Προς το περιεχόμενο

Mikeius


johnrock1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερω λιγο ασχετο θεμα αλλα σε ποσθς δεν αρεσει ο μικειυς μερικοι τιν βρισκετε πολυ σαρκαστικο αλλοι οχι, το μυστηριο που θα θελα ν με βοηθησετε να λυσω ειναι ενα και μοναδικο! Τον εχει δει κανεις χωρις μασκα????Και αν ναι πως ειναι??? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

μερικά βιντεο του μου άρεσαν και γελασα αρκετά με τις ατάκες του.

δεν τον έχω δει αλλα κάποιος μου είπε πως μοιάζει κάπως έτσι

 

EYTYXHS-2011-sm.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικά βιντεο του μου άρεσαν και γελασα αρκετά με τις ατάκες του.

δεν τον έχω δει αλλα κάποιος μου είπε πως μοιάζει κάπως έτσι

 

EYTYXHS-2011-sm.jpg

οχι ρε συ αυτος ειναι ο τιπας που παρουσιαζε το μαμα κουζινα και ο μικειυσ τον εχει "βρισει" και σε βιντεο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολούθησα πρόσφατα αρκετά βιντεάκια του, και επειδή εχω δει παλαιότερα αρκετά standup videos, εχω να πω πως τα περισσότερα που είδα ηταν ωμη αντιγραφή απο άλλους.

Αυτούσιες ατάκες που ουτε καν μπηκε στον κόπο να αλλάξει.

 

Και δεν μου άρεσε και πολυ το στυλ που μιλάει, με εκνεύριζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολούθησα πρόσφατα αρκετά βιντεάκια του, και επειδή εχω δει παλαιότερα αρκετά standup videos, εχω να πω πως τα περισσότερα που είδα ηταν ωμη αντιγραφή απο άλλους.

Αυτούσιες ατάκες που ουτε καν μπηκε στον κόπο να αλλάξει.

 

Και δεν μου άρεσε και πολυ το στυλ που μιλάει, με εκνεύριζε.

 

Εγώ πάλι γιατί πρόσεξα ότι σχεδόν όλα του τα σχόλια/λογική/συγκρίσεις/ατάκες είναι copy paste από southpark american dad family guy και από άλλες αμερικανικες σειρές ?

 

καλή σούπα κάνει και εγώ γέλασα με αρκετά από τα βιντεάκια του απλά ok αστεία αστεία αλλα δεν υπάρχει αυστηρή λογική η μεθοδολογία σε αυτά που λέει (το αναφέρω γιατί τα video του πάντα υποστηρίζουν μια ιδέα η μια άποψη αλλα στην ουσία δεν επιχειρηματολογεί με βάσιμο τρόπο)

 

ακόμη και όταν έχει δίκαιο(δηλαδή όταν συμφωνώ μαζί του :P συμφωνώ μεν με την κεντρική ιδέα διαφωνώ με το στήσιμο της επιχειρηματολογίας όμως :P )

 

για να περνάς την ώρα σου καλός είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω πως ειναι χρονια μπροστα για τα Ελληνικα δεδομενα(αλλα και παγκοσμιως).

Δεν ειναι τυχαιο που ξαφνικα μεχρι και ο τελευταιος τρελοκαγκουρος τον εχει ακουσει και αρκετα Ελληνοπουλα εχουν αρχισει να βγαζουν βιντεο και να τον μιμουνται.Ολα αυτα σημαινουν πως εχει περαση,ειναι προτυπο για αρκετους και ειναι αρκετα καλος σε αυτο που κανει.Ορισμενοι μαυροχοληδες προσπαθουν να το μειωσουν και να αποδειξουν αποτυχημενα πως ειναι αντιγραφη απο ξενους του ειδους..Δεν εχω ακουσει ξενο να χρησιμοποιει το λεξιλογιο του,να αναλυει προβληματα που μαστιζουν την κοινωνια μας κτλ..Λογικα οι συγκεκριμενοι ειναι ανθελληνες και μισουν καθε τι Ελληνικο και πιστευουν πως τα παντα ξεκινησαν απο το Αμερικα και πρεπει να μεινουν στο Αμερικα..Για αυτους η απαντηση ειναι μια..

MLaja.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω πως ειναι χρονια μπροστα για τα Ελληνικα δεδομενα(αλλα και παγκοσμιως).

Δεν ειναι τυχαιο που ξαφνικα μεχρι και ο τελευταιος τρελοκαγκουρος τον εχει ακουσει και αρκετα Ελληνοπουλα εχουν αρχισει να βγαζουν βιντεο και να τον μιμουνται.Ολα αυτα σημαινουν πως εχει περαση,ειναι προτυπο για αρκετους και ειναι αρκετα καλος σε αυτο που κανει.Ορισμενοι μαυροχοληδες προσπαθουν να το μειωσουν και να αποδειξουν αποτυχημενα πως ειναι αντιγραφη απο ξενους του ειδους..Δεν εχω ακουσει ξενο να χρησιμοποιει το λεξιλογιο του,να αναλυει προβληματα που μαστιζουν την κοινωνια μας κτλ..Λογικα οι συγκεκριμενοι ειναι ανθελληνες και μισουν καθε τι Ελληνικο και πιστευουν πως τα παντα ξεκινησαν απο το Αμερικα και πρεπει να μεινουν στο Αμερικα..Για αυτους η απαντηση ειναι μια..

MLaja.gif

 

μα ναι υπάρχουν χιλιάδες άτομα στην ελλάδα που θα γούσταραν πολύ south park, american dad, family guy κτλ

 

αλλα δεν μπορούν να καταλάβουν τους διαλογους ούτε ξέρουν τα πρόσωπα και καταστάσεις που σατιρίζονται μέσα σε διαλογους αυτών των σειρών και γιαυτο δεν μπορούν να κάνουν reflect τον εαυτό τους εκεί..

 

επίσης οι υποτιτλισμοί στις περισσότερες των περιπτώσεων είναι χαλια και χάνει πολύ ο αυθεντικός διάλογος...

 

αυτός λοιπόν πήρε όλα τα παραπάνω και τα προσάρμοσε με ελληνικά δεδομένα και καταστάσεις για να καταλαβαίνει ο κόσμος για τι μιλάει και το κάνει και στα ελληνικά.. γιαυτο έχει πέραση.

 

αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι είναι κόπια 1-1 γνωστών σειρών του εξωτερικού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω πως ειναι χρονια μπροστα για τα Ελληνικα δεδομενα(αλλα και παγκοσμιως).

Δεν ειναι τυχαιο που ξαφνικα μεχρι και ο τελευταιος τρελοκαγκουρος τον εχει ακουσει και αρκετα Ελληνοπουλα εχουν αρχισει να βγαζουν βιντεο και να τον μιμουνται.Ολα αυτα σημαινουν πως εχει περαση,ειναι προτυπο για αρκετους και ειναι αρκετα καλος σε αυτο που κανει.Ορισμενοι μαυροχοληδες προσπαθουν να το μειωσουν και να αποδειξουν αποτυχημενα πως ειναι αντιγραφη απο ξενους του ειδους..Δεν εχω ακουσει ξενο να χρησιμοποιει το λεξιλογιο του,να αναλυει προβληματα που μαστιζουν την κοινωνια μας κτλ..Λογικα οι συγκεκριμενοι ειναι ανθελληνες και μισουν καθε τι Ελληνικο και πιστευουν πως τα παντα ξεκινησαν απο το Αμερικα και πρεπει να μεινουν στο Αμερικα..Για αυτους η απαντηση ειναι μια..

MLaja.gif

Εισαι πραγματικα ασχετος με την κωμοδια. Εχει αντιγραψει λεξη προς λεξη bits απο ξενους κωμικους. Απλα χωνει καμια βρισια στην μεση για να γελανε τα ασχετα παιδακια σαν εσενα.

 

 

wBMxz.png

 

 

 

ΗΑΗΑ βρισιες = comedy genius.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά τι σχέση έχει ο Mikeius με σειρές όπως South Park, Family Guy κλπ; Θα σας πω εγώ : πέρα από μια δόση καφρίλας και κάποιες αναφορές στη pop κουλτούρα, καμία. Απ' τη μία έχουμε έναν τύπο που ξεκίνησε γράφοντας άρθρα σε ένα blog και στη συνέχεια το πήγε σε videos με παρόμοια θεματολογία (τα περισσότερα ήταν enchanted μορφές παλαιότερων άρθρων του έτσι κι αλλιώς), απ' την άλλη έχουμε ένα τηλεοπτικό προϊόν με όλα τα στοιχεία που προϋποθέτει το συγκεκριμένο format, όπως χαρακτήρες, σενάριο, διάλογοι κλπ. Αν υπάρχει κάποια αντιγραφή (ή "αντιγραφή") του South Park ας πούμε, αυτή είναι το Ουκ αν λάβεις παρά του μη έχοντος.

 

Επίσης, ο Mikeius δεν κάνει stand up comedy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...