Προς το περιεχόμενο

Homeland


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαζι με τον dexter εκανε πρεμιερα και η σειρα homeland

http://www.imdb.com/title/tt1796960/

δεν υπηρχε τοπικ οποτε σκεφτηκα να φτιαξω ενα

οριστε και ενα extended trailer http://www.youtube.com/watch?v=xqddY2sOk6U&feature=player_embedded

οσοι το εχετε δει μεχρι τωρα για πειτε μας γνωμες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πάρα πολύ ενδιαφέρον σειρά με τρομερό cast .

Είδα χτες το πρώτο επεισόδιο και έμεινα αρκετά εντυπωσιασμένος.

Μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρον ο τρόπος με τον οποίο εξελίχθηκε το επεισόδιο ,και το ότι μας έδειχνε το πως οι δύο κύριοι χαρακτήρες [ carrie, brody] καταλαβαίνουν τα γεγονότα , καθένας από την δική του οπτική γωνία. Αναμένουμε να δούμε πως θα εξελιχθεί και το δεύτερο επεισόδιο την κυριακή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω οτι προκειται για την πιο πολλα υποσχομενη φετινη σειρα. Διαθετει ολα τα ποιοτικα χαρακτηριστικα που την κανουν να ξεχωριζει. Πολυ καλο cast, ειναι character driven κυριως και εχει υποθεση με πολυ ψωμι. Ειναι νωρις ακομα για μεγαλες κουβεντες, αλλα το γεγονος οτι θα εχει 12 συνολικα επεισοδια, με κανει να πιστευω οτι θα παει πολυ δυνατα απο την αρχη μεχρι το τελος.

Οι δυο main characters φαινονται επισης πολλα υποσχομενοι αλλα αυτο που θα την κανει να ξεχωρισει ειναι τα ρεαλιστικα πλαισια στα οποια θα κινηθει, με δυνατες στιγμες για τους χαρακτηρες και πληρη αποτυπωση γεγονοτων απο την αρχη μεχρι το τελος τους και με ολα τα ενδιαμεσα. Σε βαζει απο την αρχη μεσα στις εξελιξεις και πιστευω οτι θα συζητηθει παρα πολυ. Οχι μονο για το τηλεοπτικο αποτελεσμα. Παρουσιαζει τον πολεμο κατα της τρομοκρατιας με το σωστο τροπο, διχως να παιρνει θεση και χωρις να γινεται εμπορικο ή αμερικανιά.

Με κλειστα ματια, μην αμφιταλαντευεστε καθολου. Ειναι φαση "breaking bad meets ο,τι καλυτερο θα μπορουσε να βγει σε war on terror ψυχολογικο θριλερ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και βγηκαν και οι υποτιτλοι το ειδα και εγω. σε βαζει στο πνευμα της καχυποψιας απο νωρις

πιστευω οτι ειναι πολλα υποσχομενη νεα σειρα. η ηθοποιια ειναι πολυ καλη. εφαρμοζουν πολυ καλα την γλωσσα του σωματος

σε μερικα σημεια κλειδι για την συνεχεια

μακαρι να τα παει και να δουμε κατι καλο επιτελους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολυ ψυχολογικο θριλερ θα το ελεγα. Ετσι το προμοταρει αλλωστε και το showtime.

Ενας Αμερικανος στρατιωτης, που κρατειτο ομηρος για πολλα χρονια, εντοπιζεται και διασωζεται κατα τη διαρκεια ειδικης επιχειρησης στο Ιρακ και επιστρεφει σαν ηρωας στις ΗΠΑ. Ταυτοχρονα, βασιζομενη σε καποιες πληροφοριες, μια πρακτορας της CIA υποψιαζεται οτι ο συγκεκριμενος στρατιωτης ειναι πλεον με το μερος της Αλ Καϊντα και σκοπευει να συμμετασχει σε καποιο μεγαλο χτυπημα εντος Αμερικανικου εδαφους.

Καπου εκει ξεκιναει να ξετυλιγεται η ιστορια. Το σεναριο, αν και μοιαζει ισως λιγο κλισε, δεν ειναι. Απο το πρωτο επεισοδιο, φαινονται πολλα ωραια πραγματα για τη συγκεκριμενη σειρα, η οποια αξιζει της προσοχης μας, απο οποια πλευρα και αν το δει κανεις. Οπως ειπα και πριν, ξεκινατε να το παρακολουθειτε αφοβα. Νομιζω οτι δεν θα απογοητευσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο ενδιαφέρουσα καινούρια σειρά κατά τη γνώμη μου. Έχει ένα επίπεδο σοβαρότητας (κάτι που δεν έχει το ξέφρενο ψέμα Person of Interest), γουστάρω πολιτική ίντριγκα, και δεν υπάρχει κάποια ανάλογη σειρά αυτόν τον καιρό (κόψανε και το Rubicon). Καλές εντυπώσεις από Danes και Damian Lewis, ενώ και οι δεύτεροι ρόλοι ενσαρκώνονται από πολύ επιδέξιους ηθοποιούς. Είναι η μόνη σειρά που περιμένω να δω επόμενο επεισόδιο. Πάντως ελπίζω να είναι περισσότερο πολιτικό παρά ψυχολογικό θρίλερ (και νομίζω ότι και από το 1ο επεισόδιο προς εκεί το πάει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως αποτελεί ίσως την περισσότερο υποσχόμενη σειρά για την φετινή σαιζόν.

 

Πολύ καλές ερμηνείες , μου άρεσε αρκετά και ο χειριστής της Danes που μου φαίνεται οτι το μούσι του πάει καλύτερα ενώ μου θύμισε πολύ τον Ρεντφορντ στο Spy Games και τον ρόλο του σχετικά με τον Μπραντ Πιτ., με πολύ καλό ψυχολογικό υπόβαθρο.

 

η Μπακαριν πολύ καλή ως σύζυγος που πέφτει απο τα σύννεφα μετα απο 8 χρόνια χωρίς τον άντρα της(λογικό να προχωρήσει αλλά σωστή και η αντίδραση να γειώσει τον κολλητο πλέον)

 

Μόνο ψεγάδι για μένα γνωρίζοντας οτι θα με πείτε ίσως υπερβολικό

Δεν είναι δυνατόν να είσαι στο στενο πυρήνα της CIA μέσα στο Langley πλέον και να μην έχουν πάρει χαμπάρι τα ψυχολογικά σου πόσο μάλλον τα φάρμακα.

Θεωρώ πως συχνά περνούν αξιολογήσεις και κάνουν εξετάσεις.

 

Βέβαια προφανώς έχει την αξία του για το μέλλον αυτή η ..παράλειψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η δική μου η (μονη) ένσταση από τον πιλότο ήταν

το στόρι της Baccarin με τον φίλο του Lewis

 

Είναι κάπως τετριμένο σκηνικό σε τέτοιες καταστάσεις (επιστροφής συζήγου που αγνοούνταν) ... (πχ πιο πρόσφατο παράδειγμα αποτελεί δημοφιλής σειρά του AMC -για να μη μπω σε spoilers)

 

Κατά τα άλλα μου άρεσε πολύ, όπως έγραψα και στο άλλο thread. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ειδα και γω, πολυ καλη η σειρα.

 

με αφησε να ανυπομονω να δω και το δευτερο.

 

δεν ξες ποιον να πιστεψεις , την τρελη πρακτορα η τον αμερικανο ηρωα που πλακωσε στο ξυλο το ζευγαρι του στον πολεμο και εκλαιγε στον ομο του αρχιτρομοκρατη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...