Προς το περιεχόμενο

Καρτα sim και 3G


giannisko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια

Ηθελα να ρωτησω το εξης,εχω μια παλια καρτα sim πανω απο 10 χρονια ,χωραει 100 επαφες,και τωρα πηρα ενα τηλεφωνο 3g το galaxy Y ,βλεπω οτι εχω σημα 3g και hsdpa οταν σερφαρω που ενναλασετε ωρες - ωρες απο 3g σε hsdpa και το αντιθετο ,και θελω να ρωτησω αν παω και αλλαξω την καρτα sim με νεωτερης τεχνολογιας θα δω διαφορες στο σημα  η οχι ? ,μηπως επειδη ειναι παλια η καρτα εναλασετε σε 3g-hsdpa ? και γενικα τι διαφορες εχουν οι καινουργιες καρτες sim απο τις παλιας τεχνολογιας,δεν μιλαω για microsim ,γιατι το τηλεφωνο παιρνει την κανονικη την μεγαλη sim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα δεις διαφορά στο σήμα σου καθώς αν είναι σε κυψέλη που υποστηρίζει 3G ή HSPDA εξαρτάται αποκλειστικά από το που βρίσκεσαι καθώς και τι υποστηρίζει ο πάροχός σου στην τοποθεσία αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ skynet

Aρα μενω με την παλια sim ,εφοσον δεν υπαρχει διαφορα στο σήμα.Δηλαδη οι καινουργιες sim το μονο που εχουν ειναι μονο αποθηκευτικο χωρο περισσοτερο,γιατι εμενα αποθηκεύει μονο 100 τηλέφωνα  η sim ,αλλα δεν ειναι θεμα γιατι εχω την μνημη τηλεφωνου που και μπορω να γραψω 2 τηλεφωνα και e-mails ,ενω στην sim μονο 1 τηλέφωνο.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...