Προς το περιεχόμενο

Διακοπη συνδεσης ΠΡΙΝ την ληξη του συμβολαιου


CROM271

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν διακοψεις μια συνδεση (wind) πριν την ληξη του συμβολαιου τι πληρωνεις? Πληρωνεις ολα τα υπολλειπομενα παγια ή μια στανταρ ποινη? Ποσο ειναι αυτη η ποινη περιπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με επιδότηση συσκευής είναι?

Αν είσαι πριν τους 6 πρώτους μήνες το ποσό της επιδότησης, μετά τους 6 μήνες ένα ποσοστό της επιδότησης.

Στην σύμβαση που υπέγραψες λέει στην πρώτη σελίδα αν θυμάμαι καλά, έχει έναν πίνακα με τους μήνες και το πόσο % της επιδότητης θα πληρώσεις άμα φύγεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με επιδότηση συσκευής είναι?

Αν είσαι πριν τους 6 πρώτους μήνες το ποσό της επιδότησης, μετά τους 6 μήνες ένα ποσοστό της επιδότησης.

Στην σύμβαση που υπέγραψες λέει στην πρώτη σελίδα αν θυμάμαι καλά, έχει έναν πίνακα με τους μήνες και το πόσο % της επιδότητης θα πληρώσεις άμα φύγεις..

 

Ναι πηρα συσκευες. Βασικα προκειται για 3 συνδεσεις (πηρα και τρεις συσκευες).

 

Λογικα λες για αυτον τον πινακα

 

0001mg.jpg

 

Συμφωνα με αυτον η συνολικη επιδοτηση και για τις 3 συσκευες ειναι 150 ευρω? Αρα αν διακοψω πριν το εξαμηνο θα πληρωσω 150 ευρω?

Το θεμα ειναι πως εκεινη την περιοδο καποιες συγκεκριμενες συσκευες (πιο ακριβες απο 50 ευρω που ειναι η επιδοτηση για καθε κινητο) ηταν σε προσφορα. Ετσι πηρα 3 συσκευες που η αξια τους ειναι περιπου 120 ευρω η καθεμια χωρις να πληρωσω τιποτα. Παιζει σημασια αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις ζητήσει έκπτωση στο πάγιο όμως δε νομίζω να πληρώνεις κάτι,σωστά;

 

Πληρώνεις την έκπτωση που εποφελήθηκες για κάθε μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Παιδιά, έχω κι εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα.

 

Έχω μια σύνδεση Vodafone και πληρώνω το μήνα 22,40 ευρώ. Να αναφέρω, ότι είμαι φοιτητής. Έκανα την επιπόλαιη κίνηση να κάνω σύνδεση το Σεπτεμβριο (2012), ώστε να πάρω δωρεάν ένα Samsung chatphone. Τώρα, αδυνατώ να πληρώνω το δίμηνο 44,80 ευρώ, συπεριλαμβανομένου, ότι απολύθηκαν οι γονείς μου.

 

Η ερώτηση μου είναι: Μπορώ να διακόψω τη σύνδεση τώρα, πριν τη λήξη του συμβολαίου; Αν ναι, πληρώνω κάποιο πρόστιμο, ίσως την τιμή του κινητού που πήρα δωρεάν με την σύνδεση; Τι;

 

Διάβασα το post του CROM271, αλλά δεν κατάλαβα τον πίνακα με την επιδότηση κι όλα τα σχετικά.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, έχω κι εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα.

 

Έχω μια σύνδεση Vodafone και πληρώνω το μήνα 22,40 ευρώ. Να αναφέρω, ότι είμαι φοιτητής. Έκανα την επιπόλαιη κίνηση να κάνω σύνδεση το Σεπτεμβριο (2012), ώστε να πάρω δωρεάν ένα Samsung chatphone. Τώρα, αδυνατώ να πληρώνω το δίμηνο 44,80 ευρώ, συπεριλαμβανομένου, ότι απολύθηκαν οι γονείς μου.

 

Η ερώτηση μου είναι: Μπορώ να διακόψω τη σύνδεση τώρα, πριν τη λήξη του συμβολαίου; Αν ναι, πληρώνω κάποιο πρόστιμο, ίσως την τιμή του κινητού που πήρα δωρεάν με την σύνδεση; Τι;

 

Διάβασα το post του CROM271, αλλά δεν κατάλαβα τον πίνακα με την επιδότηση κι όλα τα σχετικά.

Ευχαριστώ πολύ.

Εξαρτάται από τους όρους που έχει η σύνδεση, κάνε μια ερώτηση στην Vodafone και αν σου πουν μα και μου κάνε φορητότητα σε κάτι οικονομικό όπως πχ το Free 2 Go 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από τους όρους που έχει η σύνδεση, κάνε μια ερώτηση στην Vodafone και αν σου πουν μα και μου κάνε φορητότητα σε κάτι οικονομικό όπως πχ το Free 2 Go 

Αχα, κι όταν λέμε φορητότητα τι εννοούμε; Πληρώνουμε κάτι σ' αυτό; Υπάρχουν όροι;

 

Πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν, ότι για να διακόψω τη σύνδεση, πρέπει να πληρώσω το 100% της επιδότησης, δηλ. 100 ευρώ και ένα πάγιο που θα μου έρθει μέσα στο μήνα της διακοπής της σύνδεσης, δηλ. 22,40 ευρώ. Σε περίπτωση φορητότητας, πληρώνω ακριβώς τα ίδια για να μεταφερθώ σε άλλο πάροχο σε στυλ εκκαθαριστικού!

Εν τω μεταξύ εγώ χρωστάω 2 πάγια 44,80 ευρώ, οπότε δεν με συμφέρει καθόλου να την διακόψω αν είναι να πληρώσω τόσα πολλά. :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...