Προς το περιεχόμενο

xls αρχεια δεν ανοιγουν αυτοματα


tls_2010

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα,

Θα ηθελα να σας κανω την εξης ερωτηση..

Εχω εγκατεστημενο το Microsoft Office 2003 στον υπολογιστη μου και οταν παω να ανοιξω ενα αρχειο .xls τοτε μου ανοιγει το excel μια γκριζα επιφανεια χωρις το περιεχομενο του αρχειου που εχω φορτωσει...Oταν ανοιξω αυτο το αρχειο σε αυτην την επιφανεια αν πατησω file--->open και κανω αναζητηση το αρχειο τοτε θα ανοιξει...

Θα μπορουσατε να μου προτεινετε εναν τροπο ετσι ωστε να μην ψαχνω μεσα απο το προγραμα το αρχειο που θελω και να ανοιγει αυτοματα με διπλο κλικ...

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Υ.Γ.

Επειδη βρισκομαι σε δημοσια υπηρεσια και πρεπει να γινει γρηγορη διορθωση αυτου του σφαλματος θα παρακαλουσα να απαντησετε το συντομοτερο δυνατο...ευχαριστω και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ιδιότητες του αρχείου, έχεις επιλέξει να ανοίγει με το Excel?

Ναι...Κοιτα να δεις πως εχει η κατασταση δουλευω σε νοσοκομειο και ο καθενας εχει τον δικο του λογαριασμο χρηστη στο domain του νοσοκομειου...Με τον δικο μου λογαριασμο στον συγκεκριμενο υπολογιστη κανει το παραπανω...αν συνδεθει καποιος αλλος χρηστης με τον δικο του λογαριασμο τα αρχεια ανοιγουν αυτοματα και δεν παρουσιαζει το παραπανω...Εχεις να μου προτεινεις καποια λύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό στο κάνει και σε άλλα του office? (word ή powerpoint? )

οχι τα αλλα ανοιγουν κανονικα...εχω κανει και scan μπας και εχει σχεση με κανα ιο και δεν βρηκε τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασε να κάνεις Άνοιγμα με -> επιλογή προγράμματος -> και επέλεξε το excel από εκεί που έχει εγκατασταθεί. θα στο κάνει πάλι έτσι?

δυστυχως κανει το ιδιο πραγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως κανει το ιδιο πραγμα

 

δοκίμασε κάτι άλλο.

πήγαινε στο excel, εργαλεία -> επιλογές -> Γενικά και τίκαρε το κουτάκι που λέει παράβλεψη άλλων εφαρμογών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...