπιζω τωρα πλεον να εμαθες και να μην την ξαναπατησεις ξεχνοντας τι κωδικο εχεις βαλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ερωτηση για το reset συνηθως ειναι πολυ απλη - καποια πολη

 

Ελπιζω τωρα πλεον να εμαθες και να μην την ξαναπατησεις ξεχνοντας τι κωδικο εχεις βαλει

 

Τι εννοείς ότι η ερώτηση για reset είναι πολύ απλή;Δεν μου εμφανίζει καθόλου αυτή την επιλογή αν και είχα επιλέξει μια μυστική ερώτηση.

 

Για τον κωδικό είμαι σχεδόν βέβαιος ότι εισάγω τον σωστό.Το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως βρήκε κάποιος τον κωδικό μου και τον άλλαξε, όμως αυτό το mail δεν το ήξερε κανένας αφού το είχα μόνο για τα βιογραφικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ(δηλ μια φίλη μου)! είχε αποθηκεύσει τον κωδικό στο firefox και της είπα να πάει tools/options/security/saved codes αλλά τον είχε αλλάξει χωρίς να τον αποθηκεύσει και επειδή τον έχει ξεχάσει δεν μπορεί να κάνει ανάκτηση του κωδικού! ούτε εναλλακτικό email έβαλε! πως μπορούμε να βρούμε τον κωδικό τωρα? μπήκα και στο site της Microsoft αλλά δεν αναφέρει κάτι διαφορετικό απο αυτά που έχω κάνει! xp έχει αν παίζει ρόλο και χρησιμοποιεί το firefox!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Αντιμετωπίζω κι' γω το ίδιο πρόβλημα.. Έφτιαξα ένα λογαριασμό στο Hotmail αλλά δεν είχα μπει ποτέ (ίσως την πρώτη φορά). Πλέον δε μπορώ να μπω. Οκ, μπορεί να έχω ξεχάσει τον κωδικό, αλλά αυτό που με παραξενεύει είναι ότι στη διαδικασία επαναφοράς κωδικού, στην μεν επιλογή για αποστολή σε εναλλακτικό email, μου βγάζει μια διεύθυνση που δεν την είχα δηλώσει και στη δε επιλογή για μυστική ερώτηση, η ερώτηση είναι κάτι κινέζικοι χαρακτήρες!!

Έχει τύχει σε άλλον? Να έχει χακευθεί?

Προφανώς θα φτιάξω άλλο αλλά μου κάνει εντύπωση..

 

Edit: Τελικά έκανα το μέγιστο λάθος να βάζω στη διεύθυνση .com ενώ ήταν .gr!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...