Προς το περιεχόμενο

Δεν μπορω να ανοιξω κανενα αρχειο!


Heavenz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας! Χρειαζομαι βοηθεια σε κατι που εκανα αθελα μου...

 

Πηγα να ανοιξω ενα αρχειο rar. και δεν ξερω πως αλλα κατι πατησα και ολα τα αρχεια μου ανοιγουν με το WordPad και δεν ξερω πως να το φτιαξω..Αν μπορει καποιος να βοηθισει :fear: :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα αυτα που λεει αλλα και παλι δεν εγινε τιποτα... :shock: Συνεχιζει να μου διχνει πανω απο ολα τα προγραμματα το εικονιδιο του Wordpad!

 

Κάνε ένα σκαν στο pc σου.

Το rar το κατέβασες από ίντερνετ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το Nod 32 και δεν μου βγαζει να εχω καποιον ιο...και το rar που κατεβασα ειναι ενα skin για το RocketDock και καταλαθος πατησα ανοιγμα με WordPad και ολα τα αρχεια και προγραμματα μου οταν παταω πανω τους μου ανοιγουν το WordPad :-( μονο αν κανω Ανοιγμα με... και το ψαξω στα Αρχεια Εφαρμογων μου ανοιγει... αλλα πρεπει να το κανω ξανα και ξανα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το Nod 32 και δεν μου βγαζει να εχω καποιον ιο...και το rar που κατεβασα ειναι ενα skin για το RocketDock και καταλαθος πατησα ανοιγμα με WordPad και ολα τα αρχεια και προγραμματα μου οταν παταω πανω τους μου ανοιγουν το WordPad :-( μονο αν κανω Ανοιγμα με... και το ψαξω στα Αρχεια Εφαρμογων μου ανοιγει... αλλα πρεπει να το κανω ξανα και ξανα...

 

Επειδή το έχω ξαναδεί το έργο βγάλε μου εσύ την ιδέα!

Κάνε ένα σκαν με αυτό http://www.malwarebytes.org/ και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα σωστά, κάνε το scan με αυτό που σου προτείνει η karmen1980.Αν τελικά δεν είναι αυτό το έργο, απεγκατέστησε το skin που έβαλες και στο τέλος τέλος κάνε και μια επαναφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαλει να γινεται το scan αλλα δεν εχει βρει κατι...αλλα παρατηρισα κατι...ολα τα αρχει στο μενου εναρξης τελειωνουν σε .ink... πχ utorrent.ink... δεν ηταν ετσι πριν...ενω οι φάκελοι ειναι ολοι μια χαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαλει να γινεται το scan αλλα δεν εχει βρει κατι...αλλα παρατηρισα κατι...ολα τα αρχει στο μενου εναρξης τελειωνουν σε .ink... πχ utorrent.ink... δεν ηταν ετσι πριν...ενω οι φάκελοι ειναι ολοι μια χαρα...

 

Αν δεν βρει κάτι καθώς δεν έχει τελειώσει ακόμα, κάνε μία επαναφορά συστήματος όπως σου είπε o cosmos

 

---------- Προσθήκη στις 03:21 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 02:28 ----------

 

Ακόμα το Malware ή την έπεσες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα σωστά, κάνε το scan με αυτό που σου προτείνει η karmen1980.Αν τελικά δεν είναι αυτό το έργο, απεγκατέστησε το skin που έβαλες και στο τέλος τέλος κάνε και μια επαναφορά.

Τσκ.

Πρόσεχε, διότι η Κάρμεν ειν' απ' ΑΥΤΟ το έργο.

 

 

 

Το να αλλάξεις το προεπιλεγμένο πρόγραμμα που θα ανοίγει το αρχείο το δοκίμασες ε?

...είπε ότι ΟΛΑ του τ' αρχεία χαίρουν πλέον της ιδιότητας ν' "ανοίγουν" (...να προσπαθούν anyway να) με το WP.

 

 

 

Χέβενζ, άμα δε σε χαλάει, να ξέρεις ότι για "φορμάτ" μάλλον πας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχεις αλλάξει τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις με το τι να ανοίγει το κάθε τι , αν έχεις vista ή 7 βάλε το dvd εγκατάστασης και κάνα μία επαναφορά και λογικά θα έρθει στα καλά του. Αν έχεις XP δες σε αυτό για regfix http://www.dougknox.com/xp/file_assoc.htm. Αυτό που σε ενδιαφέρει προτίστος είναι το .lnk fix , έτσι ώστε να μπορείς να τρέχεις τις συντομέυσεις από το start menu

 

---------- Προσθήκη στις 10:20 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 10:13 ----------

 

Πάρε και ένα για τα vista μπας και δεν έχεις dvd http://www.winhelponline.com/articles/105/1/File-association-fixes-for-Windows-Vista.html

και ένα για τα 7 http://www.winhelponline.com/blog/file-asso-fixes-for-windows-7/http://www.winhelponline.com/blog/file-asso-fixes-for-windows-7/

Τα αρχεία είναι σε zip , οπότε πάτα πρώτα στο zip fix κάνε copy ότι γράφει και paste και ένα καινούριο .txt και μετά άλλαξε την κατάληξη του σε .reg , έτσι ώστε να επαναφέρεις την λειτουργεία των .zip και να μπορείς να τρέχεις και τα άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

karmen1980

 

Σαν γυναίκα τώρα που με μεγαλώνεις 3 χρόνια ξέρεις πως μπορώ να αντιδράσω ε; smiley-angry009.gif

 

 

 

Τσκ.

Πρόσεχε, διότι η Κάρμεν ειν' απ' ΑΥΤΟ το έργο.

 

μένι θενκς για το εντιτ από πάνω. Στα δικά μας τώρα. smiley-angry005.gif

Ναι ρε μου έχει ξανατύχει! Έχεις πρόβλημα ναπουμ;

Αστειέυομαι δε το λέω σε έντονο ύφος δεν είσαι και στα καλά σου τελευταία:-)

 

 

...είπε ότι ΟΛΑ του τ' αρχεία χαίρουν πλέον της ιδιότητας ν' "ανοίγουν" (...να προσπαθούν anyway να) με το WP.

 

 

 

Χέβενζ, άμα δε σε χαλάει, να ξέρεις ότι για "φορμάτ" μάλλον πας.

 

Ε άμα σου λέω ότι δεν είσαι καλά ε δεν είσαι καλά. Φορμάτ έτσι απλά, ξερά κοφτά;

Βλέπω δύο ενδεχόμενα ή είσαι άλλος και σκότωσες το Washcloud που ξέρω (άρα θα ανοίξουμε βεντέτα:mad:) ή είσαι ο washcloud με συμπτώματα αρρώστιαααααααας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε άμα σου λέω ότι δεν είσαι καλά ε δεν είσαι καλά. Φορμάτ έτσι απλά, ξερά κοφτά;

Βλέπω δύο ενδεχόμενα ή είσαι άλλος και σκότωσες το Washcloud που ξέρω (άρα θα ανοίξουμε βεντέτα) ή είσαι ο washcloud με συμπτώματα αρρώστιαααααααας!

 

Σε αυτήν την περίπτωση που έχει επηρεαστεί ολόκληρο το σύστημα και θα πρέπει να κάνεις την registry άνω

κάτω για να το φτιάξεις(αν τα καταφέρεις ποτέ)ή έχει κολλήσει κάποιον ιό που σου κάνει την ζωή δύσκολη(έχει καταστρέψει αρχεία συστήματος) ε, σηκώνει ένα φορμάτνα βρεις την ηρεμία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτήν την περίπτωση που έχει επηρεαστεί ολόκληρο το σύστημα και θα πρέπει να κάνεις την registry άνω

κάτω για να το φτιάξεις(αν τα καταφέρεις ποτέ)ή έχει κολλήσει κάποιον ιό που σου κάνει την ζωή δύσκολη(έχει καταστρέψει αρχεία συστήματος) ε, σηκώνει ένα φορμάτνα βρεις την ηρεμία σου.

 

 

άσε με να τον πειράξω βρε :-(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...