Προς το περιεχόμενο

φυτα στη ταρατσα


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα.θελω στη ταρατσα μου να βαλω ενα τεραστιο κουτι-γλαστρα 1x3μετρα κ να βαλω μεσα ντοματουλες, μαρουλακια κ τετοια. Πουλανε κατι τετοιο ετοιμο?ή το φτιαχνω κ με τι υλικο? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bλέπω πήρες σοβαρά την πρότασή μου για βοτάνι ε;

 

Έτοιμο πολύ χλωμό να βρεις σε τέτοιες διαστάσεις. Μάλλον πας για να φτιάξεις εσύ.

Παλιά είχα φτιάξει ένα με λαμαρίνα γαλβανιζέ, περίπου 2χ2. Σε λίγα χρόνια σάπισε, διαλύθηκε, σκορπίσανε τα χώματα κλπ. Οπότε όχι λαμαρίνα.

Ίσως καμιά πολυεστερική κατασκευή; Ή με πλέξι γκλας; Αλλά θα τσούξει.

 

Ίσως κάνει την δουλειά σου κάποια πλαστική δεξαμενή νερού που θα κόψεις το πάνω μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε και στην τελική πάρε τρεις μικρές, τι κόλλημα κι αυτό με τα υπερβολικά μεγέθη.

Στο ένα θα έχεις τις ντοματούλες, στο άλλο τα μαρουλάκια και στο τρίτο το βοτάνι του Λευτέρη. Καθαρά και ταχτοποιημένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν τους Χιώτες πάνε τα τόπικ σου.

 

μην τον αυτωνεις τον ανθρωπο κι εγω απ την πρεμουρα μου καμια φορα το παταω 100 φορες ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι κηπουροι στο μεγκα βαζουν καθε τοσο απο ενα τετοιο.δες κανα επεισοδιο. νομιζω οτι λεγαν οτι τα πουλανε σε φυτωρια ή μαγαζια με φυτοφαρμακα,γκαζον κτλ

ντοματες δεν νομιζω οτι προκειται να ευδοκιμησουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι παντως εχει πλακα που κανεις 2 τοπικ

ενα "βοτανια" και ενα "φυτα στη ταρατσα"

πρεπει να κανεις και ενα τριτο για ξεκαρφωμα τυπου

"rastafarians: θρησκεια ή μυθος?".

 

 

παντως ναι και το χαμομηλι βοηθαει

(το ειχαν θεο η αιγυπτιοι για τις χαλαρωτικες του ιδιοτητες)

και για μεγαλο παρτερι πουλανε ετοιμα 1χ3 η 2χ2 απο πλαστικο η κεραμικα σε μαγαζι με πυλινα.

και κατα προτιμηση φυτεψε κατα τον απριλιο καλλιστα στις 20 Απριλιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.θελω στη ταρατσα μου να βαλω ενα τεραστιο κουτι-γλαστρα 1x3μετρα κ να βαλω μεσα ντοματουλες, μαρουλακια κ τετοια. Πουλανε κατι τετοιο ετοιμο?ή το φτιαχνω κ με τι υλικο? Ευχαριστω

 

 

κοιτα να δεις που θα γινουμε κηπουροι λογω της κρισης.δεν ειναι κακη ιδεα.και κανα δυο κοτουλες να βαλουμε καλα θα ηταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα μου την εχει βαρεσει τελευταια και κοιταω να αντικαταστησω τα παντα με φυσικα για καλη υγεια.

οπως επισης και να κοψω τις σαλατες απο τα σουπερμαρκετ και να φτιαχνω δικα μου λαχανικα στον μικρο μου κηπο. Λογω εντομοκτονων και χιλια δυο αλλα που ριχνουν.

 

θελουν οντως αυτα και προστασια απτον αερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα μου την εχει βαρεσει τελευταια και κοιταω να αντικαταστησω τα παντα με φυσικα για καλη υγεια.

οπως επισης και να κοψω τις σαλατες απο τα σουπερμαρκετ και να φτιαχνω δικα μου λαχανικα στον μικρο μου κηπο. Λογω εντομοκτονων και χιλια δυο αλλα που ριχνουν.

Κι εσύ θα ρίξεις, αλλιώς δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...