Προς το περιεχόμενο

Οι πιο γνωστές ταινίες που ΔΕΝ έχετε δει!


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε μλκες, σοβαρα τωρα...δεν εχετε δει τον Νονο γιατι ακριβως? Επειδη το εχουν δειξει μονο 100 φορες στην τηλεοραση?

 

Πχ ο Ταξιτζης εχει παιχτει λιγοτερο και δεχομαι οτι ειναι καπως ιδιαιτερη ταινια - οπως και το Οργισμενο Ειδωλο ας πουμε

 

Αλλα ο Νονος ειτε εισαι κουλτουριαρης ειτε εισαι μεινστριμας καλυπτει και τους 2, δλδ και μονο ως mafia movie να το δει καποιος (που ειναι πολυ περισσοτερα)

Θελω να πω οτι ψιλοκαταλαβαινω γιατι καποιος που γουσταρει ταινιες να εχει προσπερασει πχ ενα Full Metal Jacket ή μια Casablanca, να φοβηθηκε το αντιπολεμικο δραμα δλδ ή την κοινωνικη ιστορια αγαπης, αλλα ο Νονος βλεπεται πολυ ανετα ακομα και αν δεν θες κατι βαρυ

 

Για μενα καποιες αρκετα παλιες ειναι στα υποψην και δεν τις εχω δει ποτε

 

πχ Νοσφερατου και Metropolis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μλκες, σοβαρα τωρα...δεν εχετε δει τον Νονο γιατι ακριβως? Επειδη το εχουν δειξει μονο 100 φορες στην τηλεοραση?

 

Πχ ο Ταξιτζης εχει παιχτει λιγοτερο και δεχομαι οτι ειναι καπως ιδιαιτερη ταινια - οπως και το Οργισμενο Ειδωλο ας πουμε

 

Αλλα ο Νονος ειτε εισαι κουλτουριαρης ειτε εισαι μεινστριμας καλυπτει και τους 2, δλδ και μονο ως mafia movie να το δει καποιος (που ειναι πολυ περισσοτερα)

Θελω να πω οτι ψιλοκαταλαβαινω γιατι καποιος που γουσταρει ταινιες να εχει προσπερασει πχ ενα Full Metal Jacket ή μια Casablanca, να φοβηθηκε το αντιπολεμικο δραμα δλδ ή την κοινωνικη ιστορια αγαπης, αλλα ο Νονος βλεπεται πολυ ανετα ακομα και αν δεν θες κατι βαρυ

 

Για μενα καποιες αρκετα παλιες ειναι στα υποψην και δεν τις εχω δει ποτε

 

πχ Νοσφερατου και Metropolis

 

και αυτα δεν εχω δει

 

πειτε και αλλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαριεμαι αφανταστα οτι εχει σχεση με Μαφια αλλα το Νονο(1-2-3) τον εχω δει.

Καταλαβαινω οτι ειναι αψογη τριλογια σε ολα τα επιπεδα(κ το 3 που λενε οτι δεν ειναι τοσο καλο), αλλα δε με συγκινησε λογω υποθεσης ωστε να τη βαλω στις ΤΟΠ ταινιες μου.

 

Το Νοσφερατου εχει ξεφτισει,αξιζει να το δεις μονο για ιστορικους λογους.

Στο Μετροπολις εχω δει τη κομμενη εκδοση,που ειναι 80 λεπτα περιπου,εχει υποστει χρωματικη επεξεργασια κ soundtrack τραγουδια των queen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαριεμαι αφανταστα οτι εχει σχεση με Μαφια αλλα το Νονο(1-2-3) τον εχω δει.

Καταλαβαινω οτι ειναι αψογη τριλογια σε ολα τα επιπεδα(κ το 3 που λενε οτι δεν ειναι τοσο καλο), αλλα δε με συγκινησε λογω υποθεσης ωστε να τη βαλω στις ΤΟΠ ταινιες μου.

And that's a solid answer...

ΟΚ, η δικη σου περιπτωση μου φαινεται λογικη για σινεφιλ. Δεν γουσταρεις συγκεκριμενες ταινιες, τις ειδες, τις εκτιμησες, δεν ειναι του γουστου σου, fair enough

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, αποφάσισα σχετικά πρόσφατα να καλύψω τα κενά μου όσον αφορά αυτό το θέμα. Για πολύ καιρό δεν μπορούσα με τίποτε να συγκεντρωθώ και να δω ταινία, ως εκ τούτου έβλεπα αποκλειστικά και μόνο σειρές.

 

Νονό π.χ. Είχα δει μόνο το 1ο (το οποίο θεωρώ το καλυτερότερο της τριλογίας μπδγ).

 

Έχω στα προσεχώς διάφορες πασίγνωστες και κλασικές τύπου Casablanca. Να, πρόσφατα είδα το citizen kane ας πούμε και δεν ντρέπομαι πια τόσο πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις 7μιση ταινίες Χάρι πότερ.  Είδα τη μισή από την πρώτη, ξέρασα πράσινες γκαμήλες [sic] και είπα δεν παίζει να χάσω άλλες 12-15 ώρες από τη ζωή μου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρυσι είδα το casablanca και δεν μπορώ να πω ότι μου άφησε κάτι το ιδιαίτερο για να υποστηρίξω την άποψη που έχουν πολλοί ότι πρόκειται για αριστούργημα.Είναι απλά μια καλή ταινία.Αυτήν που δεν είχα δει και ντρεπόμουν είναι  η τελευταία έξοδος Ρίτα Χέιγουορθ.Αυτήν ήταν πραγματικό αριστούργημα με επική ανατροπή.Τώρα στο θέμα μας δεν είδα ούτε εγώ τον ταξιτζή ούτε τον νονό ούτε τον πολίτη κέιν αλλά εννοείτε ότι είναι στις άμεσες μου προτεραιότητες.Τώρα για τα Χάρι Πότερ που αναφέρθηκαν εγώ τα είδα αλλά όχι και αριστούργημα.Έλεος.Edit:Με μπριζόσατε τώρα πάω να κατεβάσω τον πολίτη Κέιν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...