Προς το περιεχόμενο

σπυρια


1ronma1den

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα.

στο προσωπο μου εχω καποια "σπυρια" ας τα πουμε στο χρωμα του δερματος , μα εαν τα ζουλιξω βγαζουν ενα στερεο ασπρο-πιον.

τα σπυρια αυτα ειναι μικρα και πολλα.

μηπως ξερετε πως ακριβως λεγονται η ακομα καλυτερα πως μπορω να απαλαχθω απο αυτα?

ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την περιοχή της μύτης υπάρχουν αυτά.

 

 

Nivea+Visage+Clear-+Up+Strips.JPG

 

 

Δεν θα καταφέρεις να τα εξαλείψεις τελείως όμως όσο και αν προσπαθείς. Καλό καθάρισμα θέλει πρωί και βράδυ και εγώ βάζω κάπου κάπου την panoxyl 2.5%. Στην Ελλάδα θα βρεις την Vrevoxyl. Στην τελική πήγαινε σε έναν δερματολόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πάρε ένα καθαριστικό προσώπου...απαλό κατα προτίμηση για να μη σου ξεράνει την επιδερμίδα. 2 φορές την ημέρα το πολύ όχι παραπάνω. Δεν θα εξαλείψει φυσικά τελείως το πρόβλημα αλλά θα το περιορίσει αρκετά. Τα αυτοκολλητάκια πάνω είναι καλά και αυτά για τα μαύρα στίγματα στη μύτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καθαρισμό πήγαινε σε αισθητικό... Βέβαια μετά θα βγάλει κανονικά σπυριά αλλα σε μία βδομάδα με σαπουνάκι ειδικό θα έχουνε φύγει. Απο την περιγραφή σου, αυτό δεν είναι ακμή (σπυριά). Λογικά πρέπει να έχει πολυ λιπαρό δέρμα και επίσης μάλλον δεν έχεις και πολυ καλή σχέση με σαπούνια προσώπου (πρέπει πρωϊ - βράδυ στα σίγουρα το λιπαρό δέρμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο χρoνων είσαι?

19 ειμαι μολις σημερα εγινα, αλλα βγαζω και γενια και μου εχουν πει επειδη εχω λιπαρο δερμα γινεται αυτο να μην ξυριζωμε συχνα σε αυτες τις περιοχες(αν και πιο πανω βγαζω).. επισης εχω και κανονικα (πολι λιγα) κοκκινα σπυρια..

αυτες ειναι οι καλυτερες λυσεις?

ευχαριστω ολους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δερματολογο πηγαινε.

Αμα εχεις φαγεσόρα πολλα και κοκκινο πρόσωπο(Οψη κοματιού πιτσας)

ακομα και χωρις φαγεσόρα πηγαινε και παλι να σου γραψει αυτος ειδικα καθαρηστικα ή αλοιφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...