Προς το περιεχόμενο

Προβλημα σκληρου δισκου


uric

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω οι εικόνες μιλούν από μόνες τους. Δε χρειάζεται να σου πω πως ο δίσκος είναι πρακτικά άχρηστος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οι εικόνες μιλούν από μόνες τους. Δε χρειάζεται να σου πω πως ο δίσκος είναι πρακτικά άχρηστος...

σε περιπτωση που σωσω οτι αρχεια θελω στον αλλον μου δισκο,υπαρχει καμια πιθανοτητα να κανει ζημια? θελω να πω μηπως υπαρχει κανας ιος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπάρχει ιός είναι στο χέρι σου να τον εντοπίσεις.

Πρέπει άμεσα να πάρεις το αντίγραφο ασφαλείας σου και κατόπιν να το σκανάρεις για κακόβουλο λογισμικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπάρχει ιός είναι στο χέρι σου να τον εντοπίσεις.

Πρέπει άμεσα να πάρεις το αντίγραφο ασφαλείας σου και κατόπιν να το σκανάρεις για κακόβουλο λογισμικό.

Ok.Σε ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε περιπτωση που σωσω οτι αρχεια θελω στον αλλον μου δισκο,υπαρχει καμια πιθανοτητα να κανει ζημια? θελω να πω μηπως υπαρχει κανας ιος? 

 

...αν η απορία σου πάντως έχει να κάνει με την κατάσταση του εν λόγω (προβληματικού) δίσκου - δηλαδή αν αναρωτιέσαι μπας και "ιός" "την έκανε τη ζημιά στον δίσκο" (άρα και φοβάσαι μην πάθει κάτι σχετικό και ο άλλος), η απάντηση είναι κατηγορηματικά όχι. *

 

(...καθώς οι "ιοί" δεν καταστρέφουν hardware, αλλά δημιουργούνε προβλήματα στα προγράμματα και στα Windows. Tώρα αν ανάμεσα στα αρχεία του Seagate, υπάρχει και τίποτα "μολυσμένο" -συνήθως κα'να παιχνίδι κατεβασμένο ή τεσπα installer κάποιου προγράμματος, αυτό είναι τελείως αλλουνού παπά ευαγγέλιο και όπως είπε κι ο Άδικος, κάνε ένα σκανάρισμα με οποιοδήποτε -free έστω- antivirus ή/και antimalware. Πχ Avira και Μalware Bytes. Eίτε πριν, είτε μετά την μαζική αντιγραφή αρχείων προς τον άλλον δίσκο. Ένας "ιός" άλλωστε, αν δεν "τρέξεις" κάτι μολυσμένο, "από μόνος του", δεν "ενεργοποιείται/εξαπλώνεται". Ούτε κι αν απλά μεταφέρεις "μολυσμένο" αρχείο. Και γενικά η προτεραιότητά σου είναι οι αντιγραφές, μην τυχόν και κλατάρει ο Seagate και δεν προλάβεις. Άσε το σκανάρισμα για μετά.)

 

 

* ο Άδικος προφανώς επειδή ρώτησες "γενικά για ιό", έτσι γενικά (σαν κομπιούτερ :ρ) σου απάντησε κι αυτός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...