Προς το περιεχόμενο

Eρωτηση περι ECDL


Yperaspisths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να δωσω εξετασεις για word-excel-web. Θυμαμαι που ειχα παει πριν καποια χρονια και μου ειχαν δωσει ενα cd οπου ειχε τα θεματα των εξετασεων. Αν θυμαμαι καλα εδινες 150ε και για τα τρια.

 

Γενικα τι ισχυει τωρα? Τα λεφτα ειναι τα ιδια? Επισης πρεπει αναγκαστικα να πληρωσω και αλλα λεφτα για μαθηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου 35 ευρώ είναι το ποσό για τα εξέταστρα της κάθε ενότητας συν το ποσό που δίνεις για το πιστοποιητικό όταν ολοκληρώσεις τις ενότητες (δεν θυμάμαι ποσό.....όχι μεγάλο φυσικά)

 

Δεν παίζουν υποχρεωτικά μαθήματα. Απευθύνσου σε ένα εξεταστικό κέντρο και κανόνισε πότε θα δώσεις τι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εδωσα πριν 5 6 χρονια και η μια ενοτητα κοστιζε 20 ευρω.τωρα μαλλον θα χει ανεβει αλλα οπως ειπε και ο chill δεν ειναι μεγαλο το ποσο γυρω στα 20 με 30 η ενοτητα(εαν ανεβηκε)οι ενοτητες ειναι 7 αρα θα σου βγουνε περιπου στα 150 ή αλλοιως 200.αν κανεις ομως ταχυριθμα μαθηματα για εξασκηση που νομιζω χρειαζονται σιγουρα τοτε θα τα πληρωσεις εξτρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από τις ενότητες παίζει και κάποιο ποσό για την κάρτα εξέτασης ή δε θυμάμαι καλά ; Έχουν περάσει ουκ ολίγα χρόνια από τότε.

 

Γνωρίζει κανείς το κόστος για εξέταστρα , κάρτα κ.λ.π. για τις ενότητες του Expert ; Μαθήματα εννοείται δε θα κάνω , είχα αγοράσει και τα βιβλία και ελπίζω να μην είναι παλαιολιθικά πλέον. 2003 ή 2007 δίνουμε στο Expert ; Για Word, Excel λέω για αρχή.

 

ECDL είχα κάνει κάποια ιδιαίτερα σε ό,τι απορίες έβρισκα στο διάβασμα , βέβαια τότε δεν είχα και Internet που μπορείς να ψάχνεις βιντεάκια ή να βρίσκεις pdf σε " θείους ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο απλο ειναι γυρο στα 30 η εξεταση για την ενοτητα [7 ενοτητες στο χαμηλο επιπεδο]

στο expert ειναι γυρω στα 50 η 70 ευρω η ενοτητα [4 ενοτητες]

και στα 2 θελεις καρτα

αλλα η μια ειναι διαφορετικη απο την αλλη...

 

μιλαμε για πριν 2 χρονια παντα

τωρα δεν εχω ιδεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο απλο ειναι γυρο στα 30 η εξεταση για την ενοτητα [7 ενοτητες στο χαμηλο επιπεδο]

στο expert ειναι γυρω στα 50 η 70 ευρω η ενοτητα [4 ενοτητες]

και στα 2 θελεις καρτα

αλλα η μια ειναι διαφορετικη απο την αλλη...

 

μιλαμε για πριν 2 χρονια παντα

τωρα δεν εχω ιδεα

 

50-70 ευρώ η ενότητα...Κάτι που να είναι η ύλη πιο προχωρημένη από το ECDL CORE αλλά να έχει πιο φτηνά εξέταστρα υπάρχει ; Μου φαίνεται θα δίνω μία ενότητα το τρίμηνο / τετράμηνο... :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μερικούς μήνες έδωσα την τελευταία μου ενότητα για το ECDL CORE, και τα εξέταστρα ήταν 37 ευρώ, ενώ για να μου στείλουν το πιστοποιητικό έπρεπε να δώσω 28 ευρώ αν θυμάμαι καλά!

 

 

Πάντως αν κάνεις τεστάκια σε κάποιο φροντιστήριο που είναι και εξεταστικό κέντρο ή και διάφορα που υπάρχουν στο ίντερνετ, τότε δε χρειάζεται να παρακολουθήσεις τα μαθήματα, γιατί τα τεστάκια θα σε βοηθήσουν αρκετά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50-70 ευρώ η ενότητα...Κάτι που να είναι η ύλη πιο προχωρημένη από το ECDL CORE αλλά να έχει πιο φτηνά εξέταστρα υπάρχει ; Μου φαίνεται θα δίνω μία ενότητα το τρίμηνο / τετράμηνο... :shock:

 

η Microsoft εχει κατι βεβαιως βεβαιως

αλλα μου φαινεται οτι ειναι πολυ ποιο ακριβο...

 

oh well

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Microsoft εχει κατι βεβαιως βεβαιως

αλλα μου φαινεται οτι ειναι πολυ ποιο ακριβο...

 

oh well

 

Thanks. Καλά ρε η κάρτα 70 ευρώ για το ECDL, στο MOS όμως δε λέει κάτι για κάρτα , έξοδα έκδοσης πιστοποιητικού κ.λ.π. Τα πήρα στο κρανίο τώρα με τις κωλοτιμές τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks. Καλά ρε η κάρτα 70 ευρώ για το ECDL, στο MOS όμως δε λέει κάτι για κάρτα , έξοδα έκδοσης πιστοποιητικού κ.λ.π. Τα πήρα στο κρανίο τώρα με τις κωλοτιμές τους.

 

μου φαινεται στο MOS μπορεις να ξαναδωσεις τσαμπα

η κατι τετοιο

 

αλλα εχω ακουσει οτι ειναι σπαστικες εξετασεις...

be warned

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φαινεται στο MOS μπορεις να ξαναδωσεις τσαμπα

η κατι τετοιο

 

αλλα εχω ακουσει οτι ειναι σπαστικες εξετασεις...

be warned

 

Μέχρι να μαζέψω τα λεφτά έχουμε μέλλον , έχω χρόνο να το σκεφτώ . Αυτό με τη δωρεάν επαναξέταση είναι ενδιαφέρον αλλά δεν είχα ποτέ πρόβλημα με εξετάσεις Η/Υ , πάω πολύ καλά προετοιμασμένη για να μην κλαίω τα λεφτά των εξέταστρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To expert το θες για το βιογραφικο σου ή για τις προσωπικες γνωσεις?Εννοω θα μετρησει παραπανω αν εχεις το expert.Kαι γω το core εχω και το ειχα παρει αρκετα ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To expert το θες για το βιογραφικο σου ή για τις προσωπικες γνωσεις?Εννοω θα μετρησει παραπανω αν εχεις το expert.Kαι γω το core εχω και το ειχα παρει αρκετα ευκολα.

 

Για το βιογραφικό μου το θέλω . Πολλοί εργοδότες ζητάνε κάτι παραπάνω από ECDL CORE κυρίως σε Excel , Access , την ύλη την έχω κάνει στο ΤΕΙ στα εργαστήρια αλλά τσινάνε όταν ακούνε ΤΕΙ ( πέρα του ότι σε πολλές αγγελίες δηλώνω απόφοιτος λυκείου ανάλογα τι ζητάνε ). Σπάνια συναντώ πλέον εργοδότες που να σου κάνουν τεστ ( πριν 2 + χρόνια κάνανε τεστ H/Y και αγγλικών σε πολλές επιχειρήσεις ). Δεν καίγομαι για τώρα ( πιάνω δουλειά Σεπτέμβριο - μη το γκαντεμιάσω βέβαια γιατί δεν έχω υπογράψει ) αλλά να υπάρχει και αυτό το χαρτί.

 

Εννοείται ότι θέλω και καλύτερες γνώσεις αλλά πέρα από το διάβασμα μόνη μου και την εξάσκηση κάπως θα πρέπει να αποδείξω ότι έχω αυτή τη γνώση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...