Προς το περιεχόμενο

υποτιτλοι και windows media player


savasga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν γινεται αναπαραγωγη των υποτιτλων σε ταινια mp4 και με ξεχωριστους υποτιτλους srt.

και τα δυο αρχεια ειναι στον ιδιο φακελλο και εχουν το ιδιο ονομα.

κατεβασα και εγκατεστησα το k-lite codec pack αλλα και παλι τιποτα.

ελεγξα τις ρυθμισεις γλωσσας και ειναι στα ελληνικα.

οι υποτιτλοι στο nero παιζουν κανονικα.

τι αλλο να κανω;

μη μου πειτε για αλλον player...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε τον media player > Δεξί κλικ σε ένα κενό σημείο > Εργαλεία > Επιλογές > Καρτέλα DVD > Για προχωρημένους > Τσεκάρεις το κουτάκι subtitles αριστερά στη λίστα και μετά τα υπόλοιπα όπως φαίνονται στις φωτός που επισυνάπτω. Δοκίμασε και πες.

post-190200-0-19204300-1334914843_thumb.png

post-190200-0-88318600-1334914852_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε τον media player > Δεξί κλικ σε ένα κενό σημείο > Εργαλεία > Επιλογές > Καρτέλα DVD > Για προχωρημένους > Τσεκάρεις το κουτάκι subtitles αριστερά στη λίστα και μετά τα υπόλοιπα όπως φαίνονται στις φωτός που επισυνάπτω. Δοκίμασε και πες.

αν και εχω την εντυπωση οτι το εκανα (μεσα σε ολα αυτα που δοκιμασα )θα το ξαναπροσπαθησω και θα ενημερωσω το απογευμα που θα εχω στα χερια μου τον συγκεκριμενο υπολογιστη

ευχαριστω πολυ να εισαι καλα

 

δεν μπορω να σε βοηθησω παραπανω γιατι δε μπορω να παιξω Mp4 στο δικο μου δεν του εχω codecs

δεν πειραζει. σευχαριστω πολυ για τον χρονο που μου αφιερωσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε τον media player > Δεξί κλικ σε ένα κενό σημείο > Εργαλεία > Επιλογές > Καρτέλα DVD > Για προχωρημένους > Τσεκάρεις το κουτάκι subtitles αριστερά στη λίστα και μετά τα υπόλοιπα όπως φαίνονται στις φωτός που επισυνάπτω. Δοκίμασε και πες.

το εκανα αλλα τιποτα

το παραξενο ειναι οτι σε windows xp παιζουν κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα αλλα τιποτα

το παραξενο ειναι οτι σε windows xp παιζουν κανονικα

 

Χμ, το γκούγκλαρα και όντως δεν παίζουν οι υπότιτλοι από mp4. Δοκίμασα κι εγώ και δεν παίζουν.

Υπάρχουν κάποιες λύσεις στο νετ, αλλά σε άλλους δουλεύουν, σε άλλους όχι, οπότε δύσκολα τα πράγματα :(

Ευτυχώς υπάρχουν πολλοί ανώτεροι players και είμαστε καλυμμένοι. Αλλά έτσι για το γαμώτο, έπρεπε να τους παίζει και ο wmp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κι εγω προβλημα με αναπαραγωγη υποτιτλων απο DVD που εχω γραψει εγω με DVDflick. απλως δε τους παιζει. δε ξερω καν αν εχουν γραφτει στο dvd τελικα.. στην αρχη παντως της εγγραφης τους ειχα προσθεσει. εχω ενεργοποιησει υποτιτλους, εχω δοκιμασει ολα τα σχετικα..αλλα τιποτα. καμια ιδεα?? ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν επειδή τα αρχεία είναι σε mp4 δεν μπορείς να τα παίξεις με υπότιτλους γιατί θα πρέπει να μετατρέψεις το mp4 σε άλλη μορφή όπως avi.Αν δεν θέλεις να το κάνεις αυτό μπορείς να δοκιμάσεις δωρεάν το Media Player Classic από την Matroska που σου δίνει την επιλογή να επιλέξεις το βίντεο και τους υπότιτλους και τους παίζει μια χαρά.

 

Media Player Classic - Home Cinema

 

EDIT:Διόρθωσα τις λέξεις και έβαλα και τόνους...Επίσης πρόσθεσα και Link για κατέβασμα του προγράμματος.

Επεξ/σία από L-Griever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...