Προς το περιεχόμενο

RyanAir


newtech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια θελω να κλεισω απο θεσσαλονικη για κυπρο.

Ετσι τυχαια βρηκα αυτην την σελιδα

http://www.bookryanair.com

Μου βγενει 50ευρω... (με'επιστροφης)

 

Ξερει κανεις για την εταιρια αυτη?

Αεροπλανα αν ειναι ασφαλες οπως και αν πεταει κανονικα?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εταιρια χαμηλου κοστους που αντεγραψε την ιζυτζετ με τα πιο καινουργια αεροπλανα στην εε!

Μειονεκτημα οτι αγοραζεις τα παντα μεσα και ειναι στενος ο χωρος για τα ποδια γιατι διαθετουν 2-3 σειρες καθισματων παραπανω απο αντιστοιχα αλλων εταιριων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι μια χαρα στην ωρα της, πεταει κανονικα και προφανως ειναι ασφαλη τα αεροπλανα της.

 

Οκ ευχαριστω..

Ε ειχα πεταξει και με με μια σλοβακικη.. και πραγματικα τα αεροπλανα.. δεν τα ελεγες ασφαλη!

 

Εταιρια χαμηλου κοστους που αντεγραψε την ιζυτζετ με τα πιο καινουργια αεροπλανα στην εε!

Μειονεκτημα οτι αγοραζεις τα παντα μεσα και ειναι στενος ο χωρος για τα ποδια γιατι διαθετουν 2-3 σειρες καθισματων παραπανω απο αντιστοιχα αλλων εταιριων.

 

Μαλιστα.. αυτο το καινουργια αεροπλανα στην εε με καθησυχάζει (λογο φοβιας)

οποτε.. ειναι μια χαρα.

ναι ειδα τωρα οτι η βαλιτσα ειναι ΕΧΤΡΑ αλλα δεν με νιαζει αυτο.. με καραβι θα εκανα 1 1/2 μερα νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οκ ευχαριστω..

Ε ειχα πεταξει και με με μια σλοβακικη.. και πραγματικα τα αεροπλανα.. δεν τα ελεγες ασφαλη!

Εαν εχουν παρει αδεια για να πεταξουν, ειναι ασφαλη, ανεξαρτητως πως φαινονται στα δικα μου και στα δικα σου ματιαwink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα δεν ειναι η αδεια αλλα το ποσο αυστηροι και τυπικοι ειναι στη συντηρηση σαν εταιρεια, αν εχουν ΑΑ προσωπικο κλπ.

Εγω γενικα εταιρειες χαμηλου κοστους τις φοβαμαι ακριβως για τετοια ζητηματα. Ενα μεγαλο ποσοστο, ισως το μεγαλυτερο ποσοστο ατυχηματων συμβαινει λογω κακης συντηρησης ή λογω λαθων του προσωπικου.

 

Εγω αναρωτιεμαι απο Θεσσαλονικη-Λαρνακα πηγαινε-ελα, αν χρεωνει 55 ευρω μαζι με τους φορους (δηλαδη 28 ευρω την πτηση μαζι με φορους) ποσο τζιρο κανει τελικα απτον καθε επιβατη? Και τι μερος απτον τζιρο ειναι κερδος? Μαλλον δεν υπαρχει κερδος. Και η επομενη σκεψη ειναι απο που κοβουν εξοδα.

 

Αποσκευες 10 κιλων να στειλεις και να φερεις με το αεροπλανο, θες παραπανω λεφτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο συμβαινη με πολλες τσαρτεραδικες εταιριες τωρα το καλοκαιρι γιατι πηγαινοντας γκρουπ γραφειων πολλες φορες γυρνανε αδειες.

Το εχω δει αρκετες φορες απο κερκυρα με εταιριες οπως monarch-ltu-thomas cook κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα δεν ειναι η αδεια αλλα το ποσο αυστηροι και τυπικοι ειναι στη συντηρηση σαν εταιρεια, αν εχουν ΑΑ προσωπικο κλπ.

Εγω γενικα εταιρειες χαμηλου κοστους τις φοβαμαι ακριβως για τετοια ζητηματα. Ενα μεγαλο ποσοστο, ισως το μεγαλυτερο ποσοστο ατυχηματων συμβαινει λογω κακης συντηρησης ή λογω λαθων του προσωπικου.

 

Εγω αναρωτιεμαι απο Θεσσαλονικη-Λαρνακα πηγαινε-ελα, αν χρεωνει 55 ευρω μαζι με τους φορους (δηλαδη 28 ευρω την πτηση μαζι με φορους) ποσο τζιρο κανει τελικα απτον καθε επιβατη? Και τι μερος απτον τζιρο ειναι κερδος? Μαλλον δεν υπαρχει κερδος. Και η επομενη σκεψη ειναι απο που κοβουν εξοδα.

 

Αποσκευες 10 κιλων να στειλεις και να φερεις με το αεροπλανο, θες παραπανω λεφτα...

 

Το αυτο...

Ναι βγενει μαζι με βαλιτσα απο 100-150 ευρω...

Αλλα θα το πω ετσι. καλύτερα να δώσω 300 και να ειναι 100% safety.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αλλα θα το πω ετσι. καλύτερα να δώσω 300 και να ειναι 100% safety.

Οπως ειναι προφανες πιστευω, δεν εχεις 100% safety πουθενα, οσα και να δωσεις.

Και οχι, οι φθηνες τιμες της ryanair δεν μεταφραζονται σε λιγοτερη ασφαλεια των πτησεων της. Εκτος και εαν καποιος εχει αποδειξεις για το αντιθετο, οποτε ας τις μοιραστει μαζι μαςsmilie.png

Btw ειμαστε αρκετα offtopicwink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ontopic: Μην το σκέφτεσαι καθόλου. Κλείσε τώρα τα εισιτήρια (γιατί αυριο θα ειναι πιο ακριβά) και καλό ταξίδι.

 

Offtopic : Έχω πετάξει με πολλές εταιρείες και η επιπρόσθετη αξία του εισιτηρίου μεταφράζεται σε ανέσεις, κεράσματα, απόσταση αεροδρομίου, διευκολύνσεις, δωρεάν παροχές, κλπ παρελκόμενα. H ryanair/easyjt/jet2/κλπ το μόνο που δεν σε χρεώνουν είναι η επίσκεψη σου στην τουαλέτα. Για το θέμα της ασφάλειας δεν μετράνε οι προσωπικές γνώμες αλλά οι στατιστικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ontopic: Μην το σκέφτεσαι καθόλου. Κλείσε τώρα τα εισιτήρια (γιατί αυριο θα ειναι πιο ακριβά) και καλό ταξίδι.

 

Offtopic : Έχω πετάξει με πολλές εταιρείες και η επιπρόσθετη αξία του εισιτηρίου μεταφράζεται σε ανέσεις, κεράσματα, απόσταση αεροδρομίου, διευκολύνσεις, δωρεάν παροχές, κλπ παρελκόμενα. H ryanair/easyjt/jet2/κλπ το μόνο που δεν σε χρεώνουν είναι η επίσκεψη σου στην τουαλέτα. Για το θέμα της ασφάλειας δεν μετράνε οι προσωπικές γνώμες αλλά οι στατιστικές.

 

Καλα δεν ειναι Offtopic ισα ισα... Αυτο ειναι το θεμα. :) Και ευχαριστω.. Αν εχει οντως τα καλητερα αεροπλανα αξιζει.. (εχω φοβια) και τα ξιδια δεν μου κανουν τιποτα! Τα παρελκομενα ουτε που με νιαζουν.. ουτος η αλλος με βλεπω κατα τη ωρα τις πτησης με γουρλμενα ματια και να περιμενω να αναψει το λαμπακι προσδεθείτε (προσγειοση)

 

 

Μακαρι να μπορουσα να κλεισω τωρα δεν ξερω ημερομηνίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... και τα ξιδια δεν μου κανουν τιποτα! ...

Μην ανησυχείς δεν θα σε αφήνουν να ηρεμήσεις και το μυαλό σου θα είναι συνεχώς απασχολημένο. Αγοράστε καφε, παίξτε λοττο (ένα δικό τους), αγοράστε αρώματα, ξανα-αγοράστε καφε, κλπ. Φρόντισε να κανονισεις τις ημερομηνίες και κλείσε τα εισιτήρια το συντομότερο δυνατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

προσθεσε στα παραπανω και την ντουντουκα-επιτυχια που παιζουν στο τελος του ταξιδιου και εχεις μια καλη περιγραφη για την πτησηbiggrin.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

προσθεσε στα παραπανω και την ντουντουκα-επιτυχια που παιζουν στο τελος του ταξιδιου και εχεις μια καλη περιγραφη για την πτησηbiggrin.gif

Εννοείς το «Ευχαριστούμε που πετάξατε μαζί μας...» ή κάτι άλλο;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...