Προς το περιεχόμενο

Cosmote 300' προς whats up και 100' προς όλα


Xvipes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν 1 μήνα είχα βάλει την παραπάνω προσφορά καλώντας το 1330 και με είχε χρεώσει 5 ευρώ.

Τώρα που τελείωσε και  πήγα να την ξαναβάλω είδα ότι δεν υπάρχει και στην θέση της υπάρχει το 

 

α) 360’ προς WHAT’S UP και 60’ προς όλα τα δίκτυα ΓΙΑ 15 ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ! 

 

και

 

β) 120’ προς όλα τα δίκτυα ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ

 

Η ερωτήσεις είναι οι εξής:

 

1) μπορώ να ξανά έχω την πρώτη προσφορά με τα 300 για wu και 100 προς όλα?

 

2) Αν όχι υπάρχει τελικά κάτι άλλο για 1 μήνα που να έχω και για whats up αλλά και για όλα τα άλλα πέρα του 120' προς όλα?

 

3) Η vodafone και η wind τι αντίστοιχες προσφορές έχουν προς όλους γιατί μου φαίνεται ήρθε η ώρα...

 

4) Αν πω να πάω π.χ σε wind καρτοκινητό, θα μπορώ να κρατήσω το νούμερο της cosmote?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πριν 1 μήνα είχα βάλει την παραπάνω προσφορά καλώντας το 1330 και με είχε χρεώσει 5 ευρώ.

 

Τώρα που τελείωσε και  πήγα να την ξαναβάλω είδα ότι δεν υπάρχει και στην θέση της υπάρχει το 

 

α) 360’ προς WHAT’S UP και 60’ προς όλα τα δίκτυα ΓΙΑ 15 ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ! 

 

και

 

β) 120’ προς όλα τα δίκτυα ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ

 

Η ερωτήσεις είναι οι εξής:

 

1) μπορώ να ξανά έχω την πρώτη προσφορά με τα 300 για wu και 100 προς όλα?

 

2) Αν όχι υπάρχει τελικά κάτι άλλο για 1 μήνα που να έχω και για whats up αλλά και για όλα τα άλλα πέρα του 120' προς όλα?

 

3) Η vodafone και η wind τι αντίστοιχες προσφορές έχουν προς όλους γιατί μου φαίνεται ήρθε η ώρα...

 

4) Αν πω να πάω π.χ σε wind καρτοκινητό, θα μπορώ να κρατήσω το νούμερο της cosmote?

 

 

Μπορω να σου απαντησω με σιγουρια για το 4. οτι κρατας το νουμερο σου οποια αλλαγη και αν κανεις ασχετα με την εταιρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Αυτό που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι πως αν ένα πακέτο προσφοράς έχει λήξει (παύση εμπορικής διάθεσης) ή έχει τροποποιηθεί, δεν μπορείς να το ξαναπάρεις ή να το ξαναέχεις με τα παλαιότερα δεδομένα. Επειδή τα διάφορα πακέτα, ειδικά στην καρτοκινητή αλλάζουν διαρκώς 3 πράγματα μπορείς να κάνεις: 1)καλείς το 1330 και ακούς όλες τα πακέτα που τρέχουν το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα και διαλέγεις τί σε εξυπηρετεί 2)πας από ένα κατάστημα για μια ενημέρωση και 3) καλείς στην εξυπηρέτηση πελατών στο 13838 ή από σταθερό ή από το κινητό σου και σε ενημερώνουν από κει.

 

Επίσης αν τελικά επιλέξεις να αλλάξεις πάροχο, φυσικά και μπορείς να κρατήσεις τον ίδιο αριθμό χωρίς κάποια επιβάρυνση ούτε στον πάροχο που θα μεταβείς ούτε στον πάροχο από τον οποίο αποχωρείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε από ότι κατάλαβα δεν υπάρχει πλέον η προσφορά(άκουσα όλο το 1330).

Αυτό που με ενδιαφέρει πλέον είναι να μάθω οι άλλες εταιρίες τι προσφέρουν για πακέτα προς όλους.

Νομίζω η cosmote αρχίζει και το χάνει το παιχνίδι αν δε βγάλει κάποια ουσιαστική προσφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω-κάτω τα ίδια παίζουν σε όλες, με ελάχιστες διαφοροποιήσεις απλά για να νομίζεις ότι είναι κάτι το διαφορετικό. Καρτέλ κινητής τηλεφωνίας for the win.

 

PS. Οι προσφορές κάθε εταιρείας ανεβαίνουν στην ιστοσελίδα της, φάτσα- φόρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο που το έψαξα  η CU δίνει 500' προς CU και 100' προς όλα τα δίκτυα με 5 ευρώ για 1 μήνα και η Q 60' λεπτά προς όλους με 3 ευρώ για 1 μήνα.

 

Είναι λίγο απογοήτευση και με τα όσα κυκλοφορούν στο αέρα περίμενα κάτι πιο "εντυπωσιακό" στις προσφορές.Βέβαια πριν 1 χρόνο αυτά δεν τα φανταζόμασταν καν αλλά και πάλι.

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νούμερο σου το κρατάς αν κάνεις φορητότητα σε οποιαδήποτε άλλη εταιρία...

οσο για τις προσφορες στα καρτοκινητά, αυτή του F2G που με 10 ευρώ μπορείς να έχεις 500 λεπτά προς όλους (300 με την αννανεωση και αλλα 200 με  5 ευρώ από αυτά που έχουν μείνει στην κάρτα) είναι θεωρώ μακράν η καλύτερη της αγοράς...Σκέψου το...;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε ,το f2g δίνει 300 λεπτά προς όλους μόνο με την ανανέωση ,δεν το ήξερα.

Thanks ,θα το σκεφτώ και γω

Ναι δίνει, αλλά το καλύτερο είναι οτι δίνει αλλα 200' με 5ευρω που έχουν μέινει στην κάρτα-και αυτό είναι κάτι που δεν κάνει καμία αλλη καρτοκινητή. Εκει ειναι η μαγκια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πρόφατα ασχολήθηκα με το f2g επειδή διάβαζα παντού ότι είναι τρομερά οικονομικό. Μολονότι γενικά είμαι του συμβολαίου, τελικά όταν το δοκίμασα κατάλαβα πως το συγκκεριμένο καρτοκινητό δεν έχει κάτι να ζηλέψει από το συμβόλαιο. Και χρόνο ομιλίας έχει και μηνύματα και mb και στα μισά λεφτά. Κι επειδή φέτος είμαι διαίτερα ζορισμένη οικονομικά, κατέληξα σ' αυτό. Θα σου έλεγα να το δοκιμάσεις κι εσύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά οι προσφορές του F2G είναι μακράν οι καλύτερες μέχρι στιγμής μπορείς με μια ανανέωση των 10 ευρώ να έχεις 600 προς Wind kαι Q, ίντερνετ και 300 λεπτά προς όλους, τι να λέμε τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ολες αυτες εχουν 3λεπτο σαν ελαχιστη χρεωση.εκτος απο την q.

δεν νομιζω να σε σπρωχνουν σε αλλη εταιρεια αλλα μαλλον σε συνδεση.(1500λεπτα κτλ)

και οι 3 προωθουν τις συνδεσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ολες αυτες εχουν 3λεπτο σαν ελαχιστη χρεωση.εκτος απο την q.

δεν νομιζω να σε σπρωχνουν σε αλλη εταιρεια αλλα μαλλον σε συνδεση.(1500λεπτα κτλ)

και οι 3 προωθουν τις συνδεσεις...

 

τσάμπα 100 κλήσεις δίνει κανένα συμβόλαιο? noooo :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...