Προς το περιεχόμενο

Βοηθητικά ύπνου


Andreas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασε κανένας όταν έχει δυσκολίες τίποτε;Είτε Herbal remedies,είτε χημικά,είτε OTC είτε prescribtion είτε FDA approved;Εγώ εώς τώρα πήρα μόνο Herbal,είτε τσάι είτε καψούλες,Valerian Root και ένα βιολογικό με κάτι βότανα.Δεν δοκίμασα μελατονίνη ούτε άλλα.Ξέρω και για

doxylamine succinate(Kirkland's signature sleep aid_χημικό) και diphenhindamine(χημικό_nytol,sominex...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δοκίμασε κανένας όταν έχει δυσκολίες τίποτε;Είτε Herbal remedies,είτε χημικά,είτε OTC είτε prescribtion είτε FDA approved;Εγώ εώς τώρα πήρα μόνο Herbal,είτε τσάι είτε καψούλες,Valerian Root και ένα βιολογικό με κάτι βότανα.Δεν δοκίμασα μελατονίνη ούτε άλλα.Ξέρω και για

doxylamine succinate(Kirkland's signature sleep aid_χημικό) και diphenhindamine(χημικό_nytol,sominex...).

 

Παιζει το Circadin, παιζει με τη μελατονινη. Επισης Σεροκουελ (σε νορμαλ/μεγαλες δοσεις ειναι αντιψυχωτικο αλλα σε μικρες πχ 50mg δινεται και για τις αυπνιες). Επισης χαμομηλακι.

Αλλα εγω θα σου προτεινα να κανεις γυμναστικη ωστε να κουραζεσαι, να βρεις δραστηριοτητα, και αν κατσει ξερω γω μια μερα να μην κοιμηθεις καλα κανε υπομονη μεχρι το επομενο βραδυ να λιωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια πηχτή ή και δυο και κοιμάσαι σαν πουλάκι :devil:

Τι πουλάκι;Νυχτοπούλι;

 

Παιζει το Circadin, παιζει με τη μελατονινη. Επισης Σεροκουελ (σε νορμαλ/μεγαλες δοσεις ειναι αντιψυχωτικο αλλα σε μικρες πχ 50mg δινεται και για τις αυπνιες). Επισης χαμομηλακι.

Αλλα εγω θα σου προτεινα να κανεις γυμναστικη ωστε να κουραζεσαι, να βρεις δραστηριοτητα, και αν κατσει ξερω γω μια μερα να μην κοιμηθεις καλα κανε υπομονη μεχρι το επομενο βραδυ να λιωσεις

'Εχει από το καιρό που παίρνω ομοιοπαθητικά να κοιμηθώ καλά(5-6 μήνες),δεν αντέχω άλλο,με πιάνει και υπερκινητικότητα κιολάς.Άκουσα η μελατονίνη είναι και anti aging κια άλλα καλά,αλλά μπορεί να προκαλέσει αφιάλτες,lucid dreaming,υπνικές παραλύσεις,''αστρικές προβολές''...Χαμομηλάκι τουλάχιστον δύο φλυτζάνια,όπως και Βαλεριάνα ή άλλα τσάγια για ύπνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μπορεί να έρθεις σε επαφή με δαίμονες,τωρά αν κοροιδεύετε...Εντάξει είχε και Αγίους που συνομίλησαν με αγαθά πνεύματα αλλά αν σου έλεγα ιστορίες με Lucid dreaming,θα γράφαμε βιβλίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις κατα καιρους αναφερεις εδωδιμα προιοντα για απωλεια βαρους. Γιατι δεν ψηνεσαι για ασκηση; θα βοηθησει πολυ σε καλυτερο υπνο και στον ελεγχο βαρους.

 

Τηλιο, χαμομηλι και λοιπα αφεψηματα, να υποθεσω τα εχεις δοκιμασει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα δοκίμασα.Περιμένω να χάσω άλλα 10 κιλά και μετά θα αρχίσω γυμναστική,θα συζητήσω αυτό το θέμα με τον διατροφολόγο μου.Πιστεύω να αγοράσω και καρνιτίνη(acetyl l-carnitine).Ποδήλατο δρόμου ή/και ποδόσφαιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με βοηθάει μια κούπα φασκόμηλο. Κι αυτό στις μέρες που είμαι σε υπερένταση, σε άλλη περίπτωση απλά ξαπλώνω... μέχρι να βρω πως με βολεύει έχω κοιμηθεί. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να έκοβες τα energy drinks για αρχή; :P

Δεν πολυπαίρνω.

 

Δεν φοβαμαι τους δαιμονες

Fight demon with demon

'cause angel is too weak ;)

Είδες ποτέ ή είσαι άπιστος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είδες ποτέ ή είσαι άπιστος;

 

Δαιμονα συγκεκριμενα οχι, αλλα εχω δει ονειρα με σατανα κλπ.Γενικως δεν μασαω απο τη στιγμη που εχω συνειδηση οτι αυτο που ζω ειναι ονειρο (αυτο ακριβως ειναι το Lucid dreaming) Επισης εχει τυχει να βιωσω πως ειναι να εισαι 'δαιμονισμενος' =P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δαιμονα συγκεκριμενα οχι, αλλα εχω δει ονειρα με σατανα κλπ.Γενικως δεν μασαω απο τη στιγμη που εχω συνειδηση οτι αυτο που ζω ειναι ονειρο (αυτο ακριβως ειναι το Lucid dreaming) Επισης εχει τυχει να βιωσω πως ειναι να εισαι 'δαιμονισμενος' =P

Πως είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...