Προς το περιεχόμενο

Αγορα Μπασκετας


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει κανεις να μου προτεινει καποια καλη μπασκετ σε νορμαλ τιμη που θελω να παρω για το εξοχικο μου? Θελω ετοιμη με βαση και ταμπλο, οχι απλα το στεφανι που να καρφωνεται σε τοιχο.

 

Με μια προχειρη αναζητηση βλεπω οτι ξεκινανε στα 200 ευρω, αλλα τις βρισκω λιγο πλαστικουρες και No-name. Το χει ψαξει κανεις να μου πει αν εως 300 ευρω υπαρχει καποια καλη επιλογη? Δεν θελω να ειναι τελειως τις πλακες να κουνιεται, να την παιρνει οα ερας, να ειναι ατσουμπαλη, κτλ. αν καποιος γνωριζει ας μου πει μια γνωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αποκλειω να βρεις κατι ποιοτικό σε αυτά τα λεφτά. Ισως ειναι καλύτερα να πας σε σιδερά για να σου φτιάξει τον κορμό με σιδερα ή ακομα καλύτερα να φτιάξετε μια κολονίτσα και μετά να παρεις ταμπλό και ποιοτικό στεφάνι. Ενα καλό στεφάνι μονο θα σου στοιχίσει 100-150 ευρώ. Εγω την εντύπωση ότι ακομα και κατι τέτοιοhttp://www.megafitness.gr/el/?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=290&Itemid= (ασε που πρέπει να τη βαλεις και σε βαση 35 ποντων για να εχει κανονικό υψος) πέρα απο το οτι παιζει να χαλάσει πολύ γρήγορα, να σπάσει το στεφάνι ας πουμε, δεν θα σου αφηνει καλή αισθηση όταν παιζεις λόγω ποιοτητας υλικών. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε γμτ και εγω αυτο πιστευω. Για κατι ποιοτικο για ποσα λεφτα μιλαμε? Ας πουμε απο τα παρακατς ετοιμα, μονο αυτο αξιζει?

 

http://www.bestprice.gr/cat/5682/baskets

 

http://www.megafitness.gr/el/?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=626&Itemid=&ref=bestprice.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω και πολυ :( Δες και στο σκρουτζ για τιμές, αλλά εγω αν επαιρνα κατι "φθηνο" θα το δοκιμαζα πρώτα απο κοντα, κριμα να δώσεις τόσα λεφτά και να ειναι μουφα αυτο που θα παρεις.

 

Απο παλιοτερη εμπειρία παντως μπορω να πω, ότι 2 στεφάνια κοντα στα 50-60 ευρώ με σημερινες τιμες που ειχαμε παρει και στερεώσει σε τοιχο κάποια στιγμή έσπασαν είτε επειδή δεν αντεχαν σε κραδασμούς απο τα πολλά σουτ είτε λόγω κακης ποιοτητας υλικού, ουτε συζητηση για κάρφωμα.

Καποτε ειχαμε βαλει στεφάνι σε μια μεταλική πλακα σαν ταμπλό, καλή σαν ιδέα γιατι δεν ακουμπούσε στον τοίχο, αλλά το ταμπλό ήταν μουφα πέρα απο παρα πολύ θόρυβο δεν ειχε την ιδια απορρόφηση που έχει ενα κανονικό ταμπλό, οποτε όταν σουταρες με ταμπλό η μπαλα δεν πήγαινε πάντα εκεί που ήθελες.

 

Θα σου πρότεινα παντως να δώσεις μεγαλύτερη σημασία από ολα σε ενα καλό στεφάνι, αν ειναι δυνατον και επαγγελματικό και μετά στα υπόλοιπα. Ενημέρωσε παντως αν κανεις καποια αγορα για να ξέρουμε τι παιζει στην αγορα :)

 

Μπασκετες σαν αυτες στο 2ο λινκ υπάρχουν στο ιντερσπορτ, μπορεις να κανεις εκει μια δοκιμη για να δεις ποιοτητα υλικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως γνωριζεις τιμη για ταμπλο σκετο, ωστε βαση και στεφανι να τα αναλαβει σιδερας? Ενα καλο ταμπλο (plexiglass δεν ειναι λογικα) απο μονο του κανει πανω απο 100-200 αραγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα σκεφτομαι να παρω αυτη ετσι και μας κανουνε καλυτερη τιμη. Λογικα θα ειναι ακριβως σαν αυτες που εχουν και τα χολεια.

 

http://www.sportstore.gr/product_info.php?cPath=1711_1986&products_id=3213

 

Ενταξει δεν ειναι φορητη, αλλα λογικα θα ειναι καλυτερη απο ολες τις φορητες οπως πχ αυτη την Spalding των 800.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχνα την ποιοτητα υλικων. Αυτο που σ ενδιαφερει πρωτιστως, ειναι το ταμπλο να εχει αποσταση απο τη βαση της μπασκετας. Αλλιως κινδυνευεις με σοβαρο τραυματισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...