Προς το περιεχόμενο

Εγγραφη mp3 cd χωρις κενα?


gtgt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νομιζω οτι δεν γινετε....

εγγραφη χωρις κενα κανει μονο αν τα γραψεις σαν μουσικη και οχι σαν mp3...σαν δεδομενα mp3 δηλαδη δεν μπορει να το κανει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα αυτο το ψαχνω χρονια για να γινεται με αυτοματοποιημενο τροπο και ΔΕΝ υπαρχει.

 

αυτο που εχει το νερο, ειναι να ΜΗ βαζει κενο απο μονο του μεταξυ των κομματιων.

δηλαδη να μην εχει καθολου pause.

 

ΟΜΩΣ τα mp3, εχουν απο μονα τους ενα μιιιιιικρο κενο στην αρχη και στο τελος!

 

ετσι ακομα να τα γραψει χωρις κενο, τοτε οταν το ακους, καταλαβενεις οτι υπαρχει ενα κενο μεταξυ τους.

 

μπορειτε να το καταλαβετε αμα γραψετε καποιο live cd απο καμια συναυλια.

 

ο μονος τροπος ειναι να το ακουσετε με το winamp και να επιλεξετε να ΜΗ παιζει κανενα κενο.

ετσι ακουγεται αψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εαν ήθελα να φτοιάξω ένα CD audio με non-stop τραγούδια από mp3 θα τα ένωνα όλα σε ένα mp3 αρχείο με κάποιο από τα προγράμματα που κάνουν ένωση αρχείων (έχει άπειρα εκεί "έξω")και μετά θα το πέρναγα στο Nero να μου το μετατρέψει σε CDA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εαν ήθελα να φτοιάξω ένα CD audio με non-stop τραγούδια από mp3 θα τα ένωνα όλα σε ένα mp3 αρχείο με κάποιο από τα προγράμματα που κάνουν ένωση αρχείων (έχει άπειρα εκεί "έξω")και μετά θα το πέρναγα στο Nero να μου το μετατρέψει σε CDA

 

καλη ιδεα..!

κανα καλο προγραμματακι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι αν κάνεις ένα συνεχόμενο mp3 και το γράψεις σαν audio cd δεν θα έχεις την επιλογή των tracks. Θα εμφανίζει μόνο ένα track και θα παίζει συνεχόμενα.

 

Για την ένωση το Audacity (δωρεάν) είναι αρκετό. Ενώνεις τα mp3, εξάγεις σαν wav για να μην υπάρξουν ενδιάμεσες απώλειες και το στέλνεις στο nero για εγγραφή σε audio cd.

Επίσης, το Nero Wave Editor (περιλαμβάνεται στο πακέτο του nero) έχει την δυνατότητα να κόψεις ένα συνεχόμενο αρχείο ήχου σε tracks. Επιλέγεις το σημείο, μενού Edit->Instert Track split, επιλέγεις και τα υπόλοιπα σημεία με τον ίδιο τρόπο, όταν τελειώσεις πας μενού Edit->Save Tracks as Files.

Μετά φορτώνεις τα κομμάτια στο nero για audio cd και τσεκάρεις No pause between tracks. Πρέπει να γίνει η εγγραφή σαν Disc-At-Once για να δουλέψεις το no pause.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι αν κάνεις ένα συνεχόμενο mp3 και το γράψεις σαν audio cd δεν θα έχεις την επιλογή των tracks. Θα εμφανίζει μόνο ένα track και θα παίζει συνεχόμενα.

 

Για την ένωση το Audacity (δωρεάν) είναι αρκετό. Ενώνεις τα mp3, εξάγεις σαν wav για να μην υπάρξουν ενδιάμεσες απώλειες και το στέλνεις στο nero για εγγραφή σε audio cd.

Επίσης, το Nero Wave Editor (περιλαμβάνεται στο πακέτο του nero) έχει την δυνατότητα να κόψεις ένα συνεχόμενο αρχείο ήχου σε tracks. Επιλέγεις το σημείο, μενού Edit->Instert Track split, επιλέγεις και τα υπόλοιπα σημεία με τον ίδιο τρόπο, όταν τελειώσεις πας μενού Edit->Save Tracks as Files.

Μετά φορτώνεις τα κομμάτια στο nero για audio cd και τσεκάρεις No pause between tracks. Πρέπει να γίνει η εγγραφή σαν Disc-At-Once για να δουλέψεις το no pause.

σωστο αυτο οτι δεν θα μπορεις να αλλαξεις τραγουδι,αν θες ομως καποια συγκεκριμενα τραγουδια που να θες να παιχτουν με αυτη τη σειρα δεν εχεις πρόβλημα;)

ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου,ηταν πολυτιμη:) αυριο θα το δοκιμασω:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα αυτο το ψαχνω χρονια για να γινεται με αυτοματοποιημενο τροπο και ΔΕΝ υπαρχει.

 

αυτο που εχει το νερο, ειναι να ΜΗ βαζει κενο απο μονο του μεταξυ των κομματιων.

δηλαδη να μην εχει καθολου pause.

 

ΟΜΩΣ τα mp3, εχουν απο μονα τους ενα μιιιιιικρο κενο στην αρχη και στο τελος!

 

ετσι ακομα να τα γραψει χωρις κενο, τοτε οταν το ακους, καταλαβενεις οτι υπαρχει ενα κενο μεταξυ τους.

 

μπορειτε να το καταλαβετε αμα γραψετε καποιο live cd απο καμια συναυλια.

 

ο μονος τροπος ειναι να το ακουσετε με το winamp και να επιλεξετε να ΜΗ παιζει κανενα κενο.

ετσι ακουγεται αψογα.

 

τα κόβεις με εναν wave editor (wavelab πχ). Δεν έχω στο pc που είμαι για να βάλω κανα screenshot.. αλλά σχεδόν όλοι οι wave editors έχουν επιλογή για να κόψεις τα κενά μπρός και πίσω απ το κομμάτι.. Το κάνεις batch σε όσα κομμάτια θες και έτοιμος.. Θέλει λίγο προσοχή στη περίπτωση (λίγες) που ενα κομμάτι έχει κενό σε κανα κόψιμο ξέρω γω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...