Προς το περιεχόμενο

αποστολή ΕΛΤΑ με αντικαταβολή


LeoNaXe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μέχρη τώρα έχω στείλει πολλά προϊόντα αλλά όλα έχουν γίνει με κατάθεση ποσού σε τράπεζα.

τωρα μου έτυχε μια περίπτωση που θέλει με αντικαταβολή και θέλω να ρωτήσω άν ξέρει κανένας και μου πεί τι διαδικασίες γίνονται και τι κόστος παραπάνω υπάρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολυ απλο φιλε μου..αν ο φακελος ειναι κατω απο δυο κιλα πας σε οποιοδηποτε ελτα και το στελνεις..

αν ειναι δεμα πανω απο δυο κιλα πηγαινεις σε πιο μεγαλο ελτα..

εκει συμπληρωνεις μια ταχυδρομικη επιταγη με τα στοιχεια σου και τα στοιχεια του παραληπτη αναποδα ομως..

σαν να εγραφε αυτος που θα του στειλεις το προιον μια επιταγη για να σου στειλει χρηματα..ειναι πολυ απλο πιστεψε με..

βασικα θα στο εξηγησουνε και στα ελτα...αν πετυχεις κανεναν καλο και οχι τεμπελη.

τα χρηματα θα τα παρεις εσυ πισω περιπου στις ιδιες μερες που εκανε να παει το δεμα...δηλαδη αν κανει να παει δυο μερες σε δυο μερες επισης θα παρεις πισω τα χρηματα..

ελπιζω να εγινα κατανοητος...οτι αλλο θελεις ρωτα,,στελνω με αντικαταβολη ελτα πανω απο 15 χρονια...

το κοστος ενδεικτικα θα σου πω ειναι απο 3 ευρω μεχρι 7-8 ευρω για δεμα που ειναι πχ 9 κιλα...

ολα αυτα γινονται με απλη αποστολη και οχι με πορτα πορτα των ελτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δέμα είναι κάτω απο 2 κιλά.

το θέμα είναι τι επιπλέον κόστος υπάρχει για την αντικαταβολή. είναι 2 ευρό μόνο το δέμα να σταλεί.

 

αυτό που με καίει είναι τι παραπάνω κάνω γιατί δεν πολύ κατάλαβα αυτά που είπες :( :( :( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γυρω στο 5 ευρω θα πληρωσεις...θα πας στα ελτα και θα πεις οτι θελεις να στειλεις αυτο το δεμα με αντικαταβολη.

θα σου δωσουνε μια ταχυδρομικη επιταγη να συμπληρωσεις...εκει θα βαλεις τα στοιχεια αναποδα..εσυ ο παραληπτης δηλαδη και αυτος που θα στειλεις το δεμα ο αποστολεας...βασικα αν ειναι φιλοτιμος ο υπαληλος ισως να στα γραψει αυτος..

δεν μπορω να στο εξηγησω πιο απλα δυστηχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγχωνεσαι ειναι πιο ευκολο απο οτι νομιζεις. Επισης νομιζω μπορεις να πληρωσεις "τηλεφωνικη" επιταγη με μια μικρη επιβαρυνση και παιρνεις τα λεφτα σου πιο γρηγορα ,σχεδον οταν πληρωνει και ο αλλος αλλα δε πιστευω πως αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...