Προς το περιεχόμενο

Σταθεροποιητης τασης


calico

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι να παρω εναν σταθεροποιητη τασης αλλα δεν ξερω απο ποιοτητα κατασκευης και αποδοση.

Προοριζεται για πλυντηριο ρουχων γιατι αυτο που ειχα καηκε απο υπερταση ή υποταση ή κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν θα μπορέσεις να βρεις εύκολα, γιατί το πλυντήριο λόγω αντίστασης που θερμαίνει το νερό θα καταναλώνει 4KW +

ίσος μία προστασία από υπέρταση να βοηθούσε αλλά πάλι θα θες για 20 Αμπερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν θα μπορέσεις να βρεις εύκολα, γιατί το πλυντήριο λόγω αντίστασης που θερμαίνει το νερό θα καταναλώνει 4KW +

ίσος μία προστασία από υπέρταση να βοηθούσε αλλά πάλι θα θες για 20 Αμπερ

τα αμπερ μετρανε ενταση οχι ταση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που εννοούσα είναι ότι δεν υπάρχουν πολλά πολυπριζα προστασίας για τόσα πολλά αμπερ

ίσος βρεις μία καλή λύση σε κατάστημα ηλεκτρολογικών, ξέρω ότι υπάρχει προστασία απο υπέρταση και κεραυνό που μπαίνει κεντρικά στον ηλεκτρολογικό πίνακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να παρω εναν σταθεροποιητη τασης αλλα δεν ξερω απο ποιοτητα κατασκευης και αποδοση.

Προοριζεται για πλυντηριο ρουχων γιατι αυτο που ειχα καηκε απο υπερταση ή υποταση ή κατι τετοιο.

 

Με την ίδια λογική πρέπει να τοποθετήσεις σε όλες τις ηλεκτρικές σου συσκευές σταθεροποιητή τάσης .

Μπορείς να μάθεις με σιγουριά από τι κάηκε το πλυντήριο σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.clevermar....asp?ITMID=1053

 

http://www.texnologi...temcats&ID=6442

 

Κατι τετοιο μαλλον πρεπει να παρω?

Επεξ/σία από calico
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ένα από αυτά πιστεύω ότι θα σου έκανε δουλειά. Τώρα ανάλογα τα watt του πληντηριού σου διαλέγεις και πόσα VA θες τον σταθεροποιητή, τα Watt αναγράφονται πάνω σε ένα καρτελάκι που θα έχει το πληντηριό σου κολλημένο ή και στα χαρτιά του.

Σχετικά με την σχέση watt - VA όταν πρόκειτε για την αντίσταση που θερμένει το νερό είναι 1 προς 1 και για τον κινητήρα είναι:

VA=watt/(συντελεστής ισχύος) τoν συντελεστή υπολογισέ τον στα 0,8.

Αν το αποτέλεσμα σου βγαίνει κοντά στα 5000VA τότε πάρε τον 8000

 

Αυτή είναι η γνώμη μου μπορεί και να κάνω και κάποιο λάθος αν κάποιος άλλος επίσεις γνωρίζει ας βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...