Προς το περιεχόμενο

επιδοτηση vodafone


barrcode

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια,

Μολις πηρα την vodafone και εμαθα οτι εχω επιδοτηση 120 ευρω και αμα παρω το iphone 4 παει στα 160.

Η ερωτηση μου ειναι εαν περιμενω μεχρι σεπτεμβριο ή οκτωβριο υπαρχει περιπτωση να χαθει η επιδοτηση?Θα εχω την δυνατοτητα να την χρησιμοποιησω για το καινουριο iphone που θα βγει τοτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία φορά που πήρα τηλέφωνο για να μάθω την επιδότησή μου, μου είπαν πως έπρεπε να την αξιοποιήσω εντός 10 ημερών (από την στιγμή που έκανα την ερώτηση).

 

Σε κατάστημα που ρώτησα μου είπαν πως το ποσό της επιδότησης σταδιακά μειώνετε μέχρι να βγει η καινούρια.

 

Σε άλλο κατάστημα μου είπαν πως ενδέχεται να ανέβει ή να κατέβει ανάλογα την χρήση.

 

Εν κατακλείδι, είναι ελαφρώς (*&^%$#@ το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν ανανεώσεις το συμβόλαιο σου, οποιαδήποτε στιγμή και να πας θα στη δώσουν. και αν δεν στη δώσουν πάρε σε άλλη εταιρία και ρώτα τι επιδότηση σου δίνουν για να αλλάξεις δίκτυο. Όταν πάει η νέα εταιρία πάει να κάνει μεταφορά του αριθμού σου θα σε πάρουν απο τη vodafone και θα σου δώσουν και παραπάνω για να μείνεις σε αυτούς. Εμένα έτσι έγινε και απο € 35 μου το έκαναν € 180...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες?επειδη θυμαμαι πριν ενα χρονο ειχα πει στην μανα μου να τους παρει τηλ και να τους πει να μεγαλωσουν την επιδοτηση γιατι εχουμε καλυτερες προσφορες απο αλλες εταιριες αλλα δεν ψαρωσαν.Λες να παω κατευθειαν σε αλλη εταιρια και θα με παρουν απο vodafone για καλυτερη προσφορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες?επειδη θυμαμαι πριν ενα χρονο ειχα πει στην μανα μου να τους παρει τηλ και να τους πει να μεγαλωσουν την επιδοτηση γιατι εχουμε καλυτερες προσφορες απο αλλες εταιριες αλλα δεν ψαρωσαν.Λες να παω κατευθειαν σε αλλη εταιρια και θα με παρουν απο vodafone για καλυτερη προσφορα?

 

για να καταλάβεις, σ εμένα έγινε το εξής:

Ήθελα να πάρω συγκεκριμένη συσκευή και πήρα στο 13830 να ρωτήσω για επιδότηση αν ανανέωνα. Μου είπαν € 35 (οι λογαριασμοί μου ήταν πάντα χαμηλοί) Το πολύ μου είπαν ήταν να το κάνου € 60. Τα πήρα ολίγον με τη συμπεριφορά γιατί είμαι στη vodafone εδώ και χρόνια και ούτε μια φορά δεν είχα κάνει χρήση ούτε της επιδότησης ούτε και μείωσης παγίου που προσφέρεται κάθε χρόνο γιατί δεν με είχαν ενημερώσει ποτέ και δεν το ψαχνα κιόλας. Εννοείται οτι δεν ανανέωνα, απλά είχα πάντα την ίδια αρχική σύνδεση. Πήρα λοιπόν στη wind και μου πρόσφεραν τη συσκευή που ήθελα σε νέο πρόγραμμα με χαμηλότερο πάγιο και επιδότηση € 180. Τους είπα οτι θα το σκεφτώ και θα επικοινωνήσω. Ξαναπήρα στη vodafone (στο 13830), τους είπα οτι θα φύγω λόγω της νέας προσφοράς απο άλλη εταιρία αλλά η υπάλληλος μου ξαναείπε οτι δεν μεγαλώνει η επιδότηση. Την επόμενη μέρα επικοινώνησα με τη wind και τους έδωσα τα στοιχεία για να κάνουν τη μεταφορά του αριθμού μου.

Το ίδιο απόγευμα με πήραν απο το τμήμα φορητότητας της vodafone και με ρώτησαν γιατί φεύγω. Τους είπα την ιστορία και μου πρόσφεραν την ίδια επιδότηση (€180), και έκπτωση παγίου για να πέσει και το μηνιαίο κόστος της σύνδεσης μου. Τους είπα ok, και ακύρωσαν την αίτηση της wind, έκαναν την ανανέωση, και μου είπαν να πάω σε οποιοδήποτε κατάστημα να πάρω τη συσκευή μου. Πήγα, την πήρα και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

 

Οπότε θά λεγα ΝΑΙ, δοκίμασε το.

 

Το αστείο ήταν οτι την επόμενη μέρα με πήραν πάλι απο τη wind και μου έδωσαν ακόμα καλύτερη προσφορά αλλά είχα ήδη κάνει την ανανέωση.

Εννοείται οτι την επόμενη χρονιά θα κάνω το ίδιο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβω οταν ξαναπηρες την βονταφον και σου ειπαν οτι δεν μεγαλωνει η επιδοτηση και πηρες την wind και εδωσες τα στοιχεια σου,τοτε δεν δεσμευτηκες με την wind?

Επισης οταν εμαθες οτι η wind κανει ακομα μεγαλυτερη επιδοτηση δεν μπρορουσες να ακυρωσεις στην βοντα?

Αλλη μια ερωτηση.Οταν σε πηραν απο βονταφον και σε ρωτησαν γιατι φευγεις,τους ειπες οτι στην wind σου δινουν 180 ευρω?Δηλαδη αμα τους ελεγες οτι στην wind σου δινουν 250 θα σου εδιναν παλι 250?

 

Επισης ξερει κανεις τι παιζει με τα iphone?Π.Χ οταν βγηκε το iphone 4 μπορουσες να το παρεις με επιδοτηση ή δεν το εδιναν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. για να κάνουν το συμβόλαιο στη wind έπρεπε να δώσει το ok το τμήμα φορητότητας της vodafone. Εσύ δεν υπογράφεις τίποτα μέχρι εκείνη τη στιγμή.

όταν παραπονέθηκα οτι ενώ ενημέρωσα στο 13830 οτι θα φύγω αυτοί δεν μου ανέβασαν την επιδότηση, μου είπαν οτι αυτοί (το τμήμα φορητότητας) έχουν δικάιωμα να κάνουν καλύτερες προσφορές.

 

2. όταν με ξαναπήραν απο τη wind πιθανώς να μπορούσα να το ακυρώσω αν δεν είχα ήδη πάρει τη συσκευή και δεν είχα υπογράψει το νέο συμβόλαιο.

 

3. πιστεύω οτι αν τους έλεγα παραπάνω θα μου έδιναν το παραπάνω και κάτι ακόμα. Υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός μεταξύ τους. Και αν το τράβαγα περισσότερο θα κατέληγα με δωρεάν συσκευή (που λέει ο λόγος). Δεν σου είπα επίσης οτι μέσα στην επόμενη εβδομάδα με πήραν και απο cosmote "για ενημέρωση" και καλά. Και όλα αυτά τα τηλέφωνα στο κινητό μου... Γνωρίζονται μεταξύ τους πολύ καλά προφανώς...

 

Τι να πώ... όπως σου είπα και πριν ποτέ δεν το ψαχνα το θέμα. Είχα τη σύνδεση μου εδώ και χρόνια, πλήρωνα πάντα 35 ευρώ το μήνα και τέλος. Ούτε ανανεώσεις κάθε χρόνο ούτε τίποτα. Οπότε έπαθα κι εγώ πλάκα όταν συνέβησαν όλα αυτα. Τώρα βέβαια έμαθα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασε το μια και δεν έχεις τίποτα να χάσεις. στη χειρότερη θα αλλάξεις δίκτυο αν δεν σε ξαναπάρουν απο τη φορητότητα, αλλά θα έχεις καλύτερο πρόγραμμα και καλύτερη επιδότηση. Πάντως για να επιστρέψω στο αρχικό σου ερώτημα, πιστεύω οτι όποια επιδότηση σου προσφέρεται, παραμένει μέχρι να ανανεώσεις το συμβόλαιο σου. Είναι το δόλωμα για να σε ξαναβάλουν στο λούκι για ένα χρόνο.

 

Good luck :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Εγω μιλησα με cosmote και μου δινουν 220 euro σε unlimited 40 με 18 μηνη συμβαση!Σε δυο τρεις μερες με τηλεφωνησαν απο vodafone και μου δινουν 340 euro στο unlimited 45 (το αντιστοιχο της vodafone) Τυχαίο;;; Θελω να μεινω στη κοσμοτε κ λεω να παρω τηλ, να ζητησω καλυτερη επιδοτηση, πριν μπω στη διαδικασια φορητοτητας...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτο το "κολπακι" της φορητοτητας φιλος μου εχει φτασει την επιδοτηση του απο 220Ε στα 540Ε! Καμια εταιρια δε θελει να χασει συνδρομητες. Η αρχικη επιδοτηση ειναι το ελαχιστο ποσο που σου δινουν. Μπορει να φτασει πολυ περισσοτερο απλα πρεπει να καταφυγουμε σε τετοια "υπουλα" μεσα για να παρουμε αυτο που πραγματικα μας αναλογει.

Μια φορα ειχα παρει τηλ την εταιρια μου και ζητουσα αυξηση επιδοτησης (2 αριθμοι με παγιο 40Ε ο καθενας και μου εδιναν συνολο 120Ε! Ελεος!). Ο εκπροσωπος μου λεει, κλασσικα, δεν μπορω να σου δωσω πολλα παραπανω, αντε κανα 30αρι και τον ρωταω ευθεως "δηλαδη αν κανω τωρα αιτηση φορητοτητας δε θα με παρετε τηλ σε λιγες μερες και θα μου δινεται τουλαχιστον 200Ε παραπανω παρακαλωντας με να μεινω σε εσας?" και μου απανταει "Ναι, θα σε παρουμε".

Αν αυτοι θελουν να παιζουν με εμας εχουμε κι εμεις τροπους να παιξουμε μαζι τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο ακριβως εκανα κ εγω σημερα!Πηρα τηλ κ ειπα οτι θελω παραπανω επιδοτηση!Μου μιλησε μια με υφος κ ειπε οτι το ποσο δε μπορει να τροποποιηθει!!!Επισης σας ειπα οτι με τηλεφωνησαν απο τη vodafone με 340 ευρο επιδοτηση για το iphone 4 στο ιδιο προγραμμα!!Να δωσω στοιχεια κ να προχωρησω;Αυριο περιμενω τηλ απο vodafone ξανα(γνωρισα κ την υπαλληλο)!Το μονο που φοβαμαι ειναι μηπως κ δε με παρουν τηλεφωνο απο cosmote κ δεχθουν με τη μια την φορητοτητα...!Σε ποια περιπτωση πραγματοποιειτε η φορητοτητα, οταν υπογραψεις; Δε θελω να αλαξω με βολευει η cosmote αλλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε παρουν τηλεφωνο απο την εταιρια σου, μη φοβασαι. Δε θα σε αφησουν ετσι να φυγεις. Το θεμα ειναι να κανεις απλα την αιτηση φορητοτητας και να μην υπογραψεις συμβολαιο. Στη χειροτερη, αν δε σε παρει η εταιρια σου, εγκριθει η αιτηση και σε καλεσουν να υπογραψεις στη νεα εταιρια τους λες: "το μετανιωσα". :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...