Προς το περιεχόμενο

Μη δυνατη η συνδεση του κινητου στον υπολογιστη


kostaks3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο σημερα το πρωι,οταν βαζω το κινητο μου στον υπολογιστη με το usb δεν συνδεεται σωστα, αλλα το μονο που κανει ειναι να φορτιζει.Δεν μπορω να μεταφερω ουτε αρχεια ουτε τιποτα.Εχω ξεψαχνισει το google αλλα δεν βρηκα λυση.Εχω κατεβασει διαφορους drivers,οπως και αυτους της samsung για το usb.Αλλα και παλι τιποτα.Ειναι απο οτι εχω δει και στην διαχειριση συσκευων το mtp.

Εχει ερθει κανενας αλλος αντιμετωπος με αυτο το προβλημα;

Αυριο αν δεν γινει τιποτα θα επικοινωνησω με samsung καθως αυτο πρεπει να περασω καποια αρχεια στο κινητο.

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

PS:Δεν ηξερα αν επρεπε να το βαλω στην ενοτητα Software,mobile software ή drivers για αυτο συγγνωμη για την τυχον λαθος θεση του τοπικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για προσωρινη λυση δεν μπορεις να βγαλεις την καρτα μνημης και να το βαλεις σε ενα card reader;;;;

ναι, και αν αυτο που θες δεν ειναι στην sd απλα περασε το εσυ μεσα απ'τον explorer της συσκευης σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις.Αυτο με το kies το εχω κανει αρκετες φορες αλλα τιποτα.Εχω μια καρτα μνημης αλλα δεν την χρησιμοποιω σε αυτο το κινητο καθως μου φτανει η εσωτερικη του μνημη.Τελος,δεν εχω card reader για να το βαλω,επειδη η καρτα ηταν πακετο με το προηγουμενο κινητο μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα ! Εγώ είμαι τεχνικός κινητών τηλ και αρκετές φορές αντιμετωπίζουμε αυτό το πρόβλημα. Τα πίνακια Που έχει η υποδοχή φόρτισης είναι διαφορετικά από αυτα Που είναι για μεταφορά δεδομένων. Υπάρχει το ενδεχόμενο να σου έχουν ξεκολλήσει η φθαρεί και για αυτό δεν στο αναγνωρίζει. Οπότε αν είναι εντός εγγύησης καλύτερα πήγαινε το στην αντιπροσωπεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...
Στις 29/6/2013 στις 10:34 ΠΜ, gavrinosvl είπε

καλημέρα ! Εγώ είμαι τεχνικός κινητών τηλ και αρκετές φορές αντιμετωπίζουμε αυτό το πρόβλημα. Τα πίνακια Που έχει η υποδοχή φόρτισης είναι διαφορετικά από αυτα Που είναι για μεταφορά δεδομένων. Υπάρχει το ενδεχόμενο να σου έχουν ξεκολλήσει η φθαρεί και για αυτό δεν στο αναγνωρίζει. Οπότε αν είναι εντός εγγύησης καλύτερα πήγαινε το στην αντιπροσωπεία.


Εγώ ειμαί τεχνικος PC και πολλυ πελατες μου ελλεγαν αυτο το προβλιμα τους  και εγω δεν ηξερα τι να τους απαντισω το εψαχνα στο google και δεν ηπιρχε τιποτα.

τώρα που μπήκα σε αυτην την σελίδα και διάβασα τον Senior Member τους το λέω και τους το φτιάχνω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...