Προς το περιεχόμενο

suzuki swift τι να κανω?


ozalina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γειά σας.έχω ενα suzuki swift 1300cc μοντελο 'ο9. Απο οταν το αγορασα ειχε προβλημα με τις ταχυτητες δλδ εμπαιναν με πολυ δυσκολια πρωτη δευτερα και όπισθεν.Το πηγα συνεργειο(εννοειται στο εξουσιοδοτημενο της suzuki) και μου ειπαν οτι ειχε κατασκευαστικο θεμα και το εφτιαξαν,αλλα παλι κόλλαγαν οι ταχυτητες.

Συγνώμη που δεν μπορώ να μιλήσω με τεχνικούς όρους αλλα ειμαι ασχετη με μηχανολογικα αυτοκινήτων.

Από το καλοκαιρι εβλεπα διαρροή λαδιου.Παλι στο συνεργειο οπου μου ειπαν ήθελε σφιξιμο η ταπα....όμως το αυτοκινητο αρχισε να ανεβαζει στροφες στα καλά καθουμενα δλδ ημουν στο δρομο και χωρις να το πειραξω εφτανε στις 5000 στροφες...

το πηγα για ακομα μια φορα συνεργειο οπου μου ειπαν οτι άλλαξαν στροφαλο, στροφαλοφορο, τσιμουχες, συμπλεκτη και καρτερ γιατι τα λαδια απο μια λαθος τσιμουχα (παλι απο κατασκευης)περασαν στον συμπλεκτη και τον εφθειραν και γιαυτο το αυτοκινητο πατιναριζε.......(τι σημαινουν ολα αυτά?)

το θεμα ειναι ποσα αλλα θα βγαλει?και τι θα γινει οταν τελειωσει η εγγυηση?

μπορω να διεκεδικησω αντικατασταση απο την εταιρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που το έφτιαξες (τελευταία φορά) σταμάτησαν τα προβλήματα;

Αν έχεις κάνει αρκετά χιλιόμετρα από τότε, ίσως είσαι τυχερή..

 

Αντικατάσταση αυτοκινήτου είναι απίθανο να έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναβαθμιση της εγγυησης πως γινεται?

η εγγυηση του αυτοκινητου ληγει στις 31/12/12 αλλα οι δοσεις που πληρωνω το '13.

τοσο τραγικη ειναι η κατασταση που πρεπει να το δωσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν το ξανακανεις ζητας αντικατασταση με νεο κιβωτιο.τωρα αν οντως θα ναι νεο ειναι αλλη ιστορια:P

πηγαινε απο την αντ/πεια να ρωτησεις διαβαζα οτι η σουζουκι δεινει επεκταση μεχρι και σε εκτος εγγυησης αν ειναι κατω απο 100.000km.

απλα το θεμα κιβωτιο σε αντ/πεια μονο η εργασια θα σου ζητανε κανα 400ε για να το κατεβασουν!!!ρωτα τους.

γραφεις για 3 διαφορετικα προβληματα!!!!αυξηση στροφων,αλλαγη στροφαλου?!,κιβωτιο,λαδια?!

πειρες καινουργιο αυτοκινητο και μονιμως εχει αλυτο προβολημα?οι ταχυτητες ειναι οκ τωρα??

http://www.4tforum.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=5898

http://www.autoblog.gr/2010/05/28/perithorio-antikatastasis-duo-eton-gia-ellatwmatika-autokinita/

http://www.areiospagos.gr/nomologia/apofaseis_DISPLAY.asp?cd=BENU2RR1ZP4JXWTYLJ9P79O4H9HJSO&apof=147_2010 βρισκεις τον δικηγορο του που ξερει πως να κινηθει αν θες αντικατασταση .αν και νομιζω οτι την εχασες την ευκαιρια.περασαν 2 χρονια απο τοτε που το πειρες?

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως 2 χρονια αλλα εχω μονο 18000 χλμ.οι ταχυτητες ειναι καλυτερα και γενικα σημερα που βγηκα στην εγνατια ειναι πολυ καλυτερο.και ναι καινουριο αυτοκινητο και μονιμως κατι εχει και φυσικα θα το ψαξω για αντικατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνεις το σταυρό σου (αν πιστεύεις) να μην παρουσιάσει άλλη σοβαρή βλάβη εκτός εγγύησης, γιατί αντικατάσταση είναι απίθανο να γίνει.

Αλλά ακόμα και αυτό να γινόταν, δεν έχει <<παγώσει>> η καρδιά σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι πλεον να βαλω μεσα τα παιδια μου.θα ετοιμασω ενα μειλ να στειλω στην εταιρια κ να δω τι θα κανω.ΣΑς ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωπα ωπα..

σου αλλαξανε στροφαλο σε καινουργιο μοντελο Ozalina?

κυνηγα τους για αλλαγη αυτοκινητου..ουτε καν μην ξανασκεφτεις να πας να στο φτιαξουνε..

στροφαλο σε ιαπωνικο αμαξι και καινουργιο αν ειναι δυνατον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ πως να τους κυνηγησω?

πραγματικα δεν ξερω απο που να αρχισω.εχω στραβωθει να διαβαζω τι ειναι ολα αυτα τα εξαρτηματα κ οσο διαβαζω τοσο απογοητευομαι.θα πληρωνω ακομα 2 χρονια δοσεις κ αυτοκινητο ουσιαστικα δεν θα εχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ένα πράγμα είναι καινούργιο και σου βγάζει κάθε τρείς και λίγο πρόβλημα λέγετε ελλατωματικό..οπότε δεν πρέπει να περιμένεις καθόλου να σε τρενάρουν απο service σε service όσπου να λήξη η εγγύηση και μέτα...αντίο σας!

Πρέπει να κινήσεις όλες τις διαδικασίες αντικατάστασεις του, γι'αυτές τις περιπτώσεις υπάρχουν άλλωστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...