Προς το περιεχόμενο

Πως μπορώ να δω 3D ταινίες από το PC στην TV


Panostheone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

Η Απορία μου είναι πως μπορώ να δω 3D από το PC μου στην τηλεόραση μου ( 47 ιντσών lg 3d http://www.myonline-store.info/lg-47lx6500-led-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BF%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%B7-3d.html ).Έχω ήδη το καλώδιο 1.4 HDMI.

Πιο player χρειάζομαι? Το Vlc που έχω αρκεί?

Έχω κατεβάσει το avatar σε 3d stereoscopic above and below το βάζω να παίξει αλλα στην TV με τα γυαλιά το βλέπω μπερδεμένο και όχι σε 3D.

Η κάρτα γραφικών που έχω είναι η ATI 6850 Toxic version 1gb. Επίσης drivers έχω τους τελευταίους

Hmmmm τι άλλο χρειάζομαι ? έχω ψιλό απελπιστεί γιατί πήρα την TV και έδωσα και 100 euro για το καλώδιο για να βλέπω 3D εργάκια αλλα δεν μπορώ να δω tpt....

 

Το σύστημα μου είναι AMD Phenom II x4 965 στα 3.9 OC http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/CPU/AMD-Phenom-II-x4-965-AM3-3-4G.htm

8GB RAM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο αλλα εχεις δει αν η καρτα γραφικων σου υποστηρίζει 3D;

 

Επεκτείνετε τους ορίζοντες σας με συνδεσιμότητα HDMI και υποστήριξη 3D stereoscopic.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Για ΑΤΙ καρτες δεν ξερω παντως για Nvidia σου εχει ενα λογισμικο με το οποιο ρυθμιζεις την οθονη με τα γυαλια αλλιως δεν σου παιζει 3d.

Εννοεις το 3dtv play ? δεν χρειαζεται να πληρωσεις γιαυτο? :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν βαζεις την ταινια πως την δειχνει. 2 εικονες ιδιες η μια διπλα στην αλλη η μια πανω απο την αλλη? Αν το δειχνει ετσι οταν θα πατησεις στο τηλεκοντρολ της τηλεορασης το κουμπι που μπαινει σε λειτουργια 3d θα επιλεξεις το ειδος του 3d που ειναι η ταινια. Εγω σε μια lg που εχω ετσι το κανω ελπιζω να σε καλυψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...