Προς το περιεχόμενο

Ταινιες για το πασχα


star12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και ερχεται σιγα σιγα η μεγαλη βδομαδα ποιες ταινιες προτιματε να βλεπετε με αυτο το θεμα; εγω παντως απο μικρος παντα οι αγαπημενες μου ηταν ο χιτων ιστορικη ταινια,ο βαραβας με αντονι κουιν ,Η κλεοπατρα οχι ακριβως θρυσκευτικη αλλα τη βαζουν τα καναλια παντα καθε πασχα και εστω και με 3 και κατι ωρες την απολαμβανω.εχει και ενα συγκηνιτικο φιναλε και ποτε δε καταλαβα πως αυτη η ταινια πατωσε εκεινη την εποχη στα μποξ οφις... :whistle:

Επισης η αγαπημενη μου οι 10 εντολες με τον τσαρλτον ιστον απλα αριστουργημα και η κυβωτος της νωε παραγωγης 1999 με τον τζων βοιτ τον πατερα της αντζελινα :rolleyes: και αν και διαφοροποει αρκετα την ιστορια ετσι τουλαχιστον πως την περιεγραφε η βιβλος ειναι εντυπωσιακη

Και ο ΙΣΟΥΣ απο τη ναζαρετ δε ξερω καθε χρονο παιζει. καθε χρονο κατι με ψιλοενοχλει σε αυτη τη κλασσικη τωρα βερσιον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κλεοπατρα οχι ακριβως θρυσκευτικη αλλα τη βαζουν τα καναλια παντα καθε πασχα και εστω και με 3 και κατι ωρες την απολαμβανω.εχει και ενα συγκηνιτικο φιναλε και ποτε δε καταλαβα πως αυτη η ταινια πατωσε εκεινη την εποχη στα μποξ οφις... :whistle:

ε όχι και πάτωσε, μια από της μεγαλύτερες επιτυχίες της εποχής της ήταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πατωσε αλλα νομιζω οι κριτικοι δεν τη πολυγουσταραν.τεσπα και εμενα μου αρεσουν πολυ αυτες οι ταινιες.εχουν αλλη αισθηση.ο ιησους της ναζαρετ ειναι must.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουφ, τα θρησκευτικά έργα τα βαριέμαι, αλλά της χλαμυδο- και σανδαλοταινίες της γουστάρω!!

 

για να κάνω καμιά καλή λίστα:

 

το μαστ έργο είναι βέβαια Ο Τελευταίος Πειρασμός το Σκορσέζε. Να λοιπόν κι ένα θρησκευτικό!

 

Μετά πάμε στην καλύτερη σανδαλοταινία έβαρ τον Σπάρτακο

 

Όταν ήμουν πιτσιρικάς μ' άρεζε πολύ το Σαμψών και Δαλιδά. Ο Σαμψών ήταν ένας απ τους ήρωές μου, και η Δαλιδά μεγάλη γκ@@...

 

Ο μεγαλύτερος μου ήρωας ήταν βέβαια ο Ηρακλής, και όλα τα b-movies τα έβλεπα εμ το στόμα ανοιχτό. Το καλύτερο απ' όλα: Ηρακλής εναντίον γιγαντιαίων ρομπότ!!! απλά απίστευτο!

 

λίγο εκτός κλίματος, αλλά επειδή είναι πολύ αγαπημένη προτείνω και τον Ιάσονα και τους Αργοναύτες

 

Και βέβαια η γαμηστερή κωμωδία Η ζωή του Μπράιαν για την ανάσταση! χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jesus from Nazareth by Franco Zeffirelli, starring Robert Powell. Αλήθεια χρειάζεται περαιτέρω συζήτηση;

 

Κολλάω κάθε χρόνο. Μικρός δεν πήγαινα στην εκκλησία το βράδυ για να το δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε χρόνο τις ίδιες βάζουν.Η αγαπημένη μου βέβαια είναι Βαραβάς του μεγάλου Kubrick.Αυτή και ο βαραβάς πιστεύω έχουν σπάσει όλα τα ρεκόρ προβολή κάθε πάσχα. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε χρόνο τις ίδιες βάζουν.Η αγαπημένη μου βέβαια είναι Βαραβάς του μεγάλου Kubrick.Αυτή και ο βαραβάς πιστεύω έχουν σπάσει όλα τα ρεκόρ προβολή κάθε πάσχα. :-D

 

Γκουχ Σπαρτακος θες να πεις Γκουχ Γκουχ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για κάποιο λόγο μου άρεσε που κάποια κανάλια διάλεγαν το Πάσχα για να προβάλλουν τη μίνι-σειρά "The Thorn Birds" :mrgreen:

Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί κανείς να το παρακολουθήσει αυτό πάνω από μια φορά. Αλλά ειδικά τα σκάνδαλα στα πρώτα επεισόδια ήταν σκέτη απόλαυση για Μεγάλη Εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...