Προς το περιεχόμενο

Μεταφορα υπολοιπου σε αλλη τραπεζα


mantikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας,

 

Ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις, εχω 2 υπολοιπα στην τραπεζα alpha bank, 1) Πιστωτικη καρτα με υπολοιπο περιπου 1050 ευρω και επιτοκιο 17%!, και ενα καταναλωτικο με υπολοιπο περιπου 2600 ευρω. Σκεφτομαι να τα μεταφερω στην τραπεζα Πειραιως. Εχετε να μου προτεινεται κατι η καποια αλλη τραπεζα τι να προσεξω στην επιλογη της τραπεζας ισως?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά, η τράπεζα Πειραιώς θεωρείται καλή τράπεζα. Αλλά κοίτα και για την Κύπρου τι σου προσφέρει. Δες οπωσδήποτε αν χρεώνεσαι για την μεταφορα υπολοίπου!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά, η τράπεζα Πειραιώς θεωρείται καλή τράπεζα. Αλλά κοίτα και για την Κύπρου τι σου προσφέρει. Δες οπωσδήποτε αν χρεώνεσαι για την μεταφορα υπολοίπου!!!!

 

Ναι εχω ακουσει και γω για την κυπρου.

 

Να δω αν χρεωνομαι απο την Alpha Bank εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχω ακουσει και γω για την κυπρου.

 

Να δω αν χρεωνομαι απο την Alpha Bank εννοεις?

 

Ναι....Βασικά, γνωρίζω για αγγλικές τράπεζες, αλλά υποθέτω ότι σίγουρα θα συμβαίνει και σε ελληνικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι....Βασικά, γνωρίζω για αγγλικές τράπεζες, αλλά υποθέτω ότι σίγουρα θα συμβαίνει και σε ελληνικές.

Αν εννοείς την ποινή προεξόφλησης, ίσχυε μόνο για δάνεια και έχει καταργηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς την ποινή προεξόφλησης, ίσχυε μόνο για δάνεια και έχει καταργηθεί.

 

Οχι καμια σχεση. Αυτο το ξερω. Μιλαω για υπολοιπα πιστωτικων καρτων και την μεταφορα τους σε αλλο τραπεζικο λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι καμια σχεση. Αυτο το ξερω. Μιλαω για υπολοιπα πιστωτικων καρτων και την μεταφορα τους σε αλλο τραπεζικο λογαριασμό.

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, νομίζω ότι δεν χρεώνεσαι τίποτα (από την παλιά τράπεζα πάντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, νομίζω ότι δεν χρεώνεσαι τίποτα (από την παλιά τράπεζα πάντα).

 

Βασικά, απ'οσο γνωρίζω εξαρτάται απο την τράπεζα και το είδος της πιστωτικής κάρτας. Υπάρχει δλδ πιστωτική κάρτα στην alpha που δεχεται υπόλοιπα δωρεάν και υπάρχει μια άλλη που χρεώνει γύρω στο 8,5% περίπου (αν δεν κάνω λάθος). Κάποιος δηλαδή που δεν θα ξέρει και θα το κάνει για όλο το ποσό, μπορεί να έχει σοβαρό πρόβλημα. Τώρα για την παλιά τράπεζα που αναφέρεις, δεν γνωρίζω να σου πω τι συμβαίνει για τις ελληνικές τράπεζες με σιγουριά. Μπορεί να έχεις και δίκιο. Όπως και να'χει, θέλει προσοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλυτερη επιλογη ειναι στην Κυπρου, με επιτοκιο 6,9% συν 1,20 ευρω μηνιαια για την ασφαλεια αποπληρωμης ολοκληρου του υπολοιπου ποσου σε περιπτωση θανατου του κατοχου της καρτας!( αυτο αν δεν το θελεις το ζηας να στο βγαλουν!) Υποψην πολυ βασικο ειναι να ξερεις οτι το επιτοκιο ισχυει μεχρι αποληρωμης ολου του ποσου που μεταφερεις, κ ειναι χωρις συνδρομη ηκαρτα για εναν χρονο! κ για οσο χρονικο διαστημα μετα κανεις αγορες 300,η 400 ευρω τον χρονο!

Σε αλλη τραπεζα που πηγα,Εθνικη (πολυ δυσκολη ), κ εδιναν μεγαλυτερο επιτοκιο κ μεχρι 1.500 ευρω!

ΕUROBANK 15,5% επιτοκιο, χαχχαχαχχα! ΠΕΙΡΑΙΩΣ δεν πηγα, αλλα μαλλλον κατι καλο θα εχουν κ συμφερον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...