Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με χειριστήριο για pc


drake.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας παιδια και χριστός ανέστη πήρα ένα χειριστήριο speedlink μπορείτε να το δείτε εδώ http://www.speedlink.com/?p=2&cat=4132&pid=23402&paus=2 για το pc και δεν λειτουργεί το χειριστήριο κατέβασα αυτό από την σελίδα που σας έβαλα και μου εμφανίζει αυτό(γιατί όπως έλεγε έπρεπε να τo κατεβάσω).please make sure that you have installed the Directx 7.0 or abore before installing the driver.κατέβασα το directx 7.0 μήπως έφταιγε αυτό και όταν το κάνω εγκατάσταση εμφανίζει ayto.the microsoft directx7.0a setup package is not compatible with version of windows are running.όταν πήρα το χειριστήριο δεν υπήρxε κάποιο cd μέσα απλά το αναφέρω γιατί πρώτη φορα περνώ και δεν ξέρω,πάντως το pc το βλέπει στις ενεργές συσκευές το χειριστήριο οποιος ξέρει κάτι ας κάνει τον κόπο

Επεξ/σία από drake.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα δοκίμαζα να βάλω την τελευταία έκδοση direct x που είναι συμβατή με τα windows μου. Αν έχει xp είναι το 9 και αν έχεις seven είναι το 11.

 

Δες εδώ:

http://support.microsoft.com/kb/179113

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα δοκίμαζα να βάλω την τελευταία έκδοση direct x που είναι συμβατή με τα windows μου. Αν έχει xp είναι το 9 και αν έχεις seven είναι το 11.

 

Δες εδώ:

http://support.microsoft.com/kb/179113

αλλα αυτό όμως λέει για το direct x 7 θα λειτουργήσει αν βάλω directx11; windows 7 έχω πες μου σε παρακαλώ γιατί τα αγγλικά μου είναι πολύ χαλια ευχάριστω για την απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα αυτό όμως λέει για το direct x 7 θα λειτουργήσει αν βάλω directx11; windows 7 έχω πες μου σε παρακαλώ γιατί τα αγγλικά μου είναι πολύ χαλια ευχάριστω για την απάντηση

 

στο μήνυμα που έβαλες λέει

"please make sure that you have installed the Directx 7.0 or abore" που απλά αντέγραψες λάθος και κανονικά είναι "above" δηλαδή "και πάνω"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο μήνυμα που έβαλες λέει

"please make sure that you have installed the Directx 7.0 or abore" που απλά αντέγραψες λάθος και κανονικά είναι "above" δηλαδή "και πάνω"

καλός φιλε ευχαριστώ θα το δοκιμάσω

 

Λοιπόν το δοκίμασα και τίποτα το είχε το pc εγκατεστημένο το 11 γιατί δεν έχω πολλούς μήνες που το αγόρασα το pc τώρα το έψαξα δοκιμαστικα να δω την εκδοση που εχει και γραφει έκδοση directx11 αρρα κάτι άλλο πρέπει να φταίει αλλα γιατί ζητάει αυτό πάνω από 7 εφόσον υπάρχει η μεγαλύτερη έκδοση μου φαίνεται θα τους το παο πίσω το χειριστήριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια windows εχεις ?

 

Το πρωτο μηνυμα που σου εμφανιζει , δεν ειναι μηνυμα λαθους , απλα σε ενημερωνει ...

 

Για την πλήρη απόδοση του Gamepad κατεβάστε πρώτα τους τρέχοντες

οδηγούς από το www.speedlink.com/strike και εγκαταστήστε τους.

Η εγκατάσταση είναι απαραίτητη, εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τη

λειτουργία κραδασμών του Gamepad.

 

Δουλευει και χωρις εγκατασταση (χωρις δονηση) , μπες control panel , βρες το gamepad , και δες απο εκει αν δουλευει ... (γιαυτο δεν ειχε cd εγκαταστασης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκίμασα και αυτό από το Gamepad εκεί λειτουργούν όλα τα πλήκτρα στο test που κανεις http://www.speedlink.com/support/bin/SL-6535-01_QIG.pdf(3 εικόνα)εγώ προσπαθώ να το χρησιμοποιήσω στο need for speed(δεν έχω άλλο)αλλα μήπως θέλει κάποιο πρόγραμμα ώστε να παίζουν τα παιχνίδια από τo χειριστηριο;.(Πώς μπορώ με αυτό το Joystick/Gamepad να παίξω παιχνίδια, τα οποία υποστηρίζουν αποκλειστικά ποντίκια ή πληκτρολόγια ως μονάδες εισαγωγής;

Αυτό είναι δυνατό μόνο μέσω ειδικού επιπρόσθετου λογισμικού. Αντίστοιχα προγράμματα διατίθενται ως δωρεάν λογισμικό και μπορούν να βρεθούν εύκολα μέσω μηχανών αναζήτησης στο διαδίκτυο)αυτό το γράφει στο site speedlink

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...