Προς το περιεχόμενο

αγορα μετοχων online πως και απο που?


forgotten

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω γυρω στα 200 ευρω τα οποια καθονται και μια και οι μετοχες πεφτουν και γινονται χωμα και οντας τωρα στην λογιστικη και κατανοωντας καποια πραγματα θα θελα να μαθω αν υπαρχει τροπος να αγορασω καποιες μετοχες online απο το χρηματιστιριο αξιων κυπρου.ρωτησα σε γραφειο και θενε και 80 ευρω για τον κοπο τους ταχα εξοδα συνναλαγης κλπ

αν εχετε καποια ιδεα για συστημα online μου λετε :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 200€ τι ακριβώς μετοχές θα πάρεις; Η λογική του να πάρεις τώρα που είναι πολύ χαμηλά είναι σωστή, αλλά με 200€ δε παίρνεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω γυρω στα 200 ευρω τα οποια καθονται και μια και οι μετοχες πεφτουν και γινονται χωμα και οντας τωρα στην λογιστικη και κατανοωντας καποια πραγματα θα θελα να μαθω αν υπαρχει τροπος να αγορασω καποιες μετοχες online απο το χρηματιστιριο αξιων κυπρου.ρωτησα σε γραφειο και θενε και 80 ευρω για τον κοπο τους ταχα εξοδα συνναλαγης κλπ

αν εχετε καποια ιδεα για συστημα online μου λετε :rolleyes:

 

1337989021127.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1337989021127.jpg

φιλε μου αν σε ενοχλει το θεμα ας μην το διαβαζες ,ναι δεν διαθετω περισοτερα απλα θελω να μαθω πως λειτουργουν αυτα και οι μετοχες θα ειναι τραπεζας που σκοπευω να αγορασω,ας το θεωρησει κανεις ως στοιχημα αντι να παιξω ρουλετα η ποκερ θα παιξω 200 ευρω σε μετοχες αμαν πλεον ,δεν ειναι απο την τζεπη σου που θα βγουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι δεν μπορείς για παράδειγμα ν'αγοράσεις 1 μετοχή, παίρνεις πακέτο, από ένα νούμερο και πάνω και μετά πάλι δεν μπορείς πχ να αγοράσεις 1016 μετοχές, δεν ξέρω αν πάνε ανά δεκάδες ή περισσότοερο.

 

Κάποια χρόνια πριν που η εταιρία που δούλευα έμπαινε στο χρηματιστήριο και σαν "δώρο" έδινε σε όσους υπαλλήλους ήθελαν ν'αγοράσουν έναν ορισμένο αριθμό μετοχών, πριν η εταιρία εισέλθει, για να βγάλουν κέρδος, θυμάμαι ότι δεν είχα λεφτά τότε και σαν άσχετη με το άθλημα τελείως αντί για 100 μετοχές πχ είχα βάλει 92 γιατί δεν μου έβγαιναν τα λεφτά (δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς πόσες μετοχές μας είχαν δώσει). Οι υπεύθυνοι το είδαν, και να'ναι καλά, το συμπλήρωσε το υπόλοιπο η εταιρία από μόνη της αντί να το απορρίψουν και μου τα κράτησαν από τον επόμενο μισθό μου (να'ναι καλά γιατί έβγαλα κέρδος, ήταν ακόμα στα πάνω του το χρηματιστήριο τότε, 700.000 είχα δώσει και όταν τα πούλησα είχα πάνω από 4 εκατομμύρια σε 4 μέρες).

 

Και φυσικά για ν'αγοράσεις μετοχές ξένου χρηματιστηρίου χρειάζονται έξοδα συναλλαγής, εννοείται. Και στο ελληνικό χρηματιστήριο πληρώνεις τον χρηματιστή ή την τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου αν σε ενοχλει το θεμα ας μην το διαβαζες ,ναι δεν διαθετω περισοτερα απλα θελω να μαθω πως λειτουργουν αυτα και οι μετοχες θα ειναι τραπεζας που σκοπευω να αγορασω,ας το θεωρησει κανεις ως στοιχημα αντι να παιξω ρουλετα η ποκερ θα παιξω 200 ευρω σε μετοχες αμαν πλεον ,δεν ειναι απο την τζεπη σου που θα βγουν...

 

ειδες την υπογραμμιση ή τα λες επειδη εχεις μειωμενη αντιληψη...?

 

αλλα ας το παρουμε απο την αρχη και να σου πω τι γινεται:

ή θα σου παρουνε ενα ποσοστο επι της αγορας ή θα σου δινουνε τιμες ποιο ακριβες απο τις τρεχουσες [plus500]

 

οτιδηποτε αλλο ειναι απατεωνια

 

ευχαριστουμε που μας παρακολουθησατε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 200 ευρω ειναι προτιμοτερο να ασχοληθεις με καποια επενδυτικη πλατφορμα (βλ. plus500 , saxo bank Κλπ...)

 

δεν ειναι τοσο απλο να ανοιξεις κωδικο επενδυτη για το ΧΑ και σιγουρα δεν αξιζει τον κοπο για 200 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ρίσκο το τελευταίο. Τα CFDs και γενικά οποιοδήποτε προϊόν με μόχλευση μπορεί πολύ εύκολα να σου αδειάσει τις τσέπες, ειδικά αν είσαι άσχετος.

 

Εάν αγοράσεις κανονικά τις μετοχές όσο και να πέσουν δε σε απασχολεί και πολύ. Έχεις τις μετοχές, τέρμα. Όταν μπαίνει στη μέση το leverage όμως, όσο πέφτουν, τόσο χάνεις λεφτά (από την τσέπη σου). Και τα 200€ εξανεμίζονται για πλάκα. Τότε μένεις χωρίς μετοχές και χωρίς λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω ιδια επικινδυνοτητα ανεμεσα στο πεταω τα λεφτα μου σε ενα προιον στο χρηματιστηριο χωρις να γνωριζω με πεταω τα λεφτα μου σε μια επενδυτικη πλατφορμα.

(στη δευτερη επιλογη εχει πιο αμεση προσβαση σε περισσοτερα προιοντα.)

εαν δεν εχει τη διαθεση να διαβασει λιγο ειτε για τη μια περιπτωση ειτε για την αλλη , καλυτερα να τα φαει στα μπουζουκια ξερωγω...μεγαλυτερη χρησιμοτητα παιρνει και κανει και το κομματι του. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...