Προς το περιεχόμενο

Μάρκες τσιγαρων


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Παίδες, αυτη την εποχή βρίσκομαι σε φάση αλλαγής μάρκας, τι μου προτείνετε; Ψάχνω για ένα πλούσιο σε γεύση τσιγάρο και όχι πολύ βαρύ. Μέχρι τώρα έκανα davidoff κλασικό.

 

Υ.Γ.: Ναι, το ξέρω ότι είναι προτιμότερο να το κοψω. Απλά ζητώ την άποψή σας!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες, αυτη την εποχή βρίσκομαι σε φάση αλλαγής μάρκας, τι μου προτείνετε; Ψάχνω για ένα πλούσιο σε γεύση τσιγάρο και όχι πολύ βαρύ. Μέχρι τώρα έκανα davidoff κλασικό.

 

ΙΕΡΟΣΥΛΕ. ΚΙΒΔΗΛΕ.

 

Για στριφτό το σκέφτεσαι; Επειδή λογικά με πιο μαλακό τσιγάρο, σίγουρα θα ξενερώσεις ύστερα από λίγο και θα ζητάς κάτι πιο βαρύ. Tα έχω περάσει και γω. Κάνω Davidoff αλλά επειδή με στριφτό οικονομικά βγαίνω καλύτερα, δοκίμασα Malboro Gold -σε στριφτό ε, όχι πακέτο-. Ε, ωραίο. Κράτησε κανένα μήνα, έκανα διάφορες δοκιμές και τελικά έχω καταλήξει σε Craven ο οποίος στα δύο πρώτα πακέτα με κούρασε αφάνταστα αλλά πλέον είναι ό,τι καλύτερο ύστερα από Davidoff^.

Επεξ/σία από giorgos147
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 

ΙΕΡΟΣΥΛΕ. ΚΙΒΔΗΛΕ.

 

Για στριφτό το σκέφτεσαι; Επειδή λογικά με πιο μαλακό τσιγάρο' date=' σίγουρα θα ξενερώσεις ύστερα από λίγο και θα ζητάς κάτι πιο βαρύ. Tα έχω περάσει και γω. Κάνω Davidoff αλλά επειδή με στριφτό οικονομικά βγαίνω καλύτερα, δοκίμασα Malboro Gold -σε στριφτό ε, όχι πακέτο-. Ε, ωραίο. Κράτησε κανένα μήνα, έκανα διάφορες δοκιμές και τελικά έχω καταλήξει σε Craven ο οποίος στα δύο πρώτα πακέτα με κούρασε αφάνταστα αλλά πλέον είναι ό,τι καλύτερο ύστερα από Davidoff^.[/quote']

 

Έχω κανει Marlboro gold καπνό και μου φάνηκε σαν να κάπνιζα σκουπίδια :Ρ Ο craven όμως είναι καλός από ότι έχω ακούσει!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Silk Cut μωβ, ίσως και να περιέχει τα ποιοτικότερα καπνά που θα βρείς στην ελληνική αγορά, χωρίς τεχνητά αρώματα και λοιπά πρόσθετα για το τσίμπιμα στον λαιμό. Άμα βαριέσαι το σκέτο Βιρτζίνια θα σου έλεγα να δοιμάσεις και Άσσο μαλακό που έχει και λίγα ανατολικά μέσα, παιζουν και παρτίδες ψιλοσκάρτες πάντως κατά καιρούς, δεν έχει σταθερη ποιότητα.

 

Αν υπάρχει γνωστός Ισπανια ή Ιταλία που είναι στις ίδιες τιμές οι καπνοί θα σου έλεγα να ρίξεις και μια ματιά στους Bali Turkish/Golden Shag και Pueblo. Προσοχή όμως, όταν διαπιστώσεις τι καπνοί υπάρχουν εκεί έξω μπορεί να μην θες να ξανακουμπίσεις τις κολώνιες που κυκλοφορούν στην Ελλάδα. :P

Επεξ/σία από Neurotic_Fest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω κανει Marlboro gold καπνό και μου φάνηκε σαν να κάπνιζα σκουπίδια :Ρ Ο craven όμως είναι καλός από ότι έχω ακούσει!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Όσο ήμουν με τον Malboro, περνούσαμε καλά. Τίμιος καπνός με μηδέν σκουπιδάκια. Γενικά, συμπαθητικός καπνός. Ο κάκιστος καπνός για μένα είναι ο Va Nelle. Στα 5 τσιγάρα έφυγε για χάρισμα και εγώ έφυγα από τη καφετέρια με πονόλαιμο και ότι άλλο μπορεί να σου δημιουργήσει ένας κακός καπνός στον λαιμό σου.

Κάνω craven αρκετά χρόνια.

 

Με φιλτράκι είναι αρκετά καλός. Πλούσια και γεμάτη τζούρα και γεύση.

 

Θα συμφωνήσω. Δε θα ξεχάσω βέβαια ποτέ το πρώτο τσιγάρο με craven καπνό. Τόσο γλυκιά γεύση, η οποία δυστυχώς δεν υπήρξε ξανά στα επόμενα τσιγάρα.

Επίσης, σε "γεμίζει" εύκολα και σπίτι μπορώ να μη κάνω για ώρες ολόκληρες. Από την άλλη, όταν είμαι για καφέ/ποτό κατεβαίνουν αβέρτα. Γενικώς, αν και βαρύς, δε κουράζει.

*Να ενημερώσω ότι πλέον είναι 20ρης και με πιο σκληρή συσκευασία.

Επεξ/σία από giorgos147
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω κανει Marlboro gold καπνό και μου φάνηκε σαν να κάπνιζα σκουπίδια :Ρ Ο craven όμως είναι καλός από ότι έχω ακούσει!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Δοκιμασε στριφτο,πιο γεματη γευση και θα σου ερθει φτηνοτερο,αλλα πλουσιο σε γευση και οχι πολυ βαρυ,ειναι λιγο δυσκολο.

 

Εγω αυτες τις μερες δοκιμαζω Drum λευκο και δεν ειναι ασχημο.

 

Εχει βγει και το Lucky Strike σε καπνο,αλλα ενω εχει ωραια γευση,με πειραζει στο λαιμο.

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε στριφτο,πιο γεματη γευση και θα σου ερθει φτηνοτερο,αλλα πλουσιο σε γευση και οχι πολυ βαρυ,ειναι λιγο δυσκολο.

 

Εγω αυτες τις μερες δοκιμαζω Drum λευκο και δεν ειναι ασχημο.

 

Εχει βγει και το Lucky Strike σε καπνο,αλλα ενω εχει ωραια γευση,με πειραζει στο λαιμο.

 

Ε μα στριφτό λέει βρε Benign ότι δοκίμασε.

 

Όπως είπα σε άλλο θέμα, ο Lucky Strike καπνός απλά δεν... Ένα δοκίμασα και ήταν πίκρα σκέτη. Δε κατέβαινε. Από την άλλη, το πακέτο είναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τι έχετε να πείτε για τον καπνό camel και τον golden Virginia?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα απο χρονια craven, το γυρισα στον van nelle γιατι ο λαιμος μου ηταν απαλευτος.

Θυμιζει craven αλλα λιγο πιο ελαφρυς με μονο ελλατωμα τα πολλα σκουπιδακια σε σχεση με τον πρωτο.

Πλεον τον βρισκω σε πακετο των 20g με 3.5e .

 

Ο χειροτερος καπνος ever για μενα ειναι ο marlboro.

Καλυτερα να καπνισω τα φυλλα απο το πατωμα παρα αυτο το χαλι.

 

Οσες φορες και αν γυρισα σε εργοστασιακα τσιγαρα για χ-ψ λογους, δεν αντεχα για μεγαλο διαστημα.

Απο τα εργοστασιακα προτιμω πλεον karelia χρυση κασετινα και gauloises κοκκινο.

 

Καμια σχεση ομως με την ελευθερια που σου προσφερει το στριφτο.

Καπνιζεις οση ωρα θες χωρις να καιγεται μεχρι το φιλτρακι αν το αφησεις (εκτος και αν κανεις πρασινα/κοκκινα χαρτακια).

 

Εδω ενα blog με κριτικες τσιγαρων.

Επεξ/σία από sistah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O καινούργιος Marlboro καπνός είναι o ποιοτικότερος και καλύτερος καπνός της ελληνικής αγοράς

Το παραδέχεται και o τύπος στο site που έδωσες o οποίος είναι πολύ πολύ πολύ ψαγμενος στο θέμα τσιγάρα...(και 100αδες άλλοι αναγνώστες του)

Συγκεκριμένα λέει "   Τον νεο Marlboro,τον θεωρω την καλυτερη κυκλοφορια των τελευταιων 5 ετων μετα το οντως εξαιρετικο George Karelias Excellence και τον δευτερο καλυτερο καπνο που εχω καπνισει μετα το Bali Turkish Shag"

http://cigaretteloversreviews.blogspot.gr/2011/10/marlboro.html?m=1

Μάλλον θα δοκίμασες τον παλιό Marlboro

Επεξ/σία από Federer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καπνιζεις οση ωρα θες χωρις να καιγεται μεχρι το φιλτρακι αν το αφησεις (εκτος και αν κανεις πρασινα/κοκκινα χαρτακια).

 

Μπα, ειδικά με ένα τασάκι σαν το παρακάτω, είσαι μια χαρά. Τέτοιο παίζει σε μένα και μου σπάει τ'αυτά μου κάθε φορά διότι αν μείνει τσιγάρο για 10'' εκεί μέσα, το σβήνει.

 

 

0112m0.jpg

 

Επεξ/σία από giorgos147
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απεχω ενα 1,5 χρονο κοντα απο το καπνισμα,ημουν 8 χρονακια γεματα καπνιστης,ακομα στον υπνο μερικες φορες βλεπω οτι καπνιζω....

 

old horborn κιτρινος......μεγαλη υποθεση....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα απο χρονια craven, το γυρισα στον van nelle γιατι ο λαιμος μου ηταν απαλευτος.

Θυμιζει craven αλλα λιγο πιο ελαφρυς με μονο ελλατωμα τα πολλα σκουπιδακια σε σχεση με τον πρωτο.

Πλεον τον βρισκω σε πακετο των 20g με 3.5e .

 

Ο χειροτερος καπνος ever για μενα ειναι ο marlboro.

Καλυτερα να καπνισω τα φυλλα απο το πατωμα παρα αυτο το χαλι.

 

Οσες φορες και αν γυρισα σε εργοστασιακα τσιγαρα για χ-ψ λογους, δεν αντεχα για μεγαλο διαστημα.

Απο τα εργοστασιακα προτιμω πλεον karelia χρυση κασετινα και gauloises κοκκινο.

 

Καμια σχεση ομως με την ελευθερια που σου προσφερει το στριφτο.

Καπνιζεις οση ωρα θες χωρις να καιγεται μεχρι το φιλτρακι αν το αφησεις (εκτος και αν κανεις πρασινα/κοκκινα χαρτακια).

 

Εδω ενα blog με κριτικες τσιγαρων.

 

Ωραίος φίλε. Το blog που παράθεσες πολύ καλό :-D

 

Διαβάζοντας το έπεσα πάνω σε αυτόν τον καπνό και είδα πολύ καλές κριτικές

http://2.bp.blogspot...iasandsons1.jpg

Κυκλοφορεί ακόμα να υποθέσω? Έχει δοκιμάσει κανένας σας?

 

Edit : Τωρα που ξαναβλέπω την photo...μήπως δεν είναι καπνός? :X

Επεξ/σία από TheOneGandalf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...