Προς το περιεχόμενο

πλυντηριο πιατων


AnatoliGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυριο παω με την γυναικα να τις παρω ενα πλυντηριο πιατων.δεν εχω ιδεα αλλα εχω 500 ευρω να ξοδεψω.ρωτηστε τις γυναικες σας,μαναδες κ πειτε μου τι να κοιταξω.μαλλον 45αρι θα παρω αλλα δεν ξερω τι μαρκα η οτιδηποτε αλλο να προσεξω.ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bosch, αλλά δεν ξέρω αν βρίσκεις με αυτά τα λεφτά.

 

Κατά τα άλλα, ρώτα για εγγύηση-ποιος είναι ο αντιπρόσωπος, και κάτι άλλο πολύ σημαντικό..

 

Ρώτα ακριβώς πως λειτουργούν και τι κάνουν.

 

Απέφυγε σαν τον διάολο πλυντήρια που ενημερώνουν με ηχητικά σήματα για την λειτουργία τους και όχι με λυχνίες .

 

Δεν ξέρεις πόσο σπαστικό είναι να ακούς μπιιιιιιιπ στις 3 η ώρα τη νύχτα όταν τελειώνει το πλυντήριο (ειδικά αν έχεις μωρά είναι σπαστικό όλες τις ώρες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτολεω να παραγγειλω

καλη επιλογή. προτιματε γενικα τα πιτσος γιατι ειναι ελληνικά και αρκετα καλής ποιοτητας κατασκευής. Επισης αποφευγετε οσο γινετε τα ηλεκτρονικα αν θελετε να σας κρατησουν για χρονια... Βγάζουν πολλα προβλήματα (ακομα και μετα απο διακοπες μπλοκαρει η πλακετα κλπ κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ότι με τα πλυντήρια πιάτων κάνεις περισσότερο οικονομία στο νερό;

 

ναι φυσικα! αρκει να τα βάζεις οταν ειναι πανω απο 50-60% γεματα... Θέλουν λιγα μόλις λίτρα νερού (κάπου 7-8 αναλογα και με το πληντηριο το οποιο) ενω στο χέρι θα κατανάλωνες πολυ περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.ενεργειακη κλαση Α ή Α+ αλλιως τι να λεει οικονομια στο νερο αν το καις σε ρευμα.

2.αναλογα με την χρηση που το θες παιρνεις μικρο ή μεγαλο(π.χ. ποσα ατομα καθε μερα,αν εχεις πιατα/ποτηρια μαχαιροπηρουνα κτλ καβατζα ωστε να τα βαζεις ολα βραδυ κτλ.)

3.εχω ενα αυτοματο που σκαναρει το λειζερ και αν δεν ειναι λερωμενα πολυ ή δεν εχει πολλα πιατα μεσα κανει οικονομια στον χρονο(π.χ. ακομη και αν εχω βαλει μεγαλο προγραμμα σκαναρει πριν ξεκινησει και μειωνει τα αρχικα λεπτα αν εχει κενα..)

λογικα και στα απλα υπαρχει προγραμμα ωστε να επιλεξεις μισο φορτιο πλυσιμο.

λογικα ολα τα πλυντηρια εχουν επιλογη ωστε να μην σφυριζουν οταν τελειωσει το πλυσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Ποια μαρκα απο πλυντηρια πιατων προτειματε για πλυντηριο πανω στον παγκο?

http://www.skroutz.gr/c/406/plynthria-piatwn.html

 

Εγω για να πω τον πόνο μου, πήρα πλυντήριο πιάτων για τον πάγκο και δυστυχως ...δεν χωράνε τα πιάτα μου στο ύψος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω για να πω τον πόνο μου, πήρα πλυντήριο πιάτων για τον πάγκο και δυστυχως ...δεν χωράνε τα πιάτα μου στο ύψος!

ποιο μοντελο ? δεν εχεις στρογγυλα πιατα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω για να πω τον πόνο μου, πήρα πλυντήριο πιάτων για τον πάγκο και δυστυχως ...δεν χωράνε τα πιάτα μου στο ύψος!

 

και εμενα το zanussi στα 2 χρόνια έκανε τρυπα (1,5mm) στον ανοξειδωτο πατο και ετοιμάζεται και για άλλες... Μάλλον, δεδομένης της σκουριας που βλέπω, δεν ηταν και τόσο ανοξείδωτο αλλα και πάλι δε νοειται στους 28 μήνες να παει για πέταμα (προσωπικά το κολλησα αλλα δεν ειναι λυση αυτη)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο μοντελο ? δεν εχεις στρογγυλα πιατα?

Έχω τετράγωνα!!! Το μοντέλο είναι αυτό

 

http://www.skroutz.gr/s/3209902/Siemens-SK26E820EU.html

 

ps bosch siemens pitsos είναι ακριβώς τα ίδια. Ελάχιστα αλλάζουν. πχ άλλα κουμπιά, άλλη οθόνη κλπ Τα κύρια μέρη είναι ίδια. Αν δειτε και τα μοντέλα είναι πανομοιότυπα

 

http://www.bsh-group.gr/index.php?page=105152

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...