Προς το περιεχόμενο

Facebook και ασφαλεια


JoannaKloykloy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας κατι περιεργο που συνεβει σημερα σε μια φιλη μου. Καποιος πενταψηφιος αριθμος της εστειλε μηνυμα στο κινητο γραφοντας "Ο κωδικος σου ειναι ο ταδε" το αγνοει. Αποψε της ερχεται παλι μηνυμα στο κινητο απο τον ιδιο πενταψηφιο αριθμο που της εγραφε "Ψευδωνυμο ΜΜ5 Σε βρηκα απο το facebook τι ψαχνεις εδω και τι ακριβως ζητας. :wacko: Βεβαια εκτος απο αυτη εχω φρικαρει και εγω σαν κατοχος λογαριασμου στο facebook. Τι μπορει να ειναι αυτο? Υπαρχει περιπτωση να της εχουν κλεψει τον λογαριασμο? :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας κατι περιεργο που συνεβει σημερα σε μια φιλη μου. Καποιος πενταψηφιος αριθμος της εστειλε μηνυμα στο κινητο γραφοντας "Ο κωδικος σου ειναι ο ταδε" το αγνοει. Αποψε της ερχεται παλι μηνυμα στο κινητο απο τον ιδιο πενταψηφιο αριθμο που της εγραφε "Ψευδωνυμο ΜΜ5 Σε βρηκα απο το facebook τι ψαχνεις εδω και τι ακριβως ζητας. :wacko: Βεβαια εκτος απο αυτη εχω φρικαρει και εγω σαν κατοχος λογαριασμου στο facebook. Τι μπορει να ειναι αυτο? Υπαρχει περιπτωση να της εχουν κλεψει τον λογαριασμο? :blink:

 

Ας Αλαξει κωδικο.. αν ο κωδικος που αναφερει το SMS ειναι σωστος ..

Ας κανει μια αλλαγη κοδικου (ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ) ας δει αν εχει κανα mallware στο pc της η κανενα προγραμμα καταγραφης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας Αλαξει κωδικο.. αν ο κωδικος που αναφερει το SMS ειναι σωστος ..

Ας κανει μια αλλαγη κοδικου (ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ) ας δει αν εχει κανα mallware στο pc της η κανενα προγραμμα καταγραφης.

 

και πως μπορει να δει αν εχει καποιο προγραμμα καταγραφης? ειναι ασφαλες να εχεις τον αριθμο του κινητου σου σε περιπτωση που σου κλεψουν τον κωδικο? Για παραδειγμα οταν μου ειχαν κλεψει τον κωδικο και πηγα να μπω και δεν μπορουσα μου ηρθε μηνυμα στο κινητο με κωδικο επιβεβαιωσης και ετσι ξαναμπηκα και τον αλλαξα.Οχι ο κωδικος που της ηρθε στο κινητο ηταν εντελως ασχετος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πως μπορει να δει αν εχει καποιο προγραμμα καταγραφης? ειναι ασφαλες να εχεις τον αριθμο του κινητου σου σε περιπτωση που σου κλεψουν τον κωδικο? Για παραδειγμα οταν μου ειχαν κλεψει τον κωδικο και πηγα να μπω και δεν μπορουσα μου ηρθε μηνυμα στο κινητο με κωδικο επιβεβαιωσης και ετσι ξαναμπηκα και τον αλλαξα.Οχι ο κωδικος που της ηρθε στο κινητο ηταν εντελως ασχετος

 

 

1)Κανει ενα scan με το MALWAREBYTES ( http://www.malwarebytes.org/ )

2)Βλεπει τι προγραμματα ξεκινουν και τρεχουν κατα την εναρξη

3)Ναι ειναι ασφαλες να βαλεις το κηνιτο σου

4)Αν ειναι τελειος ασχετος ο κωδικος δεν υπαρχει λογος ανισιχιας.. καποιος πηγε να την ψαροσει απλα. Αγνόησε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Κανει ενα scan με το MALWAREBYTES ( http://www.malwarebytes.org/ )

2)Βλεπει τι προγραμματα ξεκινουν και τρεχουν κατα την εναρξη

3)Ναι ειναι ασφαλες να βαλεις το κηνιτο σου

4)Αν ειναι τελειος ασχετος ο κωδικος δεν υπαρχει λογος ανισιχιας.. καποιος πηγε να την ψαροσει απλα. Αγνόησε το

 

 

ευχαριστω παρα πολυ! αυτο το προγραμματακι φαινεται καλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω ένα προβλημα με τον λογαριασμό μου.Ξέχασα τον κωδικό και για να τον επαναφέρω ζήτησε 3 φίλους μου στους οποίους θα σταλεί ένας κωδικός.Καταλάθος επέλεξα έναν που δεν χρησιμοποιει πια τον λογαριασμο του και μου λείπει ο ένας κωδικος.Τι μπορώ να κάνω ? Τουλάχιστον αν γίνεται να κλείσω τελείως τον παλιό και να κάνω καινούργιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τo μηνυμα δεν εχει καμια σχεση με τo Facebook !

Στελνoυν SMS σε τυχαιoυς αριθμoυς κινητων διαφoρες παπαριες ευελπιστωντας να απαντησεις....

Αν απαντησεις ειναι και απoδoχη σε εισερχoμενα SMS υψιλης χρεωσης.... ΠΡOΣOΧΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχει κάποια σχέση το πρόβλημα με κάποιο μήνυμα

Δικο μου λαθος που δεν εκανα παραθεση.

Η απαντηση μoυ αφoρα τo πρωτo πoστ με την αναφoρα στo sms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...