Προς το περιεχόμενο

αυτοκινητα απο γερμανια


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια. για αν φερουμε ενα αυτοκινητο απο γερμανια τι ενεργειες πρεπει να κανουμε;

υπαρχουν αξιοπιστα ατομα στο χωρο που τα αναλαμβανουν ολα αυτοι;

τα αυτοκινητα που ειανι διαθεσιμα εκει τα βλεπουμε απο καποιο σαιτ;

παρακαλω οποιος ξερει ας βοηθησει,ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπλέξεις. Για πολλούς λόγους. Μπες σε ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ φόρουμ αυτοκινήτων, και δες τι ποιότητας είναι τα αυτοκίνητα που εξάγουν σε χώρες όπως η ελλάδα. Ανεξαρτήτως μάρκας, με 2 λέξεις η περιγραφή " Υπερτιμολογημένα Σαράβαλα". Τα περισσότερα τρακαρισμένα επισκευασμένα, και εταιριών ενοικιάσεων. Μιλάω γι αυτά που προορίζονται για Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος το λεει αυτο?

εγω παλι βλεπω οτι αυτοκινητα με "απλα" τρακαρισματα για Ελλαδα εκει βγαινουν μονο για πωληση σαν ανταλακτικα.

μπορεις να δεις και τις αγγελιες απο mobile.de με τα τρακαρισμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από προσωπική εμπειρία,θά σού πρότεινα νά πάρεις αυτοκίνητο από Ελλάδα.Μετά από έλεγχο βέβαια καί μάλιστα ενδελεχή.Τά περισσότερα οχήματα από Γερμανία καί πιό γενικά από Βόρειο Ευρώπη,έχουν "φάει" τό αλάτι μέ τό κουτάλι.Αποτέλεσμα αυτού είναι νά είναι "ταλαιπωρημένα" αυτά τά οχήματα σέ ψαλίδια,μπαλάκια,ρουλεμάν τροχών,αναρτήσεις καί γενικότερα τό κάτω μέρος τού οχήματος.Σέ ορισμένα παρατηρούνται φθορές ακόμη καί στά ψυγεία A/C καί μηχανής,λόγω τού αλατισμένου νερού πού εκτοξεύουν οί τροχοί τών προπορευόμενων οχημάτων.Πολλά από αυτά τά οχήματα έρχονται Ελλάδα,όχι καί στην καλύτερη κατάσταση καί τά "μαστόρια" εδώ τά "μαζεύουν".Στήν περίπτωση αυτή δέν ισχύει "παπούτσι από τόν τόπο σου καί ας είναι μπαλωμένο",γιατί τό μπαλωμένο παπούτσι είναι από τό εξωτερικό,απλά είναι γυαλισμένο γιά μήν φαίνεται τό μπάλωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ στειλε του και την μαντρα που προτεινεις:P

μην διαβαζουμε μλκς που λεγαν πριν δεκαετιες...μιλαμε για ενα αμαξι 1-2 ετων αν ειναι να σαπιζουν με αλατι θα μασταν 20 χρονια πισω.(μην ξεχνας οτι δεινουν 10ετη εγγυηση αντισκωριακη)

δηλ.απο το σπρει των μπροστινων αυτοκινητων σκουριαζουν τα ψυγεια στις γρυλλες?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν διαβάζω μλκς.Εχω προσωπική άποψη καί εμπειρία γιά αυτά πού λέω.Υπάρχουν συνεργεία σέ συγκεκριμένες περιοχές τού λεκανοπεδίου πού "σενιάρουν" τά εισαγώμενα οχήματα.Τά οχήματα 1-2 ετών παρουσιάζουν οξείδωση στίς βίδες στήριξης τών ψαλιδιών.Ή αντισκωριακή εγγύηση δέν ισχύει γιά τά μηχανικά μέρη τού οχήματος.Σέ αυτοκίνητα 5ετίας καί άνω παρατηρούνται οί διαβρώσεις στά ψυγεία.Αποκολλούνται από τά "καζανάκια",οί σερπαντίνες,λόγω διάβρωσης τού αλουμινίου.Αν πιστεύει κάποιος,πώς θά τόν καλύψει ό "μαντράς" ή αντιπροσωπεία,μέ εγγύηση σέ μεταχειρισμένο όχημα καί μάλιστα εισαγωγής,είναι τό λιγότερο ρομαντικός.Εδώ σέ καινούργια οχήματα καί σεέ ταλαιπωρούν γιά περάσουν σέ εγγύηση κάτι.Δέν λέω ότι τά εγχώρια μεταχειρισμένα είναι όλα καλά καί τά εισαγώμενα όλα άθλια.Δέν προτείνω καμμία μάντρα,γιατί δέν έχω επαγγελματική σχέση μέ τόν τομέα τού αυτοκινήτου.Απλά είμαι "ψείρας" καί δέν θέλω νά μέ κοροιδεύουν.Στόν χώρο τού αυτοκινήτου ιδιαίτερα δέ τού μεταχειρισμένου αυτοκινήτου,υπάρχει αρκετή βρώμα καί πρέπει νά προσέχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...