Προς το περιεχόμενο

Πλαισιο stock house .Τελικα αξιζει να πηγαινουμε ?


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυο φορες εχω ψωνισει απο εκει.Μια φορα ενα gps MLS που δεν δουλευε και προ ημερων μια μνημη παλι που δεν δουλευε. Καλα ...Δεν κανουν ενα στοιχειωδη ελεγχο πριν τα βαλουν για πουλημα ?

 

Με το gps πηρα αμμεσως τα λεφτα μου πισω αλλα με την μνημη σημερα εκανα ολοκηρη φασαρια γιατι ηθελαν να μου κανουν πιστωτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική είναι δυνατόν να αξίζει κ να μην είναι ριψοκίνδυνη η αγορά από ΣΤΟΚ οποιουδήποτε καταστήματος... Αφού τα προϊόντα είναι μόνο αυτά που κάποιοι πελάτες επέστρεψαν ως ελλαττωματικΆ! Δεν είναι ότι αγοράζουν προϊόντα από πελάτες που θέλουν να πουλήσουν παλιό hardware πχ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κάθε εταιρεία κάνει το ίδιο.

Προϊόν το οποίο εμφάνισε οποιοδήποτε ελάττωμα ή απλά επεστράφη για άλλους λόγους, ελέγχεται, επισκευάζεται αν χρειαστεί και τίθεται ξανά προς πώληση με μειωμένη τιμή.

Έτσι εσύ μπορεί να πήρες την χ κάρτα γραφικών που κάνει 200 αλλά είχε κάποιο πρόβλημα ή στην τελική την άνοιξες, δε σ' άρεσε τόσο, την επέστρεψες και πήρες μια άλλη. Αυτή που γύρισες θα την πάρω εγώ π.χ. 120 ευρώ. Κερδισμένος εσύ, κερδισμένος εγώ.

Έκατσε στον Γιάννη δυο προϊόντα που αγόρασε να έχουν πρόβλημα. Συμβαίνει. Μεταχειρισμένα είναι εξάλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ακριβώς εντός θέματος, αλλά γιατί δεν κοιτάς και το στοκ house του e-shop;

 

Δεν ηξερα οτι εχει και το eshop stock house .Οποιος εχει εμπειριες ας μας πει αν αξιζει.Προτιμω το Πλαισιο και λογω κοντινης αποστασης.

 

---------- Προσθήκη στις 12:41 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:41 ----------

 

Επειδή κάθε εταιρεία κάνει το ίδιο.

Προϊόν το οποίο εμφάνισε οποιοδήποτε ελάττωμα ή απλά επεστράφη για άλλους λόγους, ελέγχεται, επισκευάζεται αν χρειαστεί και τίθεται ξανά προς πώληση με μειωμένη τιμή.

Έτσι εσύ μπορεί να πήρες την χ κάρτα γραφικών που κάνει 200 αλλά είχε κάποιο πρόβλημα ή στην τελική την άνοιξες, δε σ' άρεσε τόσο, την επέστρεψες και πήρες μια άλλη. Αυτή που γύρισες θα την πάρω εγώ π.χ. 120 ευρώ. Κερδισμένος εσύ, κερδισμένος εγώ.

Έκατσε στον Γιάννη δυο προϊόντα που αγόρασε να έχουν πρόβλημα. Συμβαίνει. Μεταχειρισμένα είναι εξάλλου.

 

Μεταχειρισμενα ομως δεν σημαινει και ελατωματικα εξ αρχης.Το gps δεν ειχε καν καρτα sd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε την λογική ότι αυτά τα προιόντα είναι επισκευασμένα και έχουν ελεγχθεί για την σωστή τους λειτουργία αλλά τελικά μάλλον αυτό είναι παράλογο....

 

Υ.Γ...είμαι πολύ αργός τελικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε την λογική ότι αυτά τα προιόντα είναι επισκευασμένα και έχουν ελεγχθεί για την σωστή τους λειτουργία αλλά τελικά μάλλον αυτό είναι παράλογο....

 

Να επισκευαστει και να ξανατεθει για πωληση απολυτα λογικο αλλα να ελεγχθει πρωτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το stock house του e-shop λειτουργεί κατά τον ίδιο τρόπο που λειτουργεί για τα "κανονικά" προϊόντα.

Όπου θες στο στέλνουν.

Ακριβώς γι' αυτό όμως στο site έχουν και μια περιγραφή της κατάστασης του προϊόντος που θέλεις.

Τώρα κατά πόσο αληθής είναι αυτή ή όχι, αυτό είναι άλλο θέμα.

Σίγουρα Γιάννη δεν σημαίνει απαραίτητα ελαττωματικά. Τι να πω; Πιστεύω ότι πάντα έχουν καλές ευκαιρίες στα στοκ house, απλά μπορεί να σου κάτσουν και τα στραβά.

Τώρα αν όντως γίνεται έλεγχος ή όχι, εκεί δεν ξέρω καν αν μπορείς να κάνεις κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή εδώ είναι Ελλάδα και άρα δεν ισχύει η λογική του αγοράζω κάτι πχ. ένα ποντίκι που δεν μου άρεσε η εργονομία του και το επιστρέφω πίσω και παίρνω τα λεφτά μου(γιατί αυτό σημαίνει μεταχειρισμένο) ... πώς είναι δυνατόν να καταλήξουν μεταχειρισμένα πράγματα στο πλαίσιο; Μόνο εκθεσιακά κομμάτια(που πλέον τα πουλάει και στο κανονικο μαγαζί) και επισκευασμένα κομμάτια από το σέρβις καταλήγουν στο ΣΤΟΚ... Εγώ επισκευασμένο δεν θα έπαιρνα ΠΟΤΕ... Και αν ήταν όντως καλά επισκευασμένο θα είχε καταλήξει στα χέρια αυτού που το αγόρασε(γιατί είναι εταιρεία το Πλαίσιο και το κάθε Πλαίσιο και όχι φιλανθρωπικά ιδρύματα... κοινώς τιποτα δεν πάει πεταμένο)... Οπότε ή είσαι "τυχερός" και ψωνίζεις κάποιο μη ελλαττωματικό εκθεσιακό κομμάτι ή ψωνίζεις "από χέρι" που λέμε αλλά εν γνώσει σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμμμναι...

Όχι.

Π.χ.

Αγοράζεις οθόνη. Έχεις εγγύηση 2 χρόνια. Στον 1μιση χρόνο σου βγάζει πρόβλημα.

Παίρνεις από κει που την αγόρασες, ή κατευθείαν στην αντιπροσωπεία.

Στην αντικαθιστούν. Η καινούρια που παίρνεις δεν είναι τόσο καινούρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελοσπάντων αυτό που θέλω να πω είναι ότι ΑΝ ΟΛΟΙ ΣΑΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ είχαμε συνειδητοποιήσει ότι τίποτα δεν πάει πεταμένο σε μία ΕΤΑΙΡΕΙΑ δεν θα ψωνίζαμε από ΣΤΟΚ κανενός μαγαζιού... πέραν των ρούχων που ξέρεις πραγματικά τι αγοράζεις!!!

 

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ ΤΙΜΕΣ ΤΩΝ ΣΤΟΚ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ!!! ΣΧΕΔΟΝ ΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί αυτή η διάκριση;

Από στοκ χάουζ ενδυμάτων κατά μεγάλο ποσοστό θα αγοράσεις προϊόν ελαττωματικό, με την τιμή μειωμένη, συνήθως, κατά 50-60%. Όπου πάλι κέρδος έχουν.

Ποια η διαφορά; Στο ένα βλέπεις το ελάττωμα, στο άλλο όχι;

Ε ναι. Γι' αυτό στα ρούχα "ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ", ενώ στα ηλεκτρικά/ηλεκτρονικά είδη συνήθως έχεις και καμιά εγγύηση ή μπορεί να σου επιστραφούν χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επισκευαστει και να ξανατεθει για πωληση απολυτα λογικο αλλα να ελεγχθει πρωτα.

 

Γιάννη αυτό λέω και γώ αλλά δυστυχώς δεν το κάνουν.

 

---------- Προσθήκη στις 13:25 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:17 ----------

 

Τελοσπάντων αυτό που θέλω να πω είναι ότι ΑΝ ΟΛΟΙ ΣΑΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ είχαμε συνειδητοποιήσει ότι τίποτα δεν πάει πεταμένο σε μία ΕΤΑΙΡΕΙΑ δεν θα ψωνίζαμε από ΣΤΟΚ κανενός μαγαζιού... πέραν των ρούχων που ξέρεις πραγματικά τι αγοράζεις!!!

 

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ ΤΙΜΕΣ ΤΩΝ ΣΤΟΚ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ!!! ΣΧΕΔΟΝ ΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ!

 

Φίλε SOWHAT για μένα πάει έτσι,ΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΝΕΣΗ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΣΤΟΚΑΤΖΙΔΙΚΑ

 

Υ.Γ Και μην το γυρίσουμε στο θέμα του άκρατου καταναλωτισμού γιατί εκεί δεν θα βγάλουμε άκρη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το σκεπτικο οτι :

 

Η διαφορα τιμης δεν ειναι και τοσο μεγαλη απο το καινουργιο αν υπαρχει ακομα σαν μοντελο.

 

Η πιθανοτητα να μπλεξεις με ελαττωματικο και να πηγαινοερχεσαι για 2-3 μερες.

 

Η εγγυηση ειναι μονο 6 μηνες

 

ΔΕΝ θα ελεγα οτι ειναι και οτι το καλυτερο το stock house.

 

Εγω πηγα γιατι στο κανονικο μαγαζι δεν ειχαν καθολου μνημες DDR2

 

Η μεταχειρισμενη 2 γιγα εκανε 25 ευρω στο stock house και στο eshop πηρα δυο σφραγισμενες του 1 γιγα με 38 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...