Προς το περιεχόμενο

Τι αξιζει ν'αγορασει κανεις απο Αμερικη?


c0prse_grinder

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια,

Θα παει ενας γνωστος μας USA το καλοκαιρι..και σκεφτομαι να του πω να μου παρει κατι.. αρχικα το μυαλο μου παει στα προιοντα της Apple μιας και ειναι αρκετα φθηνοτερα εκει. Υπαρχει κατι αλλο που ειναι αρκετα πιο φθηνο εκει? Ειδα στο site της Alienware οτι ξεκινανε τα λαπτοπ τους απο 999 δολαρια! Ισως αξιζει πιο πολυ αυτο απο ενα macbook??χμμ.. παντως αυτο που θα φερει πισω δεν πρεπει να ναι μεγαλυτερο απο ενα λαπτοπακι.. για θεμα χωρου.. επισης...το iphone..αν το παρω απο κει θα ναι κλειδωμενο.. η διαδικασια ξεκλειδωματος ειναι απλη σχετικα? πειτε καμια γνωμη! ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δουλέψει το mac θα θέλει converter.

 

 

ΔΕΝ θέλει converter, ένα βύσμα ευρωπαικό θέλει που κουμπώνει στο φορτιστή αφού βγάλει το αμερικάνικο. Εγώ θα του έλεγα να μου φέρει ένα mac κι ένα alienware- πουλάς το πρώτο και πέρνεις το 2ο στο 30% της αξίας του λόγω διαφοράς τιμής, συναλλάγματος και των χρημάτων από το πρώτο, αν έχεις λεφτά βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν πας και οταν γυριζεις δηλωνεις τι συσκευες ειχες και εχεις μαζι σου...

νομιζω οτι ηλεκτρονικες συσκευες και τα λοιπα σχετικα δεν παιρνανε ετσι χυμα οταν τα φερεις πισω.

πληρωνεις φορο.

 

νομιζω ε...δεν εχω μπει σε διαδικασια εισαγωγης.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν πας και οταν γυριζεις δηλωνεις τι συσκευες ειχες και εχεις μαζι σου...

νομιζω οτι ηλεκτρονικες συσκευες και τα λοιπα σχετικα δεν παιρνανε ετσι χυμα οταν τα φερεις πισω.

πληρωνεις φορο.

 

νομιζω ε...δεν εχω μπει σε διαδικασια εισαγωγης.:P

 

 

αν το φέρεις στο κουτί με ζελατίνα και αν σε σταματήσουν δειγμτοληπτικά ναι. Αλλιώς δεν το δηλώνεις το φέρνεις εκτός συσκευσίας και τελείωσες. Αα και ποτέ σε πολλά ταξίδια δεν σταμάτησαν εμένα ή γνωστό μου.

 

ΥΓ στο "Μακεδονία τις πιο πολλές φορές πίνουν φραπέ κ σε βλέπουν να περνάς. Αν αγοράσει κάτι να συνυπολογήσεις και τον πολιτειακό φόρο, οι τιμές στα site είναι χωρίς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίμπα ενα IPAD 3 θα βγεί πολύ φτηνότερα με την ισοτιμία..Επίσης ρουχισμός και καλυντικά τα οποία ειναι πολύ καλύτερα και σχετικά φθηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίμπα ενα IPAD 3 θα βγεί πολύ φτηνότερα με την ισοτιμία..Επίσης ρουχισμός και καλυντικά τα οποία ειναι πολύ καλύτερα και σχετικά φθηνά.

 

Καλά το τελευταίο ισχύει, πχ 5 levis $45, ralph lauren ξεφτίλα κλπ. Γενικά εγώ σε παλιές καλές εποχές ακολουθούσα την λογική παίρνω 2 άδειες βαλίτσες και τις γεμίζω+αγοράζω χειραποσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...