Προς το περιεχόμενο

ο λογαριασμός της ΔΕΗ πάει στην εφορία?


Daniel-san

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα φίλοι μου, έχω ένα πρόβλημα, έχω φύγει από το σπίτι που έμενα λόγο οικονομικών προβλημάτων, πήγα στην ΔΕΗ να κάνω διακοπή και έναν διακανονισμό του λογαριασμού μου ή να το στείλουν στην εφορία, ήταν ανένδοτοι και όταν τους είπα ότι μένει άλλος μέσα με το δικό μου ρολόι η απάντηση τους ήταν "αυτό είναι δικό σου πρόβλημα και όχι δικό μας". πείτε μου σας παρακαλώ όποιος ξέρει τι πρέπει να κάνω γιατί έχω τρελαθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλα με αυτον που ειναι τωρα στο σπιτι ή με τον ιδιοκτητη να αλλάξετε το ονομα στο ρολόι της ΔΕΗ,πληρωνοντας εσυ αυτά που χρώσταγες...

Για οτιδηποτε σου πουνε τους λες απλα "ΟΚ, απο αύριο τότε ζητάω διακοπή ρευματος"...

να δω ποιος καθεται χωρίς ρευμα καλοκαιριατικα....

^_^

 

 

Υ.Γ.

Η ΔΕΗ εαν εχει ανεξοφλητο λογαριασμό δεν τα στελνει εφορια...σου κοβει το ρευμα και μετα για επανασυνδεση πληρωνεις χρωστουμενα + τελος επανασυνδεσης...Μονο το χαρατσι -για το φετινο που θα ερθει απο Αυγουστο- υποθετω οτι θα το μεαφερουνε στην εφορια του ιδιοκτητη (εχουνε πει οτι δεν θα κοβουν ρευμα εαν δεν πληρωνεται χαρατσι, για αυτο και η υποθεση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλα με αυτον που ειναι τωρα στο σπιτι ή με τον ιδιοκτητη να αλλάξετε το ονομα στο ρολόι της ΔΕΗ,πληρωνοντας εσυ αυτά που χρώσταγες...

Για οτιδηποτε σου πουνε τους λες απλα "ΟΚ, απο αύριο τότε ζητάω διακοπή ρευματος"...

να δω ποιος καθεται χωρίς ρευμα καλοκαιριατικα....

^_^

 

 

Υ.Γ.

Η ΔΕΗ εαν εχει ανεξοφλητο λογαριασμό δεν τα στελνει εφορια...σου κοβει το ρευμα και μετα για επανασυνδεση πληρωνεις χρωστουμενα + τελος επανασυνδεσης...Μονο το χαρατσι -για το φετινο που θα ερθει απο Αυγουστο- υποθετω οτι θα το μεαφερουνε στην εφορια του ιδιοκτητη (εχουνε πει οτι δεν θα κοβουν ρευμα εαν δεν πληρωνεται χαρατσι, για αυτο και η υποθεση)

 

Από όσο καταλαβαίνω δεν του κόβουν το ρευμα δε του βγάζουν το όνομα από το ρολόι, αν δεν ξοφλήσει πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε σου κάνουν διακοπή αν δεν εξοφλήσεις τις οφειλές ή δεν τις διακανονίσεις..

 

Ενδεχομένως να τους στείλεις εξώδικο και να αναγγέλλεις τη διακοπή ,

αν δεν δέχονται την αίτηση διακοπής και να τρέχετε μετά στα δικαστήρια ..

 

 

Αλλά από την ημερομηνία του εξώδικου και μετά θα ισχύει η διακοπή , όχι από όταν εσύ λες ότι μπήκε ο άλλος στο σπίτι..

 

Θα πρέπει να μπορείς να το αποδείξεις ότι μένει άλλος στο σπίτι, να βρεις συμβόλαια ενοικίων - αγοράς κλπ. απ' όταν έφυγες..

 

Ή να έχεις στα χέρια κάποιο χαρτί λύσης μίσθωσης

ή να ζητήσεις κάτι τέτοιο από τον ιδιοκτήτη του σπιτιού σε ΚΕΠ υπογεγραμμένο από τον ίδιο (βέβαια η ημερομηνία του ΚΕΠ θα είναι τωρινή οπότε )...

 

Αν έχεις κανένα υπάλληλο του ΚΕΠ ή μπατσούλη κολλητό να σου σφραγίσει με παλιά ημερομηνία θα ήταν καλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ΤΙ μπορεί να κάνει ο ιδιοκτήτης αν ο ενοικιαστής δεν πρόλαβε να πληρώσει εμπρόθεσμα το χαράτσι και αυτό ήρθε για να πληρωθεί στη ΔΟΥ του ιδιοκτήτη? Τι χρειάζεται να προσκομίσει εκτός από ... τα χρήματα? Κάποιους αριθμούς ειδοποιητηρίων πχ? Γιατί ενώ θέλω να το πληρώσω, ο λογιστής μου λέει ότι δε μπορώ χωρίς κάποιο χαρτί της ΔΕΗ του σπιτιού, που όμως δε μπορώ πια να το βρω από την πόλη μου (το σπίτι είναι σε άλλη πόλη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...

Δεν κανουν τιποτα στο ενα χιλιαρικο χρωσταο κ δεν παν στην εφορια, στην χειροτερη πας κατω κ βγαζεις το ΚΟΡΔΕΛΑΚΙ απ το ρολοι, παλιο τεχνικοσκηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...