Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμηση cpu-gpu-mobo-ram


Cpkdemian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα απο πολυ σκεψη κατεληξα σε μερικες επιλογες. Μου προτεινανε τον   INTEL CORE I3-3240 3.40GHZ LGA1155 - BOX . Και ειδα οτι ο    INTEL CORE I5-3450 3.10GHZ LGA1155 - BOX εχει 40 ευρω παραπανω. Σκοπευω να πουλησω τα δικα μου εξαρτηματα τα οποια ειναι CPu" Intel core 2 duo E8500 

mobo: p5qpro  gpu: msi radeon hd 5770 και ram kingston 1033 4 gb. Αλλα δεν γνωριζω απο τιμες και δεν ξερω αν θα με κλεωψουνε. και επειδη δεν γνωριζω ποσα χρηματα θα παρω δεν ξερω ποιον επεξεργαστη να αγορασω. τα αλλα τα εχω κατασταλαξει.( καινουρια ραμ-επεξεργ-μητρικη). Επειδη το pc to θελω και για προγραμματα και για ταινιες και για παιχνιδια κατα ποσο καλυτερος θα ειναι ο i5 και αν αξιζουν αυτα τα 40 ευρω,, καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις αναβάθμιση αν τα υπόλοιπα και κυρίως η κάρτα δεν αλλάξουν. Αν δεν είσαι ικανοποιημένος στα παιχνίδια, η κάρτα είναι που φταίει, όχι ο επεξεργαστής σου. Αν δεν είσαι ικανοποιημένος στα υπόλοιπα, παρε έναν ssd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελω να αγορασω ssd. Σκεφτομαι το αλλο ενδεχομενο να αγορασω μια ψυχτρα και να κανω ενα oc στα 4 ghz με μια καλη καρτα γραφικων και πιστευω θα ειμαι κομπλε.. καμια γνωμη πανω σε αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει λογος γιατι οσο και να τον ανεβασεις η αποδοση της καρτας θα ειναι ιδια... οποτε δωρον αδωρον...



το μονο που θα σου δωσει ωθηση αυτη την στιγμη ειναι ενας ssd οπου η διαφορα θα φαινεται οπτικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει λογος γιατι οσο και να τον ανεβασεις η αποδοση της καρτας θα ειναι ιδια... οποτε δωρον αδωρον...

 

το μονο που θα σου δωσει ωθηση αυτη την στιγμη ειναι ενας ssd οπου η διαφορα θα φαινεται οπτικα...

Οπτικα στα παιχνιδια καθολου μα καθολου διαφορα.Μονο στο load και σε τιποτα αλλο.Οσο αφορα την αποκριση του συστηματος σου ναι,θα ανοιγουν κλεινουν ολα τα προγραμματα πιο γρηγορα τα οποια θα ειναι εγκατεστημενα στον ssd..Πρεπει να πας πει ομως ακριβως την χρηση του υπολογιστη που θελει να κανει,το ποσο που διαθετει και αλλα..Καλυτερα ας συμπληρωσει την φορμα αναβαθμισης για να μπορεσουμε να τον βοηθησουμε καλυτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια θελω να βελτιωσω την αποδοση του υπολογιστη (σε παιχνιδια κυριως ). γιατι δεν μπορω να τα παιξω σε ικανοποιητικα γραφικα

παιχνιδια τα οποια τα επαιζα πριν 2-3 χρονια full στο ιδιο συστημα και τωρα εχω προβλημα. γι αυτο σκεφτομαι να αγορασω καινουρια καρτα γραφικων. το cpu εχει αρκετα να δωσει ακομα και γι αυτο σκεφτομαι να το κανω oc για να τρεχει ποιο γρηγορα με μια καινουρια καρτα γραφικων. τωρα απο σκληρο ειμαι ενταξει και απο μνημες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου στο αρχικο ποστ γραφεις οτι θελεις να πουλησεις τα ηδη υπαρχοντα και να παρεις καινουρια ετσι δεν ειναι? Πες μας απο την αρχη τι ακριβως θελεις να κανεις? Καταρχην πες μας,τι ποσο διαθετεις και τι πραγματα θελεις να αλλαξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειπα οτι θελω να πουλησω αλλα μετα απο πολλεσ γνωμες καταλαβα οτι δεν αξιζει.(οποτε ακυρο ) . Το επομενο ενδεχομενο οπως ειπα πανω ειναι να τον κανω ενα overclock και να αγορασω μια καλυτερη καρτα γραφηκων απο την 5770 που εχω για να ειμαι κομπλε.

Και σας ρωταω αν αξηζει αυτο γιατι με το να πουλησω τα 3 εξαρτηματα και να αγορασω αλλα σιγουρα το χρηματικο ποσο θα ηταν 300 ευρω για λιγο καλυτερεςσ επειδοσεις ενω με ενα overclock και μια καλυτερη καρτα θα ειμαι κομπλε πιστευω τι λετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...