Προς το περιεχόμενο

Windows 7 προβλημα στα παιχνιδια!


D1gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας σε ολους. Εχω ενα προβλημα με τα windows 7 τωρα τελευταια και δεν μπορω να τρεξω κανενα παιχνιδι μετα απο το install! Ουτε καποιο μηνυμα βγαζει η καποιο λαθος . Εκτος απο καποια dll που ενδεχομενως να λυπουν. Ενταξει αυτα τα κατεβαζω και τα περναω στον φακελο του παιχνιδιου. Αλλα και παλι δεν βλεπω φως. Καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει?

 

Το pc μου εχει : i7 cpu 950 3.07ghz

ram 6 gb

nvidia 480 gtx

mobo gigabyte x58

osz ssd 120gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας σε ολους. Εχω ενα προβλημα με τα windows 7 τωρα τελευταια και δεν μπορω να τρεξω κανενα παιχνιδι μετα απο το install! Ουτε καποιο μηνυμα βγαζει η καποιο λαθος . Εκτος απο καποια dll που ενδεχομενως να λυπουν. Ενταξει αυτα τα κατεβαζω και τα περναω στον φακελο του παιχνιδιου. Αλλα και παλι δεν βλεπω φως. Καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει?

 

Το pc μου εχει : i7 cpu 950 3.07ghz

ram 6 gb

nvidia 480 gtx

mobo gigabyte x58

osz ssd 120gb

 

Γίνε λίγο ποίο σαφής και πες μερικά παραδείγματα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω εγκατατασταση το παιχνιδι πχ το borderlands η το Max Payne 3 και αφου τελειωσει η εγκατατασταση και παω να τα τρεξω δεν ξεκινανε. Εγκαθιστω φυσικα και τα direct x του καθε παιχνιδιου.

 

Εχω εχω εγκατεστιμενο το FSX και το F1 2012. Mονο αυτα παιζουνε. Οτι αλλο εχω βαλει δεν παιζει με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή βάλε directx 9 june 2010 (http://www.microsoft...ls.aspx?id=8109). Το χρειάζονται πολλά παιχνίδια και δεν περιλαμβάνεται στα 7άρια.

 

Μετά, πες μας ένα συγκεκριμένο παιχνίδι που έχεις πρόβλημα. Το nocd το περνάς; Δοκίμασες να απενεργοποιήσεις προσωρινά το antivirus;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To directx 9 που λες το περναω μεσα στο φακελο του παιχνιδιου η γενικα σε εναν φακελο των WIn?

To nocd το περναω. Απενεργοποιησα και το antivirius αλλα δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάνεις απλά εγκατάσταση. Ότι χρειαστεί το κάνει μόνο του. Επίσης ίσως χρειαστείς vc++ redist και vb redist.

Δοκίμασες να τρέξεις το παιχνίδι με δεξί κλικ->Εκτέλεση ως διαχειριστής; Ποιο av έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκιμασα και αυτο με δεξι κλικ αλλα και παλι τιποτα. Το avast εχω .

Εβαλα το prototype 2 και παιζει.

Αρα κατι θα παιζει με τα παιχνιδια μαλλον. Ή κατι δεν παει καλα με την εγκατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...