Προς το περιεχόμενο

Router ZTE ZXHN H108NS από ΟΤΕ


toni50

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μεταφέρομαι στον ΟΤΕ και σήμερα μου δώσανε το ρουτεράκι που έβαλα στον τίτλο,έχω 2 ακόμη από την συγκεκριμένη εταιρία (πιο παλιά μοντέλα φυσικά) και η εμπειρία μου μαζί τους είναι αρκετά κακή.Ήλπιζα ότι θα δίνανε κάτι καλύτερο αλλά δυστυχώς λογάριαζα χωρίς τον ξενοδόχο! χαχα

 

Θα ήθελα να μου πούνε όσοι το έχουν την εμπειρία τους μαζί τους και γενικές εντυπώσεις και εάν παίζει το σενάριο να δώσουν τίποτα καλύτερο εάν το πάω πίσω (που δεν νομίζω).Το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι έχει θύρα usb από πίσω.

 

Εάν είναι πράγματι ότι να ναι θα άξιζε να πάω στην αγορά ενός καινούργιου σε σχετικά χαμηλό κόστος που να είναι αξιόλογο φυσικά με κόστος 50 ευρώ ας πούμε.

 

Ευχαριστώ B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

α. το να σου πει καποιος την γνωμη του ειναι παντα σχετικο για τους παρακατω λογους.εσυ μπορει να θες καλο wireless και να μην τα παει καλα σε αυτο το κομματι ενω καποιος αλλος να μην θελει το wireless πχ .καποιος μπορει να εχει χαλια γραμμη και να κανει αποσυνδεσεις το συγκεκριμενο και εσυ να εχεις καλη γραμμη και να μην εχεις δει ποτε αυτο το θεμα.οποτε δοκιμασε το εσυ να δεις αν σε καλυπτει.και ναι με 50 ευρω βρισκεις καλυτερα.πχ vigor 2700,netgear dgn1000,netgeard dng2200(βγαινει λιγο πιο ακριβο).γενικα zte ειναι δωρεαν ειναι μην περιμενεις πολλα.καλα οτι εχει usb θυρα δεν λεεικαι πολλα.να το πας πισω και να στο αλλαξουν χλωμο γιατι δεν ξερω αν θα το δεχτουν β.δεν ξερω αν εχουν κατι αλλο καλυτερο να σου δωσουν και γ.δεν ξερω αν στο χαριζουν η ειναι με χρησηδανειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wireless εχει καλο γιατι υποστηριζει το N προτυπο και βγαζει δυνατο σημα. τωρα για τα αλλα θα σου πω απο διαφορα τεστς κλειδωνα κατατι χαμηλοτερα απο αλλα routers (linksys, ενα gigabyte με broadcom chip που εχω και απο το vdsl2 router του οτε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μεταφέρομαι στον ΟΤΕ και σήμερα μου δώσανε το ρουτεράκι που έβαλα στον τίτλο,έχω 2 ακόμη από την συγκεκριμένη εταιρία (πιο παλιά μοντέλα φυσικά) και η εμπειρία μου μαζί τους είναι αρκετά κακή.Ήλπιζα ότι θα δίνανε κάτι καλύτερο αλλά δυστυχώς λογάριαζα χωρίς τον ξενοδόχο! χαχα

 

 

λογικα τα παλιοτερα routers που εχεις θα κλειδωνουν καλυτερα απο το zte το συγκεκριμενο. οποτε μπορεις να κανεις αυτο που λεει ο πουλινος. να το κανεις bridge και να εχεις το wifi απο το ZTE και το νετ απο τα παλια σου. κανε ενα τεστ στο ποσο κλειδωνεις με το καθενα, μετα κοιτα και τις μπαρες του σηματος και διαλεξε το καταλληλο configuration

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα κατι που ξεχασα να πω.δεν μας νοιαζει μονο το ποσο συγχρονιζει αλλα να ειναι και σταθερο.τι να το κανεις πχ να συγχρονιζει ενα mbit παραπανω αν ειναι να κανεις αποσυνδεσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Πάντως είναι καλό router από άποψη σταθερότητας συγχρονισμού.

Μια φορά έχει κολλήσει μέσα στις 30 ημέρες που το χρησιμοποιώ 24/7, όπου χρειάστηκε να το κλείσω για 30' και επανήλθε (δεν μπορούσε να πάρει IP, κόκκινο led).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Καλησπέρα ,

έχω και εγώ το ίδιο ρουτερ και θα ήθελα να ρωτήσω αν μέσο της θύρας usb που έχει θα μπορούσα να κάνω το usb κάτι σαν file server !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...