Προς το περιεχόμενο

θελω να στειλω αρχεια με bluetooth στο κινητο μου τι να κανω;


cicek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aγορασα αυτο http://www.cosmodata.gr/product/150342/bluetooth-mini-dongle-cmp-bluekey-konig

 

αλλα οταν παω να κανω αποστολη ενος αρχειου στο κινητο λεει:

 

Η μεταφορά αρχείων απέτυχε γιατί ο υπολογιστής ή η συσκευή Bluetooth που τα δέχεται δεν αποκρίθηκε.

 

Εάν στείλατε το αρχείο σε έναν άλλο υπολογιστή, αυτός ο υπολογιστής πρέπει να εκτελεί τον "Οδηγό μεταφοράς αρχείων μέσω Bluetooth". Εάν στείλατε το αρχείο σε μια συσκευή Bluetooth, βεβαιωθείτε ότι έχετε εγκαταστήσει το προφίλ OBEX File Push.

τι να κανω ; :unsure: :fear: :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Α) Πια είναι η συσκευή που έχεις ?

Β) τρέξε το win update μήπως εγκαταστήσει αυτό τους σωστούς drivers

Γ) βρες τον καταστκευαστη (στην συσκευασία) κ κατέβασε τους τελευταίους οδηγούς για την συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το htc titan πηγα στι σελιδα της htc για να βρω οδηγο εγκαταστασης συσκευης αλλα δεν βρηκα τιποτα, εχω κανει update στον υπολογιστη χτες βραδυ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ μπες στην σελίδα του κατασκευαστή bluetooth και κοίταξε εκεί για τους τελευταίους οδηγούς.

Μετά απο αυτό κατάργησε την ζευγαροποιηση που έχεις κάνει κ ξανακαντην από την αρχή.

Επεξ/σία από MoviemakerGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα εδω http://www.konigelectronic.com/en_us/55855375 κατεβασα το τελευταιο driver και βγηκε ενα αρχειο zip , ο,τι βρηκα σε exe το εκτελεσα.τζιφως ομως. Αυτο που λεει OBEX File Push που χρησιμευει; Εχω και αλλο ενα κινητο και σε αυτο στελνει κανονικα :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νομιζω το εχω κανει ηδη αυτο, κατσε να ξαναδω

 

αυτο εδω μου βγαζει

Modify ( allows users to change the way features are installed )

 

Repair(repairs errors in the most recent installation state, fixing missing or corrupt files)

 

Remove(removes Bluetooth OBEX file Transfer from your computer)

 

To 2 πατησα καλα εκανα;

Επεξ/σία από cicek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έκανες,αλλά το θέμα είναι πότε το είχες χρησιμοποιήσει πάλι αυτό κ μήπως αυτό δεν σου επιτρέπει τώρα την αποστολή.. Εγω στην θεση σου θα τα έβγαζα ολα θα τα έκανα unistall κ θα ξεκινούσα απο την αρχη,επίσης αυτο το πρόγραμμα γράφει με σημείωση στην σελιδα του ποιους ανταπτορες δεν υποστηρίζει μηπως είσαι μεσα σ'αυτους ? Σε αυτα τα προβλήματα παίζει ρολο ακόμα και η αλληλουχία που κανεις τις κινήσεις σου και οταν δεν δουλέψουν ολα απο την αρχη κ απροβλημάτιστα,μετα ειναι λιγο μπλέξιμο κ δυσκολο να βοηθήσεις μεσα απο ενα φορουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα κατεβασα το Bluesoleil και συνδεεται κανονικα η συσκευη μου με τον υπολογιστη...οταν ομως παταω αποστολη αρχειου λεει επιλεξτε συσκευη και εκει δεν εμφανιζει καμια .

τι να βγαλω; να κανω απεγκατασταση το Bluetooth ?

 

παντως αυτο που φταιει ειναι το bluetooth dongle ,οχι το κινητο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ελέγξει διεξοδικά τις ρυθμίσεις της συσκευής σου γύρω απο την αποδοχή αρχείων μέσω Bt ? αφου λειτουργεί με το αλλο τηλέφωνο δεν δείχνει να εχει πρόβλημα το bt.. η είναι θέμα ρυθμίσεων η ασυμβατότητα με αυτό το "εξελιγμένο πρωτόκολλο.. "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως στο κινητό σου είναι κλειδωμένα τα bluetooth όπως και στο iphone? Νομίζω ότι κάτι τέτοιο παίζει, δηλαδή μπορείς να χρησιμοποιήσεις το bluetooth μόνο για να συνδέσεις handsfree.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο Titan έχεις; Αν είναι το τελευταίο με λειτουργικό Windows Phone 7.5, δεν υποστηρίζει μεταφορά αρχείων μέσω bt. Αν είναι το παλιό με Windows Mobile 6.x, δεν εδώ ιδέα τι μπορεί να φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...