Προς το περιεχόμενο

Ιπποφαές


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια παιρνω εδω και 1 εβδομαδα καψουλες με το φυτο του τιτλου. Πραγματικα επαθα πλακα. Η επιδραση που εχει στο σωμα ειναι απιστευτη. Μαυροι κυκλοι απο τα ματια (αυπνια), πονος στη μεση, πλατη και γονατα εχουν μειωθει δραματικα. Τα μαλια επισης εχουν μια "ποιοτητα" ανεβασμενη και γενικα αισθανομαι πολυ καλυτερα. Εκει που ημουν κουρασμενος σε συνεχομενη βαση νοιωθω πως μετα τη δουλεια μπορω -ανετα- να κανω και μια εξοδο χωρις να σκεφτομαι ποσο θα κοιμηθω μετα. Ο υπνος μου επισης εχει γινει πολυ ποιο ανετος. Εκει που χρειαζομουνα χαλαρα 8 ωρες για να πω οτι θα παω στη δουλεια μου ξεκουραστος και ευχαριστος τωρα χρειαζομαι 7 ωρες για τα ιδια (και καλυτερα) αποτελεσματα.

 

Εχει κανεις αλλος εμπειριες με το φυτο αυτο/ καψουλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
Παιδια παιρνω εδω και 1 εβδομαδα καψουλες με το φυτο του τιτλου. Πραγματικα επαθα πλακα. Η επιδραση που εχει στο σωμα ειναι απιστευτη. Μαυροι κυκλοι απο τα ματια (αυπνια), πονος στη μεση, πλατη και γονατα εχουν μειωθει δραματικα. Τα μαλια επισης εχουν μια "ποιοτητα" ανεβασμενη και γενικα αισθανομαι πολυ καλυτερα. Εκει που ημουν κουρασμενος σε συνεχομενη βαση νοιωθω πως μετα τη δουλεια μπορω -ανετα- να κανω και μια εξοδο χωρις να σκεφτομαι ποσο θα κοιμηθω μετα. Ο υπνος μου επισης εχει γινει πολυ ποιο ανετος. Εκει που χρειαζομουνα χαλαρα 8 ωρες για να πω οτι θα παω στη δουλεια μου ξεκουραστος και ευχαριστος τωρα χρειαζομαι 7 ωρες για τα ιδια (και καλυτερα) αποτελεσματα.

 

Εχει κανεις αλλος εμπειριες με το φυτο αυτο/ καψουλες?

 

Αυθυποβολή το λένε! (ή και φαινόμενο placebo)

B)

Το καθημερινό stress προκαλεί περισσότερες παρενέργειες στο σώμα από όσο μπορείς να φανταστείς και αρκεί μια μικρή αφορμή για να ..."γιατρευτείς"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια παιρνω εδω και 1 εβδομαδα καψουλες με το φυτο του τιτλου. Πραγματικα επαθα πλακα. Η επιδραση που εχει στο σωμα ειναι απιστευτη. Μαυροι κυκλοι απο τα ματια (αυπνια), πονος στη μεση, πλατη και γονατα εχουν μειωθει δραματικα. Τα μαλια επισης εχουν μια "ποιοτητα" ανεβασμενη και γενικα αισθανομαι πολυ καλυτερα. Εκει που ημουν κουρασμενος σε συνεχομενη βαση νοιωθω πως μετα τη δουλεια μπορω -ανετα- να κανω και μια εξοδο χωρις να σκεφτομαι ποσο θα κοιμηθω μετα. Ο υπνος μου επισης εχει γινει πολυ ποιο ανετος. Εκει που χρειαζομουνα χαλαρα 8 ωρες για να πω οτι θα παω στη δουλεια μου ξεκουραστος και ευχαριστος τωρα χρειαζομαι 7 ωρες για τα ιδια (και καλυτερα) αποτελεσματα.

 

Εχει κανεις αλλος εμπειριες με το φυτο αυτο/ καψουλες?

 

ποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια παιρνω εδω και 1 εβδομαδα καψουλες με το φυτο του τιτλου.

 

και εγώ παρόμοια αντίδραση ειχα οταν ξεκινησα ένα άλλο βοήθημα, μετά από ένα διάστημα, όμως, το σώμα συνηθιζει και δε θα καταλαβαίνεις τη διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα διαβάσει κι εγώ διάφορα για τις ευεργετικές του ιδιότητες αλλά μου φαίνονται υπερβολές ( όπως για τις δήθεν ευεργετικές ιδιότητες του πράσινου τσαγιού που..πρέπει να πίνεις 10 κούπες τη μέρα για να έχουν δράση :P )

 

Όπως και να χει, ενημέρωσε μας τι θα γίνει αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια παιρνω εδω και 1 εβδομαδα καψουλες με το φυτο του τιτλου. Πραγματικα επαθα πλακα. Η επιδραση που εχει στο σωμα ειναι απιστευτη. Μαυροι κυκλοι απο τα ματια (αυπνια), πονος στη μεση, πλατη και γονατα εχουν μειωθει δραματικα. Τα μαλια επισης εχουν μια "ποιοτητα" ανεβασμενη και γενικα αισθανομαι πολυ καλυτερα. Εκει που ημουν κουρασμενος σε συνεχομενη βαση νοιωθω πως μετα τη δουλεια μπορω -ανετα- να κανω και μια εξοδο χωρις να σκεφτομαι ποσο θα κοιμηθω μετα. Ο υπνος μου επισης εχει γινει πολυ ποιο ανετος. Εκει που χρειαζομουνα χαλαρα 8 ωρες για να πω οτι θα παω στη δουλεια μου ξεκουραστος και ευχαριστος τωρα χρειαζομαι 7 ωρες για τα ιδια (και καλυτερα) αποτελεσματα.

 

Εχει κανεις αλλος εμπειριες με το φυτο αυτο/ καψουλες?

 

Αν μιλάς για το ιπποφαές EUBIAS της superfoods το έπαιρνα επί ένα μήνα (2 κάψουλες τη μέρα) δε παρατήρησα καμία απολύτως διαφορά... Απογοητεύτηκα, καθώς με ένα άλλο (τέχνητό και καλά) είχα πολύ καλύτερα αποτελέσματα μόλις το ξαναδοκίμασα.Και ήταν και πιο φθηνό από το ιπποφαές που κάνει κοντά στα 23 ευρώ εδώ που είμαι. Αυτά για τα 1.000.000 συστατικά τα ακούω βερεσέ καθώς είναι καθαρά μάρκετιγνκ. Και το τσιγάρο έχει 1002 ουσίες, η δράση του όμως είναι συγκεκριμένη. Τι να τα κάνω τα 190 συστατικά αν το σώμα μου αποβάλει τα 189? Περισσότερο είναι θέμα αυθυπολής όπως είπαν παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι κατι σαν τη σπιρουλινα ή καλυτερο?

 

Σαν την σπιρουλινα αλλα ισχυροτερο. Βασικα δεν ηξερα καν τι ειναι πριν απο τωρα. Απλα ενας φιλος φαρκακοποιος μου εδωσε 20 καψουλες και μου ειπα να παιρνω 1-2 την ημερα γιατι ηξερε τον πονο μου. Δεν κανω πλακα παντως, τα σημαδια εμφανισιακα φενονται και εκτος το οτι το βλεπω και εγω ο ιδιος πανω μου εχω και τους αλλους να μου το λενε.

 

Να πω οτι δεν ειναι καθολου θεμα αυθυποβολης καθως ειμαι ο πρωτος που θα "κοπανησει" τον π@υστη που του το προτεινε αν δεν εβλεπα τιποτα. Εγω το ξεκινησα σαν κατι για να μην ποναω και κατελληξα ΚΑΙ με τα παραπανω αποτελεσματα. Εχω κανει επισκεψη και σε γιατρο για τον πονο στα ποδια και κυριως σε γονατα και φτερνες (μιλαμε για πονο να θελω να καρφωσω μαχαιρι στο γονατο) αλλα μου ειπε οτι ειναι καθαρα θεμα ξεκουρασης γιατι τα υποβαλλω σε μεγαλη ταλαιπωρια για μεγαλο διαστημα.

 

Deathlord μιλαω για καθαρα ελληνικο ιπποφαες οπως και σπιρουλινα επισης ελληνικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να προτείνω κάτι διαφορετικό για όσους ενδιαφέρονται για την υγεία τους και την ευεξία τους.

 

Επενδύστε σε έναν καλό αποχυμωτή π.χ. http://www.skroutz.gr/s/1587/Philips-HR1851.html, πηγαίνετε σε ένα μανάβικο και αγοράστε 5-10 κιλά εποχιακά φρούτα και λαχανικά της προτίμησης σας, και συνεχίστε την εβδομάδα σας πίνοντας φρέσκους χυμούς που θα φτιάχνετε, χωρίς να δίνετε τζάμπα λεφτά σε αποστειρωμένες σκόνες αμφίβολης προέλευσης και ποιότητας.

 

Αυτό τον καιρό εγώ πίνω καθημερινά ένα νόστιμο combo από κόκκινα μήλα, καρότα, σέλινο και σπανάκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός μίλησε για σκόνες; Οι κάψουλες κ τα αναβράζοντα είναι πιο εύκολα από αυτό που λες και έχουν τα ίδια αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και τα χάπια φρέσκα είναι :P

 

Ας μην γινόμαστε και παρανοϊκοί. Απλά βοηθήματα είναι όλα αυτά τα συμπληρώματα. Ούτε ναρκωτικά είναι ούτε παρενέργειες έχουν.

 

Αν κάποιος βέβαια μπορεί να πάρει τις βιταμίνες-ιχνοστοιχεία από το φαγητό ακόμη καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης πιθανότατα τα συμπληρώματα στερούνται όλων των θρεπτικότατων φυτοφαρμάκων που σας προσφέρει απλόχερα ο μανάβης της γειτονιάς.

 

Εκεί ήθελα να καταλήξω αλλά με πρόλαβες. Τέλος πάντων. Αυτό που θέλω να πώ, είναι ότι την βιταμίνη C πχ. είτε την πάρεις από το εργοστάσιο είτε από το πορτοκάλι κ το σπανάκι, βιταμίνη C θα είναι. Αυτό που δε θα πάρεις από το δισκίο της C θα είναι οι φυτικές ίνες και τα συναφή που θα έπαιρνες από το πορτοκαλάκι. Γι αυτό λέγονται "συμπληρώματα" και προς τιμήν τους όλα αναγράφουν "ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΑΤΑ ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΗΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ". Εγώ προτιμώ αυτό που λέει: Ισορροπημένη διατροφή κ συμπληρώματα. Επειδή δεν είναι εύκολο κ πρακτικό κ οικονομικό να τρώω 10 πορτοκάλια τη μέρα, θα φάω δύο πορτοκάλια κ θα πάρω και το δισκίο. Ο οργανισμός έχει ανάγκη κάποια συστατικά, το πως θα τα πάρει είναι άλλο θέμα. Και τα φυτά όταν τους ρίχνεις πχ αζωτούχο λίπασμα, δε διαχωρίζουν αν είναι "φυσικό" από σαπισμένα όσπρια, ή "Τεχνητό" από τη βιομηχανία στη Σίνδο. Παίρνουν τα ανόργανα συστατικά κ τέλος. Τα "φυσικά-φυτικά" κ τα "τεχνητά κ διαφωνίες τους υπάρχουν γιατί και τα δύο εξυπηρετούν διαφορετικά συμφέροντα και διαφορετικές βιομηχανίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...