Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια τρόμου (horror / survival)


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για προτεινετε μερικα τρομακτικα παιχνιδια για να περναει η ωρα. ειτε adventure ειτε action σε style silent hill/resident evil.

 

επισης αναμεσα στα silent hill / resident evil, ποιο θεωρειτε πιο τρομακτικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 572
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν παίδες ακούστε. Ενα είναι το παιχνίδι αυτήν την περίοδο. "Αγοραστε το" και θα με θυμηθείτε. Είναι το Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth. Είναι λιγο μπαγκιασμένο αλλα όπου ναναι θα βγεί κανενα patch. Το τελείωσα πρόσφατα και μπορώ να πω ότι είχα κολλήσει. Είμαι και εγω φανατικός των Silent hill και τα εχω τελειώσει όλα (με εξέρεση το πρώτο που δεν υπάρχει για πι σι και δεν γουσταρω emulation). Με λίγα λόγια, απίστεφτα ατμοσφαιρικό, τρομακτικό (παρα πολύ), έχει και μια (μικρή) δόση απο first person shooter. Όποιος έχει διαβασει Lovecraft ή έιχε παίξει παλια τα alone in the dark καταλαβαίνει (dagon, cthulhu, Hydra ....) ΦΟΒΕΡΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον gtsamour.

 

Το Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth, είναι το μόνο από τα καινούργια παιχνίδια που είναι πραγματικά τρομαχτικό. Το μόνο.

 

Tα Fear, DOOM3 είναι απλώς over-hyped πατάτες. Τα τερμάτισα καί τα δυό και η απογοήτευση χτ'υπησε κόκκινο. Ειδικά το FEAR.

 

Το Call of Cthulhu είναι Survival Horror action game. Και μόνο η κατηγορία του τα λέει όλα. Επίσης είναι υπερβολικά προσεγμένη δουλειά και πιστή 100% στις αθάνατες ιστορίες του Lovecraft.

 

Για εμένα είναι το μόνο πραγματικά τρομακτικό/ατμοσφαιρικό παιχνίδι μετά από το ανεπανάληπτο Undying.

 

To Condemned δεν το έχω παίξει και γι'αυτό δεν εκφέρω άποψη. Όπου ναναι θα το παίξω κι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον δεν τον πειραζει να παίξει ένα πιο παλιο παιχνίδι, επίσης πολύ καλο τρόμου παιχνίδι είναι το Alone in the Dark The New Nightmare. Δεν είναι και τόοσο παλιο και παίζει μια χαρα. Πολύ ατμοσφαιρικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...