Προς το περιεχόμενο

Dropbox


fcmykonos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

έχω ένα λογαριασμό στα dropbox και θα ηθελα καποιες πληροφοριες εαν γνωριζετε γιατι εχω μπερδευτει καπως.

Εχω 4 υπολογιστες στους οποιους εχω κατεβασει την εφαρμογη dropbox και εχω βαλει τα στοιχεια του λογαριασμου μου. Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να κατεβουν ολα τα αρχεια που ειχα στον πρωτο υπολογιστη μεσα στο φακελο dropbox.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης: εαν χαλασουν και οι 4 σκληροι τα αρχεια χανονται η παραμενουν online? Γιατι σε καποιο test που εκανα οταν τα εσβησα απο τον εναν σκληρο χαθηκαν απο παντου ακομα και απο το online συστημα του dropbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως το λες, "τα έσβησες". Έδωσες εντολή δηλαδή στο cloud να διαγράψει τα αρχεία. Οπότε, ακόμα και να καούν και οι 4 δίσκοι, τα αρχεία θα υπάρχουν online και θα ξανακατέβουν στον..... 5ο δίσκο όταν τον συνδέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αρχεία αυτα καθε φορα που μπαίνεις στον λογαριασμό σου απο καποιο υπολογιστή συγχρονίζουν, αν για κάποιο λόγο σβήσεις ολα τα αρχεία απο ενα υπολογιστή και συγχρονίσεις και τους υπολοίπους προφανώς θα τα χάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν είναι της Microsoft το Dropbox. Η MS έχει το Skydrive:

http://windows.microsoft.com/el-GR/skydrive/download

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα με λιγα λογια ειναι κατι εντελως αχρηστο. Εγω ηθελα κατι με το οποιο να υπαρχει ΠΑΝΤΑ online εκτος αν του πω εγω να το σβησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα με λιγα λογια ειναι κατι εντελως αχρηστο. Εγω ηθελα κατι με το οποιο να υπαρχει ΠΑΝΤΑ online εκτος αν του πω εγω να το σβησει

 

ακομα κ καταλαθος να το σβησεις μπαινεις στο dropbox.com Και εχει καδο ανακυκλωσης για περιορισμενο χρονικο διαστημα ωστε να επαναφερεις αρχεια που εσβησες.

 

η λειτουργια του dropbox ειναι να εχεις μαζι σου αρχεια απ οτι να κουβαλας flash sticks hdd's etc.

ποιος ο λογος να ειναι κατι ΠΑΝΤΑ online εφοσον το εχεις σβησει; αλλωστε πως θα σου μετραει και τον διαθεσιμο χωρο;

αν εχεις τετοιο θεμα κανε 2-3 λογαριασμους τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γεια σας.

 

Πριν λίγες μέρες τα παιδιά της σχολής μου κάνανε ένα λογαριασμό dropbox και βάλανε κάτι αρχεία εκεί μέσα. Δεν είχα ιδέα εγώ από dropbox και έτσι μπήκα και το κατέβασα κανονικά. Έβαλα τα στοιχεία μου κτλπ αλλά βλέπω ότι δεν έχει κανένα αρχείο μέσα.

 

Στα email μου μου έστειλαν και το email της σχολής όπως και το password και ένα invite νομίζω. Θα πρέπει να κάνω login με αυτά τα στοιχεία για να πάρω και εγώ τα αρχεία;;;;;

 

γιατί εγώ κατάλαβα ότι πρέπει να μπω με το δικό μου λογαριασμό και αφού δέχτηκα το invite που μου έκαναν από τη σχολή θα ήταν ok αλλά τα αρχεία δεν τα βλέπω πουθενά.... όποιος ξέρει να απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...