Προς το περιεχόμενο

Σύγκριση τιμών Nova 3play με Ote 3play


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκατσα και υπολόγισα λίγο το τι πληρώνουμε με το 3play της nova και με το 3play του οτέ αυτό που βλέπω είναι οτι υπάρχει πολύ μεγάλη διαφορά στις τιμές.....αυτό που βλέπω είναι ότι αν πάρουμε 2 αντίστοιχα πακέτα στη μία εταιρία και στην άλλη είναι :NOVA: (29.90€ Χ 6 μήνες + 34,90€ χ 6 μήνες = 388,80€ το χρόνο) και στον ΟΤΕfrown.gif51.70€ Χ 6 μήνες + 56,7€ χ 6 μήνες = 650,40€) Μιλάμε για μία διαφορά 262€ / χρόνο + ότι έχει αστικές κλήσεις στα κινητά βέβαια από την άλλη ο ΟΤΕ έχει δωρεάν αστικές κλήσεις ενώ στη Forthnet τις πληρώνεις επίσης ο ΟΤΕ έχει περισσότερα πρωταθλήματα από τη nova καθώς επίσης αυτό που εγώ γουστάρω είναι ότι ο ΟΤΕ έχει ένα κανάλι που παίζει συνέχεια ελληνικές ταινίες....

 

Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου και στα σταθερά είναι δωρεάν στη forthnet. Εγώ να σου πω την αλήθεια περιμένω να λήξει το συμβόλαιό μου με τον ΟΤΕ για να την κάνω για FORTHNET. Υπομονή μέχρι τον Αύγουστο. Πάντως αυτό με τα κινητά είναι τζι-τζι δεδομένου ότι είναι για πάντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koίτα, ειδικά αν ζεις με οικογένεια και τα παιδιά έχουν πχ καρτοκινητό, συμφέρει πάρα πολύ. Γιατί μιλάνε όσο θέλουν και με όποιον θέλουν είτε τζαμπε΄είτε με υπερελάχιστη χρέωση (το να έχουν μέτρο στις συνομιλίες τους μην το σκέφτεστε καθόλου οι νεότεροι). 
Για τον ίδιο λόγο κατ' εμέ συμφέρει περισσότερο (και όχι μόνο οικονομικά) η Nova (αν και δεν έχω βάλει ακόμα), γιατί βολεύει όλη την οικογένεια και καθημερινές, πχ δε σου ξεσπιτώνονται να τρέχουν σε φίλους να δουν Game of Thrones (που πλέον δεν υπάρχει άνθρωπος να μην το βλέπει). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...