Προς το περιεχόμενο

Ψύξη στην πλάτη


traganeus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μερικές μέρες που νιώθω ένα σαν μούδιασμα, σαν να τσιτώνονται οι μυς στην πλάτη μου αριστερά. Πήγα σε παθολόγο και μου είπε οτι είναι ψύξη και δεν είναι κάτι απο εσωτερικά όργανα. Μου έγραψε και norgesic έχω 2 μέρες που τα παίρνω.

 

Ξέρετε περίπου πόσο διαρκεί? Το έχω καμια βδομάδα, δεν είναι συνέχεια αυτή η ενόχληση, με πιάνει μια στο τόσο και για λίγα δευτερόλεπτα. Αμα τελειώσω την θεραπεία και συνεχιστεί θα ξαναπάω να δώ. Αλλα θέλω καμια εμπειρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες εμπειρία έ;

 

Πάνω απο 6-7 χρόνια με ταλαιπωρεί εμένα. Με το παραμικρό με πιάνει και με ρημάζει. Μόνο με φυσικοθεραπείες φεύγει, αλλά θελει εφόρου ζωής. Κανεις ενα κυκλο, περνάει, μετά απο κάποιο καιρό επανέρχεται.

 

Φαντάζομαι βέβαια πως η δική μου περίπτωση ειναι ζόρικη και μόνιμη, δεν ειναι ολες οι ψύξεις έτσι. Το νορτζεζικ που σου γραψε ειναι μυοχαλαρωτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μου είχε συμβεί μετά απο ένα βράδυ που κοιμήθηκα σε ράτζο και ανεμιστήρα όλο το βράδυ να χτυπάει πάνω μου. Με το μυοχαλαρωτικό μου είπε οτι θα ξεμαγκώσουν οι μυς (δεν το είπε ετσι ακριβώς, αλλα αυτό εννοούσε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ψύξη μπορεί να κρατήσει από μήνες μέχρι χρόνια, δεν υπάρχει κάτι στάνταρ.

Εμένα με είχε πιάσει στον αυχένα και με χτυπούσε ο πόνος στο πίσω μέρος του κεφαλιού. Κανά χρόνο αν θυμάμαι καλά με είχε κρατήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...