Προς το περιεχόμενο

upgrade windows 7


Sirios8e

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φιλοι μου. Δημοσιευω 1η φορα στο forum παρ'οτι παρακολουθω καιρο τις συζητησεις που γινονται εδω μεσα.Εχω ενα προβλημα, προσπαθω εδω και μερες να κανω upgrade (επιδιορθωση) στα windows 7 home premium.Το προβλημα ειναι οτι υπαρχουν αρκετα κατεστραμμενα αρχεια και ο υπολογιστης δεν μπορει να κανει ληψη ενημερωσεων (windows update κωδ. σφαλμ.80073712).Ετσι επρεπε να κανω upgrade για να διορθωθουν γενικα τα windows. Το προβλημα ειναι το εξης, ενω προχωραει η επιδιορθωση και μολις κανει αντιγραφη αρχειων των windows και παει για συγκεντωση αρχειων,ρυθμισεων και προγραμματων μου πεταει το μηνυμα -Το προγραμμα εγκ-σης δεν ειναι δυνατον να συνεχιστει. Επανεκκινηστε τον υπολογιστη ξεκινηστε ξανα την εγκ-ση (αυτο γινετε συνεχεια).Να πω οτι εχω κανει 3 φορες πληρη σαρωση του υπολογιστη και σαρωση με μια δωρεαν εφαρμογη του kaspersky που ανιχνευει αποκλειστικα τον φακελλο των windows και δεν μου βρισκουν τιποτα. Επισης εχω διαγραψει και το antivirus μηπως αυτο δημιουργουσε το προβλημα αλλα και παλι τα ιδια.Εκανα ελεγχο σφαλματων και παλι τιποτα.Επισης πηγα να κανω upgrade απο boot και μου ζητησε να το κανω απο κανονικη λειτουργια.Μπορει να μου πει καποιος απο που μπορει να προερχετε το προβλημα. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα ειναι το εξης, ενω προχωραει η επιδιορθωση και μολις κανει αντιγραφη αρχειων των windows και παει για συγκεντωση αρχειων,ρυθμισεων και προγραμματων μου πεταει το μηνυμα -Το προγραμμα εγκ-σης δεν ειναι δυνατον να συνεχιστει. Επανεκκινηστε τον υπολογιστη ξεκινηστε ξανα την εγκ-ση (αυτο γινετε συνεχεια).

Δεν είναι αρκετές πληροφορίες για να σου πει κάποιος με ακρίβεια...

Το update μπορεί να διακόπτετε για χιλιάδες λόγους,αλλά μου φαίνεται το ποιο λογικό να φταίνε τα χαλασμένα αρχεία,δοκίμασε να κάνεις εκκίνηση με το dvd με το οποίο έκανες την αρχική εγκατάσταση και κάνε repair install για να φτιαχτούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα windows ειναι εγκ-να απο καποιο γνωστο διαδικτυακο καταστημα που αγορασα τον υπολογιστη.TΟ dvd εγκ-σης που μου εχουνε δωσει δεν εχει περασμενο το sp1 και μ´αυτο παλευα μερες και δεν γινοταν καν upgrade (μου ελεγε συνεχως οτι η εκδοση που εχω εγκατεστημενη ειναι διαφορετικη απ άυτη που υπαρχει στο dvd στο οποιο δεν υπηρχε εγκ-νο το sp1, ενω στον υπολογιστη υπαρχει). Αν το sp ειναι εγκατεστημενο εξ´αρχης δεν μπορει να απεγκατασταθει (ελλην. ιστοσ windows microsoft). Ετσι επρεπε να βρω 1 dvd me windows 7 sp1. M'αυτο προχωρησε το upgrade. Aυτο που μου λες τοχω δοκιμασει και δεν γινετε τιποτα.Να πω οτι και να θελω ν' απεγκαταστησω το sp δεν μπορω γιατι ο χωρος που ειναι εγκ-νες οι ενημερωσεις δεν φαινετε τιποτα (υπαρχει ενα κενο) επειδη το αρχειο ειναι κατεστραμμενο (κωδ. σφαλμ.80073712). Πιστευω οτι αν βρεθει η αιτια που βγαζει το παραπανω μηνυμα στο upgrade θα επιδιορθωθει ο υπολογιστης.Εκτος κι αν υπαρχει καποιος ιος που δεν μπορει ν'ανιχνευθει. Ευχαριστω.

..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστω φιλε μου αλλα αυτα τα προγραμματα ειναι να μην πω. Κανουν καποια σαρωση στον η/υ και σου λενε η αντιμετωπιση προβληματων δεν αναγνωρισε προβλημα και δεν εφαρμοζουμε καμια διορθωση κι ας ειναι τα windows διαλειμενα. Τα χω δοκιμασει σχεδον ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ο duffy δεν λέει για το πρόγραμμα αλλά για την παρακάτω διαδικασία επιδιόρθωση των Windows .

 

 

Το update στηρίζεται στα αρχεία που υπάρχουν στον Η/Υ αν αυτά δεν είναι σωστά τότε δεν μπορεί και να τα κάνει update,αν δεν μπορείς να κάνεις επιδιόρθωση επειδή δεν μπορείς να βρεις ίδιο έκδοση με αυτήν που έχεις περασμένη τότε μόνο με καθαρή εγκατάσταση ή με το recover που σου παρέχει το laptop,άλλος τρόπος δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ο duffy δεν λέει για το πρόγραμμα αλλά για την παρακάτω διαδικασία επιδιόρθωση των Windows .

 

 

Το update στηρίζεται στα αρχεία που υπάρχουν στον Η/Υ αν αυτά δεν είναι σωστά τότε δεν μπορεί και να τα κάνει update,αν δεν μπορείς να κάνεις επιδιόρθωση επειδή δεν μπορείς να βρεις ίδιο έκδοση με αυτήν που έχεις περασμένη τότε μόνο με καθαρή εγκατάσταση ή με το recover που σου παρέχει το laptop,άλλος τρόπος δεν υπάρχει.

Mα βρε παιδια και εγω τοσο καιρο αυτο προσπαθω να κανω επιδιορθωση αφου το λεω (upgrade) εχω win.7 home premium 32 bit και αυτη ακριβως την εκδοση επιλεγω μεσω του dvd για να κανω upgrade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

upgrade = αναβάθμιση

 

repair = επιδιόρθωση

 

:rolleyes:

Και η microsoft στην σελίδα upgrade το λέει(λέει βασικά να το κάνεις με την επιλογή upgrade)

το θέμα είναι ότι αν δεν μπορεί να γίνει αυτό δεν υπάρχει άλλη επιλογή,εκτός από αυτά που λέω πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paste απο microsoft:

 

Στη λίστα Προγράμματα, κάντε κλικ στο Setup.exe.

 

Κάντε κλικ στο κουμπί Εγκατάσταση τώρα.

 

Κάντε κλικ στην επιλογή Συνδεθείτε στο Internet για να λάβετε τις πιο πρόσφατες ενημερώσεις για εγκατάσταση (προτείνεται).

 

Εάν σας ζητηθεί, πληκτρολογήστε τον αριθμό-κλειδί προϊόντος των Windows.

 

Στο παράθυρο Ποιον τύπο εγκατάστασης θέλετε;, κάντε κλικ στην επιλογή Αναβάθμιση.

 

Όταν ολοκληρωθεί η εγκατάσταση, πραγματοποιήστε επανεκκίνηση του υπολογιστή σας και εκτέλεση του Windows Update.

Και εγω τοσο καιρο αυτο κανω και δεν γινετε τιποτα. Και τι repair τι upgrade και τα δυο το ιδιο πραγμα ειναι. Εσεις προφανως αναφερεστε στο anytime windows upgrade που εκει οντως υπαρχει πραγματικη αναβαθμιση απο home premium σε professional π.χ.

Και η microsoft στην σελίδα upgrade το λέει(λέει βασικά να το κάνεις με την επιλογή upgrade)

το θέμα είναι ότι αν δεν μπορεί να γίνει αυτό δεν υπάρχει άλλη επιλογή,εκτός από αυτά που λέω πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον μπορει να μου πει καποιος που μπορω να κατεβασω ενα γνησιο dvd windows 7 home premium 32bit με sp1 ελληνικη εκδοση γιατι την αγγλικη δεν την δεχεται επειδη αυτο που εχω ειναι απο torrent και ειναι πιθανον γι'αυτο να μην μπορω να ολοκληρωσω το upgrade? Ευχαριστω,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να μου πεις καποια διευθυνση απο microsoft, η καπου αλλου γιατι ουτε φοιτητης ειμαι ουτε μεσον εχω.Σ' ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

]

 

Καλως παντως υπαρχει και rt7lite αλλα η εκδοση RT Se7en Lite - Beta (Build 2.6.0) [service Pack 1 slipstream support ειναι 64αρα και εμενα 32 οποτε δεν μπορω να φτιαξω μονος μου και ειναι το μονο απ τις 4 εκδοσεις που ενσωματωνει το sp1. Παντως αν βρεις κατι οποτε κι αν τυχει σου ειμαι υποχρεος. Σ ευχαριστω παντως. (Μπορεις να κοιταξεις στο linux προβλημα με αποθηκευση αρχειων αν γνωριζεις)

Η microsoft δεν τα δίνει για κατέβασμα,μόνο αν τα πληρώσεις ή αν είναι pre-release εκδόσεις όπως κάνει τώρα με τα 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...