Προς το περιεχόμενο

Πως κατεβαζω μουσικη απο ενα site?


Αλισαχνη

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως μπορω να καταβαζω μουσικη σε μορφη mp3 απο το internet? Καποιος μου ειπε οτι ειναι πολυ ευκολο απο το youtube. Εχω την εντυπωση ομως οτι δεν υποστηριζεται απο τα linux, κανω λαθος? Πριν καποιους μηνες χρησιμοποιουσα το gamato.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι χρειαζομαι λιγο ποιο αναλυτικες οδηγειες για το πως να καταβασω καποιο προγραμμα που να κατεβαζει μουσικη. Εχω προσπαθησει μονη μου με το gamato αλλα κατι δεν εκανα σωστα και δεν τα καταφερνα. Νομιζω οτι δεν μου το υποστηριζαν τα linux. Προσπαθησα να κατεβασω κατι Torrent και mtorrent αν και παει καιρος απο τοτε και δεν θυμαμαι τι εκανα ακριβως, παντως ουτε μ' αυτα μπορεσα. Επισης εχω παλεψει και με το JDownloader χωρις αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι υπάρχει χρήστης ιντερνετ στην ελλάδα που δεν ξέρει τι είναι το gamato ....

 

μπορεί όμως .....μπορεί .....

Νταξη ρε αγορινα, μη γινεσαι τοσο σκληρος... ;)

Καμια λυση στο δικο μου θεματακι υπαρχει? Τι λες george?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολούθησε τα παρακάτο βήματα για να κατεβάσης τραγούδια από το youtube:

 

1: Βρες το τραγούδη που θες να κατεβάσης και κάνε αντιγραφή την διέυθνιση από την μπάρα διευθήνσεων του browser που χρησιμοποιής. Η διέυθηνση θα είναι κάπος έτσι http://www.youtube.com/watch?v=cQNmWM8mJbQ.

 

2: Πήγενε στην σελίδα www.video2mp3.net και κάνε επικόληση την διέυθηνση κάτω από εκεί που λέει "Enter the URL of the video you want to convert to MP3" και πάτα Convert. Στη συνέχεια περιμένης λίγο μέχρι το mp3 σου να είναι έτιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολούθησε τα παρακάτο βήματα για να κατεβάσης τραγούδια από το youtube:

 

1: Βρες το τραγούδη που θες να κατεβάσης και κάνε αντιγραφή την διέυθνιση από την μπάρα διευθήνσεων του browser που χρησιμοποιής. Η διέυθηνση θα είναι κάπος έτσι

.

 

2: Πήγενε στην σελίδα www.video2mp3.net και κάνε επικόληση την διέυθηνση κάτω από εκεί που λέει "Enter the URL of the video you want to convert to MP3" και πάτα Convert. Στη συνέχεια περιμένης λίγο μέχρι το mp3 σου να είναι έτιμο.

 

Τελεια! Δεν περιμενα οτι υπαρχει τοσο μα τοσο απλος τροπος! Εκανα ακριβως αυτο που ειπες και μου εβγαλε το εξης μηνυμα:

Conversion successfully completed!

> > Click here to download your converted file < <

 

μολις εκανα click το κατεβασε σε ενα φακελο που ειχε τιτλο "ληψεις αρχειων" και τωρα το ακουω κανονικα!! Ευχαριστω πολυ Μιχαλη!

 

Ειναι απιστευτο το ποσο ευκολα μου λυνεται αποριες που ειχα εδω και εβδομαδες η' και μηνες! Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα είναι έτσι, να σου πούμε και για τα torrents:

 

κατεβάζεις το αρχείο torrent (π.χ. ubuntu-iso.torrent) και το ανοίγεις με την εφαρμογή transmission.

Συνήθως αρκεί να κάνεις διπλό κλικ πάνω στο αρχείο.

 

Στο Transmission, πήγαινε: επεξεργασία --> προτιμήσεις

κι εκεί που λέει "αποθήκευση στην τοποθεσία", όρισε το φάκελο που σε βολεύει, για να κατεβαίνουν εκεί τα αρχεία.

 

Στο Firefox πήγαινε: επεξεργασία --> προτιμήσεις

κι εκεί που λέει "αποθήκευση αρχείων σε", όρισε το φάκελο που σε βολεύει, για να κατεβαίνουν εκεί τα αρχεία.

 

Υ.Γ. είχα όρεξη για electronic σήμερα και κατέβασα αυτό το άλμπουμ νομίμως και σκοπίμως. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελεια! Δεν περιμενα οτι υπαρχει τοσο μα τοσο απλος τροπος! Εκανα ακριβως αυτο που ειπες και μου εβγαλε το εξης μηνυμα:

Conversion successfully completed!

> > Click here to download your converted file < <

 

μολις εκανα click το κατεβασε σε ενα φακελο που ειχε τιτλο "ληψεις αρχειων" και τωρα το ακουω κανονικα!! Ευχαριστω πολυ Μιχαλη!

 

Ειναι απιστευτο το ποσο ευκολα μου λυνεται αποριες που ειχα εδω και εβδομαδες η' και μηνες! Ευχαριστω!

 

καλο ειναι για τορρεντς το ktorrent για τους φανατικους του KDE και το

deluge που βρισκεται σε καθε αποθετηριο καθε διανομης

τα παραπανω μοιαζουν με το utorrent

 

 

το gamato ρε twinner ειναι τορρενταδικο lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...