Προς το περιεχόμενο

Μπαρ και ποτα..


Tasoslympe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πος θα γίνει να μάθουμε τι ποτά χρειάζεται να ξέρουμε για ένα μπαράκι??πος θα μάθουμε της δοσολογίες??και πος θα μάθουμε να ξεχωρίζουμε τα μπουκάλια τον ποτόν??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πος θα γίνει να μάθουμε τι ποτά χρειάζεται να ξέρουμε για ένα μπαράκι??πος θα μάθουμε της δοσολογίες??και πος θα μάθουμε να ξεχωρίζουμε τα μπουκάλια τον ποτόν??

τι εννοείς πως να τα ξεχωριζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα είμαι σε ένα μπαρ και έχει πολλά ποτα να μίν ψαχνό ένα ένα τα μπουκάλια...μόλις θα κοιτάζω όλα τα μπουκάλια να μπορο να ξεχωρίζω σε ποια σειρά ειναι η βότκα η το μπακαρντη μόνο από τα καπακια και απο το λεμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμπειρία ειναι αυτό φίλε μου. Ο κάθε μπάρμπαν άλλωστε βρίσκει τον δικό του τρόπο για να ειναι γρήγορος.

Αν έχεις σκοπό να ανοίξεις μπαρ σου προτείνω να προσλάβεις έναν έμπειρο μπαρμπαν για να σας μάθει και εσάς τη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, θα ακολουθησεις τα παρακατω βηματα:

 

1. μαθαινεις ορθογραφια (οχι τιποτα, αλλα για την αποδειξη και μονο)

2. Μπορεις να τα βαλεις με μια συγκεκριμενη σειρα π.χ. στο πανω-πανω ραφι εχουμε μπακαρντι, τζιν, τονικ, βοντκα (και τα εχεις και με την αντιστοιχη σειρα). Στο δευτερο ραφι [......]

3. Διαβαζεις απλα τι λενε πανω τους.

4. Με τον καιρο θα ξερεις τι ειναι το καθενα.

 

btw τερμα τα greeklish. Εαν δεν υπαρχει μαθησιακό προβλημα θεωρω απαραδεκτο ελληνας να μην ξερει ορθογραφια (τουλαχιστον τα βασικα φιλε! )

 

Φιλικα παντα! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω ότι ειναι εμπειρία και ότι δουλεύοντας μαθένις....εγω προσωπικά για μένα θέλω να τα μάθο....για να βρούμε και καμία δουλειά.....

 

Και αν τα εχεις σε ένα πάγκο και ειναι το ένα πίσο απο το άλλο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω ότι ειναι εμπειρία και ότι δουλεύοντας μαθένις....εγω προσωπικά για μένα θέλω να τα μάθο....για να βρούμε και καμία δουλειά.....

 

Και αν τα εχεις σε ένα πάγκο και ειναι το ένα πίσο απο το άλλο??

μπορεις να κανεις κατι αλλο:

 

Κολλας ενα μκρο χαρτακι σε καθε μπουκαλι με εναν αριθμο (εννοειται οτι θα βαλεις τα ποτα-αριθμους σε σειρα) και θα σημειωσεις σε ενα χαρτακι το ποτο π.χ. 1-μπακαρντι, 2-τζιν κτλ και ενω τα εχεις στην σειρα οταν ο αλλος σου πει τζιν θα βουτηξεις κατευθειαν το δευτερο κοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μπορείς να κατατάξεις τα ποτά και ανάλογα το χρώμα τους...

πχ στην δεξιά μεριά του μπαρ τα σκούρα: ουίσκια, ρούμια κλπ. και στην αριστερή μεριά τα λευκά: τζίν, βότκες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...