Προς το περιεχόμενο

προβλημα με διαμορφωση σκληρου δισκου


gilardino

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα...εχω εναν σκληρο δισκο wd 80gb sata...τα windows τον αναγνωριζουν κανονικα,αλλα δε μπορω να τον διαμορφωσω...διορθωνεται αυτο ή παει για πεταμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την διαχείριση δίσκων ή ακόμα καλλίτερα με κάποιο πρόγραμμα για διαμερίσματα π.χ. το MiniTool Partition Wizard Home Edition 7 μπορείς να του σβήσεις τα διαμερίσματα;

Δοκίμασε να σβήσεις όλα τα διαμερίσματα και μετά να φτιάξεις νέο και να το φορμάρεις.

 

(Αν τρέχεις το λειτουργικό από αυτόν δεν μπορείς να τον πειράξεις.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεσα απο τη διαχειριση δισκων δε μπορεσα να κανω κατι, γιατι μου βγαζει μηνυμα οτι δεν ειναι δυνατη η διαμορφωση του δισκου...οταν λες να σβησω ολα τα διαμερισματα τι εννοεις;ο δισκος δεν εχει τιποτα πανω και δεν τον εχω χωρισει σε διαμερισματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεσα απο τη διαχειριση δισκων δε μπορεσα να κανω κατι, γιατι μου βγαζει μηνυμα οτι δεν ειναι δυνατη η διαμορφωση του δισκου...οταν λες να σβησω ολα τα διαμερισματα τι εννοεις;ο δισκος δεν εχει τιποτα πανω και δεν τον εχω χωρισει σε διαμερισματα...

 

HE means that partition η Disk partitioning

 

download για το partition program κατάλαβες :confused: :confused: :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εμφανίζει γράμμα έχει διαμέρισμα,αν στην διαχείριση τον δείχνει όλα σαν κενό τότε δεν έχει.

Αν δεν έχει διαμέρισμα τότε λογικό είναι να μην μπορεί να του κάνει διαμόρφωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον,τον βασικο μου δισκο(seagate) τον εχω χωρισει σε δυο διαμερισματα(C,D)...στον αλλο δισκο(wd) δεν εμφανιζει καποιο γραμμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...