Προς το περιεχόμενο

Samsung S3 32GB 299 ευρω απο ΠΛΑΙΣΙΟ με καρτοπρογραμμα 25 Vodafone


Constantine_raz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.plaisio.gr/mobile/Vodafonemobileapp2.aspx

 

Δε ξερω κατα ποσο συμφερει το καθενα να κανει νεα συνδεση και ειδικα vodafone αλλα μιας και επεσε στην αντιληψη μου μπορει να θελει καποιος να το κυνηγησει.Samsung 32gb S3 στα 299 με συνδεση η φορητοτητα συνδεσης με καρτοπρογραμμα 25 vodafone.



Υποσημειωση οτι ειναι για 24 μηνη δεσμευση.Το λεει στα ψιλα γραμματα οπως παντα.

post-73064-0-74271000-1359737331_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος που θα θεωρούσε κάτι τέτοιο προσφορά; :confused: 299+25 ευρώ επί 24 μήνες, τη στιγμή που η συσκευή χωρίς σύνδεση κάνει λιγότερο από 600...

 

Παιδιά, κάντε και έναν στοιχειώδη έλεγχο πριν ανοίξετε καινούριο θέμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος που θα θεωρούσε κάτι τέτοιο προσφορά; :confused: 299+25 ευρώ επί 24 μήνες, τη στιγμή που η συσκευή χωρίς σύνδεση κάνει λιγότερο από 600...

 

Παιδιά, κάντε και έναν στοιχειώδη έλεγχο πριν ανοίξετε καινούριο θέμα!

Καλα, δεν ειναι ετσι ακριβως Ειναι και ο χρονος ομιλιας που εχει μια αξια. Για οποιον το κανει μονο και μονο για το τηλεφωνο, σαφως δε συμφερει. Οποιος ομως δεν εχει συνδεση, ή σκεφτεται να αλλαξει, ισως και να συμφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο το 25x24 μη το ακουω παιδες,παρακαλω δλδ,οταν το λιγοτερο που δινει καποιος εκτος και αν ειναι μεγας τζαμπατζης και τσιπης σε καρτοκινητα ειναι 10 με 15 ευρω στις καρτες ανανεωσης.Το ποστ ειναι ξεκαθαρο πιστευω για οποιον τον βολευει το 'timing' να κανει νεα συνδεση σε καρτοπρογραμμα ή ο,τι αλλο θελει και εχει βαλει στο ματι το samsung s3 32gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλα, δεν ειναι ετσι ακριβως Ειναι και ο χρονος ομιλιας που εχει μια αξια.

τι δεν είναι τσάμπα δλδ? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι δεν είναι τσάμπα δλδ? :o

Εννοω οτι δεν πληρωνεις 24 δοσεις επι 25 ευρω. Εχεις και το χρονο ομιλιας. Αυτο δεν εχει καποια αξια ;; Ουτως η αλλως δεν πληρωνουμε ενα παγιο σε οποια εταιρεια και με οποιο προγραμμα ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εννοω οτι δεν πληρωνεις 24 δοσεις επι 25 ευρω. Εχεις και το χρονο ομιλιας. Αυτο δεν εχει καποια αξια ;; Ουτως η αλλως δεν πληρωνουμε ενα παγιο σε οποια εταιρεια και με οποιο προγραμμα ;;;

ήταν σαρκαστική και ρητορική η ερώτηση, προφανώς συμφωνώ με το ότι τα λεπτά/sms/mb δεν είναι τσάμπα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο το 25x24 μη το ακουω παιδες,παρακαλω δλδ,οταν το λιγοτερο που δινει καποιος εκτος και αν ειναι μεγας τζαμπατζης και τσιπης σε καρτοκινητα ειναι 10 με 15 ευρω στις καρτες ανανεωσης.Το ποστ ειναι ξεκαθαρο πιστευω για οποιον τον βολευει το 'timing' να κανει νεα συνδεση σε καρτοπρογραμμα ή ο,τι αλλο θελει και εχει βαλει στο ματι το samsung s3 32gb.

 

Ας γράψω ένα φανταστικό σενάριο..

Δεν έχω Q,αλλά μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον διαβάζοντας ότι με 3€ σου δίνει 60' προς όλους.Με μια πρόχειρη έρευνα στα site των εταιρειών(οπότε δέχομαι οποιαδήποτε διόρθωση) βρίσκω τα εξής:

 

Περίπτωση προσφοράς vodafone (Καρτοπρόγραμμα 25=Έως 75' ομιλίας προς όλους)

1)  24 μήνες Χ 28€ (τελική τιμή με φόρους) =672

2)  672€+299€ τιμή κινητού =971€

 

Περίπτωση Q (Με 3€=60' ομιλίας προς όλους άρα αναλογικά με 4€ έχουμε 80')

1)  24 μήνες Χ 4€ = 96€

2)  96€ + 543€ τιμή κινητού (http://www.amazon.de/gp/product/B008EKPTVI/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF) = 639€ ή 676€ για αγορά από Ελλάδα με ~580€.

 

Αν εσύ θεωρείς τζαμπατζή ή τσίπη κάποιον επειδή απολαμβάνει τα ΙΔΙΑ αγαθά/υπηρεσίες με την προσφορά και έχει και 330€ στην τσέπη,εγώ διαφωνώ.

 

Υ.Γ Όπως έγραψα δεν έχω Q,οπότε αν δεν δουλεύει έτσι το σύστημα και ο τελικός συλλογισμός είναι λάθος παρακαλώ διορθώστε με.Το point είναι κατανοητό πάντως πιστεύω!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας γράψω ένα φανταστικό σενάριο..

Δεν έχω Q,αλλά μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον διαβάζοντας ότι με 3€ σου δίνει 60' προς όλους.Με μια πρόχειρη έρευνα στα site των εταιρειών(οπότε δέχομαι οποιαδήποτε διόρθωση) βρίσκω τα εξής:

 

Περίπτωση προσφοράς vodafone (Καρτοπρόγραμμα 25=Έως 75' ομιλίας προς όλους)

1)  24 μήνες Χ 28€ (τελική τιμή με φόρους) =672

2)  672€+299€ τιμή κινητού =971€

 

Περίπτωση Q (Με 3€=60' ομιλίας προς όλους άρα αναλογικά με 4€ έχουμε 80')

1)  24 μήνες Χ 4€ = 96€

2)  96€ + 543€ τιμή κινητού (http://www.amazon.de/gp/product/B008EKPTVI/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF) = 639€ ή 676€ για αγορά από Ελλάδα με ~580€.

 

Αν εσύ θεωρείς τζαμπατζή ή τσίπη κάποιον επειδή απολαμβάνει τα ΙΔΙΑ αγαθά/υπηρεσίες με την προσφορά και έχει και 330€ στην τσέπη,εγώ διαφωνώ.

 

Υ.Γ Όπως έγραψα δεν έχω Q,οπότε αν δεν δουλεύει έτσι το σύστημα και ο τελικός συλλογισμός είναι λάθος παρακαλώ διορθώστε με.Το point είναι κατανοητό πάντως πιστεύω!

Ναι αλλα η Q σου δινει μονο 60 λεπτα προς ολους με 3 ευρω.Το καρτοπρογραμμα 25 σου δινει 1500' και 1500 sms προς συνδρομητες vodafone +30 mb internet απο το κινητο σου μαζι με 75 λεπτα προς ολα τα δυκτια.Δεν σου δινει μονο 75 λεπτα ομιλιας προς ολους και τιποτα αλλο.Επιπλεον τα 25 ευρω σου μενουν σαν καρτα στο κινητο σου που μπορεις να την χρησιμοποιησεις οπως εσυ θελεις.Ειτε αφου τελειωσουν τα 75' που σου δινει η vodafone να μπορεις να επικοινωνεις με αλλα δυκτια ή αγοραζοντας διαφορα πακετα αναλογα με τις απαιτησεις του καθενος.Ειτε αγοραζοντας πακετο ιντερνετ,ειτε ομιλιας προς αλλα δυκτια ειτε προς σταθερα τηλεφωνα..Εχει μια διαφορα νομιζω με αυτο που λες εσυ φιλε μου και ειδικα δεν προσφερει τα ιδια αγαθα\υπηρεσιες σε καμια περιπτωση...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι σίγουρος πάω πάσο,εγώ άλλα κατάλαβα από το site.

 

Κατάλαβα ότι απλά σου δίνει 25€ χρόνο ομιλίας που αντιστοιχούν σε 75'.Όχι ότι σου δίνει και τα δύο.

Για τα 1500' προς vodafone και το internet πρέπει να ενεργοποιήσεις το unlimited που σου αφαιρεί 9€ από τα 25 και σε αφήνει με 16€ που αντιστοιχούν σε 48' ομιλίας πλέον.

 

Ξαναλέω,εγώ δεν είμαι σίγουρος,αυτά κατάλαβα από εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?menuId=11399&pageId=11399

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pedrojay επειδη δεν εχεις Q λοιπον ακου απο εμενα που εχω (και ειμαι με ανανεωση <50 ευρω -καθαρη αξια- απο τον Μάιο του 2012 που πηραμε τα Carl δωρο κι εχω ακομα 1-2 ευρω υπολοιπο!):

3 ευρω= 60' προς ΟΛΟΥΣ (βαζεις και *4 τετοια αμα θες να μιλας πολυ και μετα το συγκρινεις με προγραμματα συμβολαιου των 60-80 ευρω/μηνα!)

1 ευρω=300' προς Q/Wind (αραγε τα 1500 τα πιανεις? αν ναι τοτε οκ, βαλτοκι αυτο επι *4 ας πουμε καθε μηνα)

5 ευρω = 500ΜΒ ιντερνετ (εχει και με λιγοτερα, ή -ακομα καλυτερα αναλογα την περιπτωση- εχει και εβδομαδιαια "μικτα" πακετα με 100 λεπτα + sms + internet κλπ)

Αυτα χρησιμοποιω εγω (sms δε βαζω βαριεμαι και δε γραφω και πολλα οποτε προτιμω μια τετοια 3αδα καθε μηνα -- τελευταια το ιντερνετ επισης το εχω ψιλοπαρατησει).

Συνολο 9 ευρω. (12 αν θες 1200' προς Wind/Q)

 

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ παρατηρησες (ετσι λεει ο πινακας, δε ξερω αν στην πραξη ισχυει κατι αλλο) οτι τα 75 ή 1500 ή 48' και ιντερνετ κλπ ΔΕΝ ειναι "δωρο" αλλα 'χρεωνονται' απο τα 25 ευρω (τα οποια δεν "τα κρατας" επ απειρο - ειχα ακουσει οτι μπορει να μεταφερθουν το πολυ στον επομενο μηνα αν δεν καταναλωθουν? θα σας γελασω εδω).

Συνολο 28 ευρω το μηνα και με... ενα πενιχρο 30ΜΒ ιντερνετ!!! Αν θελει καποιος παραπανω αναγκαστικα θα σκασει το 3ευρω ή 5ευρω που ισχυει και στην Q (αλλα με *5πλασια ΜΒ στο 5ευρω) αν παλι δε θελει τοτε και της Q το μηνιαιο κοστος πεφτει αναλογικα πολυ περισσοτερο (στα 4 εως 7 ευρω απο 9 εως 12)

Για το ιδιο πραγμα δηλαδη εχουμε 12 ευρω @ Q και 33 ευρω @voda επι 24 μηνες η διαφορα ειναι 24*21=504 ευρω! ή αντε 480 αν υπολογισουμε την 'αναλογικη' χρεωση για 80' αντι 60' προς ολα τα δικτυα οπως ειπες.

Τραγικα τεραστια η διαφορα. Παιρνεις καινουργιο το Sii και μετα ξαναπαιρνεις καινουργιο το S IV!

 

ΥΓ. Να πω οτι στη Γερμανια (και στην Αγγλια) με 25ευρα συμβολαια για 2 χρονια πρακτικα παιρνεις ο,τι κινητο θελεις τζαμπα και εχεις και ολα τα προνομια του συμβολαιου! Πριν 1-2 μηνες το iphone 5 ηταν δωρο στα 30 ευρω/μηνα τωρα μπορει να εχει πεσει... Τι παιρνει η μανα μου εδω (η μονη στην οικογενεια με συμβολαιο) με 30 ευρω το μηνα στην cosmote? 33 ευρω επιδοτηση συσκευης... ΖΗΤΩ!

 

YΓ2+edit μην το ξεχασω, επι πολλους μηνες ετρεχε πακετακι Wind f2g με απευθειας αποστολη σπιτι, με 30 ευρω δωρο χρονο ομιλιας απλα με μια ανανεωση 5 ευρω, και εχει περιπου τα ιδια πακετα, επισης η Q εχει το εν δυναμει παρα πολυ χρησιμο 90' (που μεσω ιντερνετ ειναι 110' νομιζω) προς εξωτερικο (σταθερα+κινητα) με 7 ευρω (αγγλια-γερμανια-γαλλια) και για αλλες χωρες υπαρχουν ακομα καλυτερα πακετα (για αμερικη νομιζω ειναι 240'!!!) Τρελο λεμε για κινητη, φθηνοτερο κι απο skype!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετος με την προσφορα που τη θεωρω μετρια, σε αυτα που λετε ναι η Q εχει το πολυ καλο 3ε=60' στο οποιο δεν αναφερετε κιολας το μεγιστο πλεονεκτημα του....MINIMUM ΔΙΑΚΡΕΙΑ ΚΛΗΣΗΣ 1' KAI OXI 3!

 

Αποκει και περα θεωρω οτι η προσφορα του F2G με τα 300' προς ολους στην ανανεωση των 10 ευρω (και 8.8ε μενουν στην καρτα για χρηση μετα τους φορους) που αντεγραψαν και cosmokarta/καρτοκινητο vodafone ειναι ακομα καλυτερη. Ο μεσος χρηστης μπορει να τη βγαζει με 10 ευρω το μηνα αν σκεφτεις οτι μετα παιζουν πακετακια με 5ε 200' προς ολους (3λεπτη ελαχιστη κληση) ή με 5ε 1gb internet...κλπ κλπ.

 

Με το καρτοπρογραμμα 25 δε μπορουμε να συγκρινουμε αμεσα γιατι τα 1500' προς vodafone δε μπορουμε να τα αντισταθμισουμε καπως...μπορει οποιοδηποτε να ισχυριστει οτι ολοι οι γνωστοι του εχουν vodafone και μιλαει πανω απο 20 ωρες το μηνα οποτε τον συμφερει...αλλα παω στοιχημα οτι στο 90% του πληθυσμου θα τη βγαλει καλυτερα με καρτοκινητη....και το αλλο 10% θα τη βγαλει καλυτερα με το Red1 προγραμμα της vodafone που σου δινει 1500' προς ΟΛΟΥΣ, 1500 sms προς ΟΛΟΥΣ και 300mb internet με 42 τελικη (μετα απο προσφορες και χωρις επιδοτηση)

 

Εν τελει σε αυτους που θα πουν οτι χρειαζονται τα "απειρα" λεπτα προς vodafone σχεδον σε ολους ειναι γιατι εχουν 1-2 ατομα με τα οποια θελουν να μιλουν απεριοριστα (γκομενα/ος) και αυτο μπορει να καλυφτει καλλιστα με ενα καρτοκινητο vodafone οπου και τα 300' προς ολους θα παρεις με τα 10 ευρω και μπορεις να δηλωσεις 2 νουμερα vodafone για να μιλας με 1 λεπτο το λεπτο, δηλαδη με τα 8.8 που μενουν στην καρτα μπορεις να μιλησεις 880 λεπτα με αυτα τα 2 νουμερα...

 

Συνεπως δε νομιζω οτι αξιζει ουτε το καρτοπρογραμμα 25 και ουτε και η προσφορα...το S3 σε λιγο θα κανει 350 χωρις προσφορες ουτως η αλλως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...